5 cest, jak získat peníze na podnikání a nezaplatit za to ani korunu

13. Srpen 2019

Víte, jakou cestu zvolit pro rozjezd svého startupu, aniž byste museli řešit výdaje navíc? Máte několik možností, které můžete využít. Přečtěte si o nich v článku.

Jak financovat startup_
Jak financovat startup?

Přihlaste se do startupové soutěže 

Hledáte nové výzvy a máte soutěživého ducha? Tohle je pro vás ideální cesta. Dnes se snadno zapojíte do spousty českých nebo zahraničních startupových soutěží. V případě výhry získáte finanční obnos, který vás v podnikání posune vpřed. Je potřeba, abyste zvládli odprezentovat svůj byznys plán tak, aby se líbil porotě. Je to nejistá forma získání peněz, ale určitě je to výzva, při které potkáte spoustu zajímavých lidí a při které zcela jistě získáte podnětné nápady ke zlepšení. 

Najděte si svého investora

Možná si říkáte, že to není vůbec snadná cesta, a máte pravdu. Investoři chtějí znát dopodrobna sestavený byznys plán. Navíc vždy sledují, co z toho plyne také pro ně. Důležitá je proto návratnost a růstový potenciál vašeho budoucího byznysu. Proto se jedná o nejistý krok. Pokud se vám ale povede někoho zaujmout, dostanete šanci velmi úspěšně rozjet váš sen.  

Podejte žádost o dotace

I tohle je cesta, jak se dostat k potřebným penězům. Existují nejrůznější dotace od Evropské unie, které se zaměřují na konkurenceschopnost a podnikání. Tahle výzva také není bez práce, protože každá dotace prochází poměrně dlouhým procesem schvalování, při kterém se hodnotí větší množství kritérií. Zároveň je potřeba plnit různé cíle a vyplňovat reporty i v průběhu podnikání. 

Zkuste crowdfunding 

V současné době je velmi populární tzv. davové financování, které můžete jednoduše vyřešit přes internet pomocí jedné z platforem k tomu určených. Zde přispívá na rozjezd vašeho nápadu větší množství lidí po malých částkách. A vy se snažíte, aby se vybralo tolik, kolik si stanovíte. Může to být rychlé, ale i dost pomalé. Záleží, jak moc váš nápad zaujme ostatní lidi, a jestli budou ochotní přispět. Rizikem v tomto případě je, že se vám nemusí vůbec povést přiblížit se k požadované sumě. 

Sjednejte si ihned nebankovní půjčku 

Ze všech zmíněných cest je tohle nejrychlejší varianta, jak získat peníze na rozjezd svého podnikání. Peníze můžete mít často na účtu během pár minut, a to díky půjčce ihned. U první máte vždy jistotu, že nebudete platit žádné úroky a zbytečné poplatky navíc. 

© 2024 imper.cz