5 rad, jak se nezbláznit z úspěchu

Jak se nezbláznit z úspěchu

06. Březen 2014

Povedl se vám uzavřít super obchod? A vzápětí další? Váš byznys se rozjíždí vesmírným tempem? Gratulujeme, ale pozor, ať neusnete na vavřínech. Nebo hůř, ať se z toho úspěchu rovnou nezblázníte.

Vyzkoušejte leady

1. Odměňte se

Upřímně, nečekali jste právě na to? Až váš byznys poklape tak dobře, že si budete moci dovolit nějakou tu radost? Ať už jde o nový kousek do šatníku, nablýskaný notebook nebo exotickou dovolenou, jděte do toho! Tvrdě jste makali, řadu nocí nespali a dost možná ani nic nejedli. Odměnu si rozhodně zasloužíte.

Tip: Výbornou odměnou je i oblíbené jídlo. Budou-li jeho součástí důležité prvky, jako je vláknina, odměníte navíc i své trávení.

2. Důvěřujte, ale prověřujte

I když se vám teď daří, nesmíte polevit a být stále na pozoru. Je to zákeřný svět, je to prostě byznys. Závistivci, podrazáci a lidi, ze kterých se Vám automaticky svírá žaludek, jsou všude. Obzvlášť blízko těch, kteří jsou úspěšní. Vězte, že oprostit se od toho, co o Vás říkají ostatní, bude cennou investicí.

3. Věnujte si čas

Abyste ale mohli být pořád ve střehu, musíte si jednou za čas taky odpočinout. Bez odmlouvání. Udělejte si čas na své už dávno zapomenuté nebo nové koníčky. Připomínáme, že brzy bude počasí na plavky a teď je nejvyšší čas s tím něco udělat. Když na kurtu nebo v tělocvičně propotíte triko, pročistíte si zároveň hlavu od zbytečných starostí, která tak bude volná pro další várku nápadů.

4. Nespoléhejte na štěstěnu

Jeden obchod vám vyšel, druhý taky, další se rýsuje. Je to skvělý pocit, viďte? Ale přece jste si nemysleli, že Vám to teď půjde samo. Štěstěna je pěkně vrtkavá mrcha. Váš úspěch stále stojí především na vás a vašich schopnostech. Moc dobře víte, že tu nejtěžší práci oddřete sami. Proto na sobě dál pracujte a posouvejte své hranice.

Vyzkoušejte leady

5. Sdílená radost, větší radost

Ale no tak! Nebuďte hamouni. Podělte se o váš úspěch s blízkými, kteří trpěli váš workoholismus. Uvidíte, že vaše radost z úspěchu se zdvojnásobí. Přátelé mají navíc často úžasnou schopnost držet vás při zemi, kdybyste měli z toho úspěchu nosánek moc nahoru. Tak si je pořádně hýčkejte. Pozvání na oběd, na panáka nebo jiné přátelské gesto jistě potěší.

Barbora Votavová

© 2024 imper.cz