5 aplikací pro obchodníky, které šetří čas a ulehčují práci

22. Únor 2023

Obchodní zástupci musí často dělat mnohem víc než jen prodávat. Kromě navolávání a absolvování schůzek s klienty také vyplňují CRM, řeší reklamace a plní celou řadu dalších úkolů, které sice primárně firmě nepřinášejí příjmy, ale přesto jsou nezbytné pro hladký průběh obchodu. Široké spektrum aplikací zrcadlí, kolik úkolů obchodní zástupci denně řeší. V závislosti na tom, čím se vaše firma zabývá, budete některé aplikace pro řízení prodeje potřebovat více než jiné. Vybrali jsme 5 z nich, bez kterých se fungující a prosperující obchodní oddělení neobejde.

1. Oslovte nové klienty díky leady.cz

V dnešním rychlém obchodním světě založeném na datech jsou leady.cz strategickou a nezbytnou aplikací pro všechny obchodní zástupce v segmentu B2B. Pomáhají generovat potenciální zákazníky tím, že identifikují firemní návštěvníky na vašich webových stránkách a poskytují možnost oslovit potenciální klienty dříve, než vás sami kontaktují. Díky svým pokročilým funkcím a snadnému používání je aplikace ideálním řešením pro všechny obchodní týmy, které chtějí posílit generování leadů a uzavírat více obchodů. Leady.cz pomáhají i s cross a up-sellem, což z nich činí cenný nástroj pro zvýšení příjmů vaší firmy. Díky leady.cz se obchodní zástupci mohou soustředit na to, co jim jde nejlépe – na prodej.

zdroj: leady.cz

2. Nejlepší lovec e-mailových adres? Hunter.io

V internetovém moři je extrémně důležité umět lovit e-maily na klíčové osoby (decisionmakery). Jak na to? Zkuste výkonný nástroj pro vyhledávání e-mailů Hunter.io, který umožňuje snadno vyhledávat e-mailové adresy spojené s názvem domény. Tento nástroj přináší výhody firmám i jednotlivcům a nabízí snadný a efektivní způsob, jak najít ty správné osoby, které je třeba kontaktovat. Pomocí nástroje Hunter.io můžete hromadně ověřovat e-mailové adresy, získávat e-mailové vzory společnosti a dokonce zobrazovat nejčastější e-mailové adresy v doméně. Ať už hledáte potenciální zákazníky, dodavatele nebo spolupracovníky, Hunter.io je pro tuto práci ideálním nástrojem.

3. Máte kontakt? Ohlídejte si, že klient váš e-mail přečetl pomocí Mailalert.io

Co kdybyste mohli během chvilky zjistit, zda si váš potenciální klient již přečetl e-mail s nabídkou a mohli jste mu hned zavolat s žádostí o zpětnou vazbu? Zní to jako scifi? Stačí zdarma do vašeho e-mailového klienta nainstalovat Mailalert.io a všechny vaše odchozí e-maily budou automaticky sledovány. Získáte tak náskok a budete o jejich (ne)čtenosti informováni v reálném čase, což snižuje riziko zmeškání příležitosti nebo zpoždění. Ušetříte tak spoustu času a budete moci pružně a včas reagovat. Bonusem je uživatelsky přívětivé rozhraní, přizpůsobitelná upozornění a robustní funkce.

zdroj: Mailalert.io

4. Plánujte schůzky efektivně s Calendly.com

Existují dva způsoby plánování hovorů či schůzek s potenciálními klienty. Můžete se jich zeptat na jejich dostupnost, poslat několik e-mailů tam a zpět, abyste našli společný termín, poslat jim pozvánku do kalendáře a doufat, že se dostaví. Nebo můžete použít Calendly. Tato služba umožňuje nastavit si online kalendář s preferencemi dostupnosti v reálném čase, sdílet tento odkaz se zákazníky a nechat je vybrat si čas, který jim nejlépe vyhovuje. Co ještě na aplikaci oceníte? Automatické upomínky prostřednictvím e-mailu nebo SMS před a po schůzkách, které snižují šanci, že klient schůzku přehlédne.

zdroj: Calendly.com

5. Nahrajte klientovi prezentaci pomocí aplikace Loom.com

Chcete klientovi nahrát krátký tutorial nebo video s nabídkou a ukázkou vašich produktů či SaaS řešení?Zkuste to s aplikací Loom. Je to všestranná a uživatelsky přívětivá platforma, která zjednodušuje proces vytváření, ukládání a sdílení videí. Aplikace je ideální jak pro týmy, firmy tak i jednotlivce, kteří hledají efektivní způsob, jak sdělovat myšlenky a informace ve vizuální podobě. Jednou z nejlepších funkcí nástroje Loom je možnost snadno sdílet jakýkoli druh videa, který potřebujete ke srozumitelné komunikaci s klientem. To vše můžete dělat a uchovat důvěrné informace v bezpečí, protože vaše video bude chráněno heslem. Díky intuitivnímu designu, rychlému a bezproblémovému nahrávání videa a rozsáhlé knihovně šablon, poskytuje Loom komplexní řešení pro videokomunikaci a spolupráci.

A teď začněte s aktivním používáním!

V rychlém světě prodeje je pro obchodní zástupce nezbytné mít přístup ke správným nástrojům a aplikacím, které jim pomohou udržet si organizaci, produktivitu a efektivitu. Výše uvedené aplikace, jako jsou Mailalert.io, Hunter.io, Loom.com, Leady.cz a Calendly.com, pomáhají obchodním zástupcům snadno sledovat e-maily, vyhledávat správné potenciální zákazníky, nahrávat videozprávy a plánovat schůzky. Pomocí těchto strategických prodejních aplikací mohou všichni obchodní zástupci zefektivnit své pracovní procesy a zvýšit své šance na uzavření většího množství obchodů.

© 2024 imper.cz