7 argumentů, proč hledat práci přes Vánoce

21. Prosinec 2022

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, ale pokud aktuálně nemáte práci nebo s koncem roku skončil váš zaměstnanecký kontrakt, neměli byste úplně vypnout. Díky tomu, že spousta lidí v tento čas odpočívá, nabízí se vám skvělá příležitost být aktivnější a najít si práci snů. Co takhle využít klid vánočních svátků ve svůj prospěch a pustit se do efektivnějšího hledání nové práce nebo alespoň zapracovat na kvalitní sebeprezentaci?

1. Budete mít čas přemýšlet, co skutečně chcete

Konec roku je ideální doba pro to, abyste přemýšleli, co skutečně chcete dělat, jestli chcete ve svém životě nějakou velkou změnu, nebo se dále věnovat oboru, kterému jste se dříve věnovali. Můžete si vydefinovat své silné stránky a svůj přínos pro firmu a použít to při prvním přijímacím pohovoru. Navíc když firmy uvidí, že skutečně chcete pracovat v daném oboru (a nejdete na pohovor jen „z nouze“), budou se na vás dívat jinak.

2. Vymyslíte strategii

Volný čas můžete využít i k tomu, abyste si rozplánovali, jak budete v hledání práce postupovat. Na jakých portálech budete hledat, kde se budete prezentovat, ve kterém oboru chcete pracovat a jaké konkrétní firmy můžete sami oslovit. Vyplatí se například sledovat, do kterých firem bylo v poslední době investováno a je u nich předpoklad, že budou nabírat.

Domluvte si konzultaci

3. Máte čas vylepšit svou prezentaci

Vánoční čas je ta pravá doba na to, abyste si vylepšili svůj životopis, profil na LinkedInu a dalších portálech, které používáte k hledání práce. Doplňte absolvované kurzy, nově nabité znalosti a dovednosti, požádejte exkolegy o doporučení na LinkedInu. Čím lepší prezentaci sami sebe uděláte, tím máte vyšší pravděpodobnost, že si vás firmy všimnou a pozvou na pohovor.

4. Získáte náskok

Většina lidí skutečně odpočívá a nesleduje nabídky práce, tím se vám velmi snižuje konkurence. Nepatřete k těm lidem, kteří přes Vánoce „vypnou“ a myslí si, že je čas pozastavit hledání do ledna. „To je velký omyl, protože v lednu už mohou být zajímavá místa obsazená. Pokud odpovíte už v prosinci, budete tak první, od koho budou mít pracovníci HR oddělení zprávu, a získáte tak určitý náskok.

5. Oprášíte staré kontakty

Vánoční přání a pozdravy jsou skvělou příležitostí, jak se zkontaktovat se starými známými. Když k přání nenásilně přidáte i aktuální informace ze svého života a požádáte je o kontakt na lidi, kteří by vám mohli s hledáním práce pomoct, tak vám jistě rádi odpoví. Nezapomeňte se soustředit na lidi, kteří mají rozhled ve vašem vysněném oboru.

6. Využijete nové nadšení a energii

Na konci roku si můžete odpočinout a do začátku nového roku vstoupit s novým nadšením a elánem, který firmy v tomto hektickém období rozhodně ocení, jelikož samy budou vyčerpané náporem na závěru roku. Vy je opět svým nadšením a úsměvem „nabijete“ a pomůžete je zvednout se zase na nohy.

7. Nové projekty

Nejenom jednotlivci se těší na nové začátky, nýbrž i firmy. V lednu začínají nové projekty, staví se nové rozpočty na zaměstnance, stanovují se nové plány. Pokud se tedy v prosinci dobře odprezentujete, máte velkou šanci, že se budete moct stát součástí nového projektu u vysněné firmy.

Vyzkoušejte leady

Nezapomeňte, že svou práci snů můžete najít i u nás na Business Animals!

© 2024 imper.cz