4 rady, jak si rychle dobít baterky!

28. Duben 2014

Každý z nás má někdy dny, kdy se cítí takzvaně pod psa. Už ráno vstáváme s nedostatkem energie, bez chuti na cokoliv a nejradši bychom se zavrtali zase zpátky do peřin a nic nedělali. Nebo naopak ráno sršíme energií, ale přes den podáváme takové výkony, že už odpoledne meleme z posledního. Znáte tyhle stavy velmi dobře? Pak se s námi pojďte naučit čtyři triky, jak si co nejrychleji dobít baterky a být opět fit.

Zapomeňte na kafe

Káva. Doping v náročných situacích, životabudič, prostředek, jak se udržet v bdělosti. Alespoň tak ji většinou vnímáme a spoléháme na ni, když už nám dochází energie. Pravdou ovšem je, že nám hrnek kafe sice na chvíli zvedne tlak a rozproudí krev v žilách, jakmile ale přestane účinkovat, dostaneme se do ještě většího útlumu. Zapomeňte proto na kofeinový doping a raději vyzkoušejte něco jiného. Na ranní povzbuzení se doporučuje teplá voda s medem a citrónem. Ještě účinnější je však nahradit citrónovou šťávu šťávou z poloviny červeného grepu. A pokud nemáte po ruce zrovna citrón nebo grep, pak se zásobujte alespoň čajem. Vyzkoušejte buď maté nebo zelený čaj Matcha. Dodá Vám mnohem více energii než káva a zároveň je zdravější.

Dýchejte

Jakmile jsme ve stresu a shonu, dýcháme překotně, rychle se nadechujeme, lapáme po dechu a pak ho zadržujeme. Tělo je tak nedostatečně okysličeno a rychleji se unaví. Vyzkoušejte proto správnou techniku dýchání, kterou praktikují jogínští mistři. Sedněte si buď na zem, nebo na židli, důležité je, abyste měli vzpřímená záda. Pomalu se nadechujte nosem až do břicha, položte si na něj ruku, ať cítíte, jak se Vám nadzvedává. Z břicha pak vydechujte pomalu ústy. Toto několikrát zopakujte, odpočiňte si a zkuste ještě jednou. Vaše plíce se naplní vzduchem a získaný kyslík dodá Vašemu tělu energii.

Domluvte si konzultaci

Najezte se

Příliv energie můžete doplnit i jídlem. Do Vaší stravy byste měli zařadit zásadité potraviny, jako jsou listová zelenina, fíky, nebo mandle. Energii účinně dodají i semena exotické guarany, která dokonce zmírní také bolesti a posílí imunitu. Džus z tropického noni pak podpoří tvorbu endorfinu, jež vyvolává pocity štěstí a spokojenosti. Energií Vás dobije také spirulina, která navíc detoxikuje Váš organismus.

Tip: Vyzkoušejte keto jídelníček. Organismus vám poděkuje.

Projděte se

Nemusíte běhat hodiny po lese, k dobití energie stačí i krátká desetiminutová procházka. Pobyt na čerstvém vzduchu okysličí Váš mozek a dodá tělu potřebnou energii. Podle různých výzkumů bylo dokonce prokázáno, že i takto krátká procházka dodá Vašemu tělu více energie, než kdybyste se nadopovali čokoládovou tyčinkou.

Takže až Vás příště přepadne nepřekonatelná únava, vyzkoušejte některý z našich tipů a uvidíte, jak se Vám uleví a Vaše tělo zaplaví příliv nové energie.

 

© 2024 imper.cz