7 skvělých míst, kam vzít tým za zábavou

20. Říjen 2017

Chcete svůj tým odměnit nebo jen poznat členy jinak než ve formálním prostředí? Přinášíme vám seznam sedmi míst, kam své lidi můžete vzít a zažít něco nevšedního. Ať už chcete uvolnit atmosféru, poznat svůj tým nebo jen oživit školení, zkuste zapojit trochu fantazie a vymyslet nějakou zábavnou akci. Ne že bychom měli něco proti klasickým teambuildingovým aktivitám jako je laser game, únikovka nebo třeba motokáry, ale na trhu už toho existuje tolik, že je opravdu z čeho vybírat…

hledáme obchodníka

1. Že nemáme moře? Nevadí. Surfovat se dá i v aréně

Chcete svým kolegům nebo podřízeným poskytnout originální zážitek? Surf bude skvělá volba. Za surfingem se nemusíme vydávat hned k oceánu, úplně stačí zajet si například do pražských Letňan. Nevěříte? Přesvědčte se v Surf Aréně, kde na vás čeká jedinečný surfařský zážitek. Najdete tu simulátor, který žene velkou rychlostí proud vody ve speciálním bazénu, který vám umožní jízdu na prkně. Největší výhodou je, že na velkou vlnu nemusíte čekat, ona tady čeká na vás.😊 Z takové hodinové jízdy si pak odnesete památku v podobě videa, na kterém bude vaše surfařské umění zvěčněno. Co s sebou? Stačí plavky a ručník, vše ostatní vám na místě půjčí.

2. Taky jste vždy chtěli zažít hry z Pevnosti Boyard? Jednu takovou českou Pevnost Boyard máme i v Praze

Skvělá volba pro poznání členů vašeho týmu je zaručeně tato teambuildingová hra zvaná TEPfactor . Snad každý zná starou známou show Pevnost Boyard. Už jako malé děti jsme si tajně přáli tuto hru někdy vyzkoušet. A máme to tady. TEPfactor nám umožní zažít něco podobného jako je Pevnost Boyard i bez moře, otce Fura a Paklíče… Jednotlivé úkoly jsou vymyšlené hodně originálně, ověříte si, jak je na tom vaše fyzička, logické uvažování, šikovnost a hlavně trpělivost. Při jejich zdolávání zaručeně zažijete nemalou srandu. Nudit se rozhodně nebudete! Celý průběh akce je možné mít zdokumentovaný a odnést si tak na památku pár skvělých fotek či videí ze zdolávání kolikrát až bizarních úkolů.

3. Honí vás a vaše kolegy v kanclu často mlsná a zároveň byste chtěli uspokojení svých chutí spojit s něčím smysluplným?

Pojídání čokolády je samo o sobě už tak dost velkým zážitkem, ale co takhle zažít sladký čokoládový den? Skvělé je, že tuto gurmánskou firemní akci lze realizovat úplně všude a vlastně s kýmkoliv. Nemusí se zásadně jednat o týmovou aktivitu, můžete pozvat třeba obchodní partnery nebo tuto „čoko akci“ zapojit na závěr firemního školení. V rámci akce se dozvíte něco málo o čokoládě samotné, o její historii a třeba i o výrobě formiček na pralinky. Aby byla akce zábavnější, můžete si poskládat týmy, ve kterých budete soutěžit ve výrobě nejlepších čokoládových bonbonů. Výherci si odnesou certifikát o pravosti jejich ručně vyrobených pralinek, které si pak samozřejmě snědí.

4. Výstava trochu jinak – v úplné tmě

Vezměte své lidi na neviditelnou výstavu, kde si vyzkoušíte, jaké to je žít ve tmě. Výstava má dvě části, tmavou a světlou. Ve světlé části si otestujete kvalitu vašich ostatních smyslů jako jsou chuť, hmat, čich a sluch. Poznáte, že orientace v prostředí s bílou holí taky není úplně nejjednodušší. A co pak taková střelba poslepu? Perfektní nástroj pro budování důvěry v týmu. 😊 Tmavou částí vás provede nevidomý průvodce a vy si tak můžete na vlastní kůži vyzkoušet cestu po tmě. Budete se snažit rozeznávat, kde a v jaké místnosti se zrovna nacházíte. Pokud nebudete mít dost, určitě si zajděte do neviditelné kavárny. Rozhodně doporučujeme všem, kteří chtějí prohloubit vztahy s kolegy. V kavárně jste odkázaní jen na sluch a hmat. Mnohem víc vnímáte hlasy svých kolegů, což vás donutí vnímat je z trochu „jiného úhlu“. Díky úplné tmě vnímáte jen tón jejich hlasu a soustředíte se pouze na to, co říkají. Žádný jiný rušivý element kolem. Největší perlička je potom placení, kdy hmatem zkoušíte rozeznat, která mince je která. Výstava i kavárna po tmě je fakt zážitek, na který se nezapomíná!

5. Vařit v týmu? Proč ne. Kulinářský teambuilding vás bude bavit

Seznamte se se svými kolegy nebo obchodními partnery i jinak než v obleku. Pohled na své kolegy v zástěře a s vařečkou v ruce za to jistě stojí.:) Akci je možné připravit v prostorách studia nebo přímo ve vaší firmě. I teď na podzim, když je hezky, se dá vařit i venku na sluníčku. Celá akce spočívá v tom, že se udělají týmy, které společnými silami vytváří gurmánské skvosty. Před samotnou akcí vám v Chefparade nabídnou různá menu k výběru. Fantazii se tu meze nekladou, takže je možné namixovat menu z různých světových kuchyní. Všichni si rádi hrajeme, takže i tady se vyřádíte při různých hrách, jako jsou například rozeznávání různých druhů koření, třídění luštěnin čínskými hůlkami atd. A to nejlepší na závěr – své specialitky si pak společně vychutnáte u stolu.

Domluvte si konzultaci

6. Týmové toulky po Praze

Další docela oblíbenou akcí je tato Play Across Prague – týmová hra v Praze. Sbalte svůj tým a vydejte se poznat krásy města zábavnou formou. Zažijete dobrodružnou procházku Prahou, která vás dokonce donutí přemýšlet. Trasa je daná dopředu, vy ale znáte pouze start. Díky vyřešeným hádankám se tak dostáváte na další místa. Smyslem hry je ujít trasu v co nejkratším čase. Tuto šesti kilometrovou trasu ujdete zhruba za 2-3 hodiny, podle toho, jak máte rychlý a šikovný tým.

7. Zábavu, odpočinek nebo zlepšení spolupráce v týmu si zajistíte malováním

Ať už chcete váš tým více spojit nebo jen zlepšit spolupráci mezi jednotlivými členy, doporučujeme nějakou formu společného tvoření. Častokrát se pro malování rozhodnou firmy jen tak pro relax, což taky rozhodně není na škodu. Jednu takovou teambuildingovou akci pořádá například výtvarnice Lea Kolkopová: „S týmem se většinou hledá forma, jak spolupracovat, snažíme se najít společné téma, které se bude malovat / tvořit. Potom následuje rozdělení úkolů, všichni se musí shodnout.“ A jak celá akce probíhá? Průběh Lea popisuje takto: „Naposledy jsem měla klienty, kdy zaměstnanci měli malovat něco k jejich pobočce – co je spojuje jako tým, co dělají spolu během práce nebo po práci, jaká je jejich pobočka a město, ve kterém žijí. Tvořilo to mnoho lidí, chodili během dne různí a různě dílo domalovávali. Myslím, že se u toho vymýšlení pěkně zapotili, nicméně výsledek byl skvělý. Večer se dílo vystavilo a společně se o něm mluvilo.“ Výtvor si nakonec tým odnese s sebou do firmy a může si ho vystavit, je to příjemná forma vyjádření spolupráce mezi kolegy v rámci firmy. Více se dozvíte přímo na stránkách Lei.

© 2024 imper.cz