5 tipů, čím odměnit obchodní tým za dobrou práci

27. Listopad 2014

Manažeři, chcete si udržet své nejlepší obchodní tahouny? Pak jim dejte najevo, jak jsou pro vás důležití, a odměňte je za jejich dobré výsledky i jinak než finančními benefity. I když na ty také nezapomínat! Jak TOP pracanty potěšit opravdu netradičním dárkem?

Dárek

V dnešní době je opravdu z čeho vybírat. K nejoriginálnějším dárkům patří především ty zážitkové. Knihou, kosmetickým balíčkem nebo lahví vína jistě nikoho neurazíte, ale pokud si přejete opravdu zapůsobit, chce to něco „ostřejšího“.

Domluvte si konzultaci

 

1. „Pracovní“ odměny

Přínosným dárkem a zároveň dobrou investicí do zaměstnance je jakýkoliv kurz, klidně na přání obdarovaného. Každý profesionál totiž ví, jak je důležité neustále se vzdělávat a zdokonalovat, a proto jistě takovou pozornost ocení. Neméně zajímavou odměnou jsou pak služební cesty do atraktivních destinací či VIP klient.

Občas chcete ocenit a motivovat celý tým – pak zkuste připravit překvapení v podobě neformální party přímo v kanceláři!

2. Ať jsou z vašich zaměstnanců sushi experti!

Dnes velmi oblíbená forma vlastního rozvoje a samozřejmě i zábavy. Existuje opravdu rozmanitá nabídka, z které můžeme vybrat například kurzy přípravy kávy nebo sushi, potápění, sommelierský kurzkurz přežití v přírodě… můžete opravdu popustit uzdu své fantazii. Takové kurzy jsou navíc vhodné jak pro jednotlivce, tak pro tým.

 

Vyzkoušejte leady

3. Sportem k loajalitě

Golf či tenis? Proč ne, ale co se zkusit trochu víc odvázat! Zařiďte pro své zaměstnance den na paintballu nebo na laser game. Obujte jim skákací boty nebo jim připravte projížďku na segwayi. Ohromte je možností vyzkoušet si střelbu z armádních zbraní či naopak poklidnou jízdu na koni. Opravdovou lahůdkou je pak voucher do skydive arény, kde vaši zaměstnanci zažijí volný pád – samozřejmě bez zdravotních následků.

4. Za tvrdou práci zábava a relaxace

Relaxovat se dá jakkoliv a každý má jistě svůj oblíbený způsob, jak se uvolnit a zrestartovat tělo i mysl. Wellness pobyt s různými druhy koupelí, masáží, zábalů atd. však musí potěšit každého. Vděčným dárkem jsou pak kulturní zážitky, lístky do divadla, kina či na koncert. Sportovní nadšence zase potěší volňásky na atraktivní zápas, například české fotbalové reprezentace.

Voucher do restaurace patří sice také k evergreenům, ale originální můžete být ve výběru pohostinského zařízení. Své zaměstnance zaveďte třeba do prostředí staročeské krčmy či ještě dál do historie – do pravěku. Nebo je naopak potěšte exkluzivní večeří v luxusním podniku s vyhlášenou kuchyní i atmosférou.

5. A rada na závěr…

Řešte dárky individuálně! Možností, jak odměnit zaměstnance za jejich skvělou práci, je skutečně nepřeberné množství. Co je však při výběru podstatné a zároveň tím dokazujete, jak dobře své zaměstnance znáte, je brát ohled na zájmy a preference každého obdarovávaného. Není nic trapnějšího než „potěšit“ diabetika ochutnávkou čokolád nebo arachnofobika super adrenalinovým focením s tarantulemi.

Text: Pavlína Skřivánková

Foto: business.lovetoknow.com

© 2024 imper.cz