7 filmových scén, které si musíte pustit každé ráno před prací!

29. Říjen 2015

Jsou dny, kdy se i ti nejodolnější jedinci probouzí bez energie a bez motivace k práci. Obzvlášť pak na podzim a v zimě, kdy jsou dny krátké, noci temné a chladné a lidé již nebývají tak příjemní. Právě pro takový moment by měl mít každý člověk nachystanou složku videí, které ho nabudí do nového dne. A my pro vás přichystali několik potenciálních filmových kandidátů.

motivationup

Vyzkoušejte leady

1. Rocky – Jděte si za tím, co chcete

Je jedno, který z šesti filmů o nadějném americkém boxerovi si pustíte. Téměř v každém z nich se nachází alespoň jeden monolog hlavní postavy, jenž by se dal pouštět zaměstnancům hned po příchodu do práce. Vybrali jsme pro vás scénu, v níž Rocky Balboa předává jednoduché poselství: Když v životě něco chcete, jděte za tím. Nezáleží na tom, co pro vás život připraví, ale jak se s tím vyrovnáte.

2. Hvězdné války – Pokusy neexistují

I série pojednávající o životě, cti a lásce ve vzdálené galaxii s sebou nese řadu poselství a vzkazů. Jedním z nejdůležitějších je ten od mistra Yody, moudrého rytíře Jedi a vynikajícího bojovníka. „Do, Or Do Not, There Is No Try,“ tak zní přeslavná fráze, která se dostala nejen na plakáty a sociální sítě, ale kupříkladu i na trička.

3. Trója – Inspirujte se, jak motivovat

Krátce po začátku filmu se objevují dva monology hlavních postav – Hektóra a Achilla, kteří promlouvají ke svým věrným vojákům. Každý po svém. Princ Hektór je moudrý a milující muž, podle čehož i jedná. Zato Achilles je krutý a drsný válečník bez pudu sebezáchovy, tím pádem své muže spíše provokuje. A oboje má něco do sebe. Vcelku zajímavý je i moment, kdy Achilles říká malému chlapci, že když se nepostaví těm nejsilnějším, nikdy nebude úspěšný.

4. Schindlerův seznam – Pomozte ostatním, pomůžete sobě

Samotný fakt, že snímek o obchodníku Oskaru Schindlerovi získal sedm Oscarů a tři Zlaté glóby, mluví za vše. Jde o jeden z nejlepších snímků světové kinematografie vůbec a o vrcholné dílo Stephena Spielberga. V průběhu filmu pronese jedna z postav: „Kdo zachrání jeden život, jako by zachránil celý svět.“ Někdy stačí pomoci ostatním, a pomůžeme tak i sobě.

5. Štěstí na dosah – Nikdy to nevzdávejte

Příběh o otci, jenž se snaží za každou cenu uživit svou rodinu. Při hledání lépe placené pozice se mu naskytne možnost absolvovat stáž v prestižní firmě, která však není finančně ohodnocena. A protože doufá, že následně dostane regulérní pracovní nabídku, nepolevuje a ve společnosti zůstává. I když se svými dětmi přespává na ulici, na nádraží či v útulcích pro bezdomovce. Chris Gardner, hlavní postava toho filmu, je důkazem, že trpělivost přináší růže.

Vyzkoušejte leady

6. Návrat do budoucnosti – Stačí chtít

Film oceněný Oscarem z roku 1985 je sice spíš komedií nežli motivačním filmem, přesto se v něm několikrát opakuje jedna věta: „Když chceš, dokážeš cokoli.“ Snímek působí víceméně inspirativně pro ty, kteří si myslí, že jejich tužby a sny se nedají realizovat.

7. Vlk z Wall Street – Zvedněte ten telefon!

V našem výčtu motivačních scén nesmí chybět ani oblíbená scéna z tohoto amerického snímku, jehož předlohou byla kniha Jordana Belforta. Ten sám býval burzovním makléřem a dnes je motivačním řečníkem. Není tedy divu, že pro většinu obchodníků je tento film jedno velké motivační video.

Foto: businessinsider.com

© 2024 imper.cz