Máte špatný den? Pusťte si těchto 6 filmových scén a uvidíte rozdíl!

12. Listopad 2015

Pozitivní motivace je teď před blížící se zimou potřeba. Dny se krátí, venku je stále větší chladno a ke všemu nás přemáhá podzimní únava. I proto jsme pro vás vybrali dalších 6 filmových scén, které jsou skvělou motivací nejen pro zapálené obchodníky. Protože podobně jako dobrá literatura nás může i kvalitní film inspirovat a změnit náš pohled na svět.

Wolf-of-Wall-STreetup

1. „Já jsem Spartakus!“ (z filmu Spartakus)

Jedno z nejznámějších filmových zpracování příběhu o římském gladiátoru Spartakovi pochází z roku 1960. V hlavní roli filmové adaptace stejnojmenného románu Howarda Fasta se představili Kirk Douglas, Laurence Olivier nebo Jean Simmons. Jedna z klíčových scén je něco, co vás nabudí a pohne s vámi. Když se římští vojáci ptají uprchlých gladiátorů, který z nich je Spartakus, přihlásí se všichni. To dokazuje, jak skvělý vůdce, ale i člověk pro ně Spartakus musel být. Není třeba být drsný, aby si vás ostatní vážili a byli jste pro ně autoritou.

Vyzkoušejte leady

2. Carpe diem (Společnost mrtvých básníků)

Oscarový snímek Společnost mrtvých básníků z roku 1989 patří k vůbec nejlepším filmům americké kinematografie. Ústřední myšlenkou snímku, jehož děj se odehrává v roce 1959 na soukromé konzervativní chlapecké škole, je latinské přísloví: Carpe diem. Užívej dne. Robin Williams, který ztvárnil hlavní roli, nabádá ve slavné scéně studenty, aby změnili svůj život v něco neobyčejného a patřičně si ho tak vychutnali.

3. Jdi příkladem (Coach Carter)

Co udělá trenér basketbalu, když zjistí, že jeho svěřenci mají špatné známky ve škole? Na tuto otázku odpovídá film Coach Carter se Samuelem L. Jacksonem v hlavní roli. I když je tento herec všeobecně považován za představitele akčních hrdinů, s rolí starostlivého sportovce si hravě poradil. Vyniká zejména v následující scéně, u níž si většina řekne: Měl bych jít ostatním příkladem. Není to sice nijak závratná, neotřelá myšlenka, ale je dobré si ji čas od času připomenout.

4. Někdy vám život nadělí citrony… (Láska na druhý pohled)

„Někdy, přes veškerou vaši snahu, se stane, že vám život nadělí citrony. Máte na výběr: Buď se budete tvářit kysele…, nebo si uděláte limonádu.“ Takhle začíná film Love Happens (v češtině trochu nesmyslně Láska na druhý pohled), pojednávající o spisovateli Burku Raynovi. Po smrti své manželky napíše knihu o tom, jak přečkat trápení a jak se po těžké ztrátě cítit šťastný. Pořádá taktéž různé motivační semináře s těmi, kdo ztratili smysl života. A i když kvalita filmu je kolísavá, mnohé Ryanovy rady jsou užitečné. Nikdo se přeci nechce tvářit celý život kysele…

5. Excelujte v obchodě! (Vlk z Wall Street)

Není vůbec zapotřebí rozvádět dobře využitý potenciál tohoto filmu. Snímek je plný nezapomenutelných momentů, skvělých vtipů i užitečných rad, jak už jsme zmínili v minulém příspěvku. Je to však i výborná show jednoho herce, Leonardo DiCaprio v roli svérázného burzovního makléře exceluje. Jeho herecké zapálení, ale i neobyčejně propracovaný scénář mohou být leckomu inspirací i v reálném životě.

6. Ničí život není zbytečný! (Život je krásný)

I když do Vánoc zbývá ještě pár týdnů, na závěr našeho seznamu jsme zvolili klasiku It’s a Wonderful Life z roku 1946 režiséra Franka Capry. Na Štědrý den si nešťastný George Bailey chystá sáhnout na život. Nebeskými silami je na zem seslán Clarence, který se snaží detailně seznámit s Georgovým příběhem. Dozvídá se, že Bailey zasvětil celý život pomáhání druhým. Vše naštěstí dobře dopadá, George je zachráněn a oslaví Vánoce se svou životní láskou a s přáteli. Závěrečná scéna je – ostatně jako celý film – vánoční klasikou zejména ve Spojených státech. Dodává lidem sílu a kuráž, protože, slovy scenáristů, život někoho, kdo má plno přátel, rozhodně nemůže být zbytečný.

Domluvte si konzultaci

Foto: loopedblog.com

© 2024 imper.cz