8 kaváren s dobrým jídlem a kávou, kde vám práce půjde od ruky

21. Leden 2022

Nejen obchodem živ je člověk, jak praví klasik. Je-li součástí vašeho pracovního týdne pravidelný home office, stojí za to občas opustit teplo domova a najít si svůj „detašovaný office“ ve víru města. Ať už vyrazíte do kavárny hned ráno na snídani nebo později na oběd či odpolední kávu, zkuste jít pěšky. Spojíte příjemné s užitečným, protože čisté hlavě se přemýšlí a pracuje nejlépe.

Osada

Lokalita: Osadní 35, 170 00 Praha 7

Domluvte si konzultaci

Pokud hledáte klidné místo na snídani v Holešovicích, zkuste Osadu. Ukrývá se ve vnitrobloku a nabízí kávu od libereckých Nordbeans, výborné ovocné i zeleninové freshe, luxusní míchaná vajíčka, lahodné koláče nebo domácí jogurt s granolu a meruňkami. Rozhodně odsud neodejdete s prázdnou, protože součástí je i obchod s výběrovými pivy, naturálními víny a lahůdkami.

Cà phê

Lokalita: U Průhonu 1156/9, 170 00 Praha 7

V Holešovicích ještě zůstaneme o ulici dál od Osady je fantastický podnik Cá Phé. Místo je to malé, ale velmi útulné. Specialitou jsou pokrmy z vietnamské kuchyně a do 11:30 zde máte šanci ochutnat například Vietnamskou omeletu nebo sladkou či slanou rýžovou kaši. Rozhodně si zde dejte některý ze zákusků a kávu.

Tip: Místo je vhodné i na obchodní schůzku.

Domluvte si konzultaci

Kampa Cafe

Lokalita: Zborovská 620/47, 150 00 Malá Strana

Za další kavárnou se můžete projít přes Karlův most. Po ránu bývá až překvapivě prázdný až na korejské svatebčany. Kampa Cafe má na mlýnku výběrovou kávu Doubleshot a potěší každého milovníka sladkých snídaní. Zkuste dukátové buchtičky či krupicovou kaše a pokud jste spíš na slané, samozřejmostí je pestrá nabídka vaječných jídel.

Coffe and Riot

Lokalita: Opatovická 159/17, 110 00 Nové Město

Hot tip, ve kterém bývá živo hlavně odpoledne. Když bude náhodou plno, tak zkuste Super Tramp Coffee v blízkém vnitrobloku. Coffee and Riot má příjemně hipsterskou atmosféru, nabízí pohodlná křesílka a skvělý výběr dortíků, plněných croissantů či sendvičů. Doporučuji ochutnat cider nebo některé z výborných vín.

Bistro 8

Lokalita: Veverkova 1410/8, 170 00 Praha 7 Letná

Moje oblíbená zašívárna je Bistro 8 na Letné. Chodím sem především v době oběda. Menu zveřejňují vždy na týden dopředu, takže si ideálně vychytáte dobrotu, na kterou máte zrovna chuť. Majitelka procestovala svět, a proto zde čekejte spíše mezinárodní kuchyni, ale pravidelně zde mívají i výborný smažený sýr či květák. Vyhlášené jsou zde i obří brunche, které zahrnují hlavní jídlo, salát, zákusek a kávu.

Tip: Druhou pobočku najdete na Vinohradech.

Cafe Hrnek

Veletržní 839/49, 170 00 Praha 7

Letenská legenda pro všechny milovníky „zelezných“ interiérů. Kytek zde mají opravdu hodně, ale také moc milou obsluhu a vynikající snídaně. Za sebe doporučuji ochutnat omeletu nebo se zahřát polévkou. Mají i široké spektrum sladkých dobrot ke kávě. Otevřeno mají každý den kromě pondělka.

Bistro Ořechovka

Lokalita: Na Ořechovce 250/30a, 162 00 Praha 6

Dál od centra, ale za to na kouzelném místě je uprostřed vilové čtvrti ukryto Bistro Ořechovka. Ideální na snídani i oběd v příjemném, tichém prostředí. Zjistěte si den předem z Instagramu, jaké menu je v plánu a zajděte si sem na oběd a zůstaňte na odpolední kávu. Obědové menu se skládá ze 3 hlavních jídel z nichž minimálně jedno je vegetariánské.

Bistro Café Laskavá

Lokalita: Anglická 390, 120 00 Praha 2

Brunchový ráj najdete Vinohradech. Dobrých podniků je zde mnoho, ale Bistro Café Laskavá je mezi nimi doslova klenotem. Jídlo je poctivé, dělané s láskou a uspokojí í ty největší hladovce. Doporučuji zkusit hlavně vyjímečnou anglickou snídani nebo krupicovou kaši. Budete se zde cítit jako doma. Odpoledne zde nebývá rušno.

© 2024 imper.cz