4 lifehacky produktivních lidí, kterými zvýšíte svoji výkonnost a zlepšíte koncentraci

21. Únor 2022

V obchodu potkáte čas od času lidi, kteří vyčnívají nad ostatní. Něco dělají jinak, a to vám imponuje. Často jsou to velmi úspěšní ředitelé firem, vedoucí poboček, bankéři, realitní makléři nebo řádoví obchodníci, kteří dalece přesahují potenciál firmy.  V hlavě to mají většinou velmi dobře srovnáno a uvědomují si daň, kterou jsou ochotni na úkor svého úspěchu platit:

1. Dávají si pozor na zloděje času

,,Mám pro vás dvě zprávy. Ta špatná je, že čas letí. Dobrou zprávou je, že jste pilot“ – Michael Altshuler

Čas je nejdražší komoditou na trhu a úspěšní lidé si tuto skutečnost velmi dobře uvědomují. „Denně mě při odchodu do práce odchytává sousedka, která chce probrat, co je nového. Zkrátka drbat. Od jisté doby mám ale nastaveno, kolik chci s daným člověkem ztratit času. Za každých deset minut, které ztratím plkáním o ničem, kolikrát podepíši obchod třeba za 60 000 Kč. V hlavě mi sepne a řeknu si, že ji ze slušnosti věnuji pár sekund – zahalekám pozdrav s tím, postěžuju si, kolik mám dnes práce a jak spěchám a utíkám co nejrychleji,“ svěřil se nám oblastní manažer realitní pobočky.

Domluvte si konzultaci

Zlodějem času může být i multitasking, nedotahování věcí do konce a celkově time management.

2. S časem, který od zlodějů získají, nakládají lépe

Ti, kteří za sebou mají výsledky, jich nedosáhli nahodilou činností. Mají dlouhodobý seznam cílů i činností, čeho chtějí dosáhnout, i každodenních aktivit, které jim pomohou v přiblížení se vysněným cílům. Může to být například pravidelné vstávání, získávání informací a přesný propočet toho, kolik práce musí za den/týden/měsíc udělat, aby svého cíle dosáhli. Tito lidé si dávají i sami sobě termíny, například Do konce roku 2022 navýším své příjmy o 40 %.

Čím přesnější termín je, tím více se soustředíme na naplnění. Víme, že abychom cíle dosáhli, musíme denně obvolat 5-10 klientů navíc, sepsat 2 smlouvy týdně nad rámec, případně denně prodat určitý počet produktů. Vaše cíle by měly být:

  • konkrétní
  • měřitelné
  • dosažitelné
  • odpovídající
  • ohraničené časovým rámcem
  • hodnotitelné
  • průběžně upravitelné

 3. Nenechají si časový plán nabourat

Plán si pravidelně aktualizujte a když máte na večer naplánované samostudium, nenechte se zlákat na pivo a fotbálek, ačkoli budete zhodnoceni jako „ti, se kterýma není žádná sranda.“ Úspěšní lidé jsou imunní vůči negativním lidem a názorům. To co dělají, dělají z nějakého důvodu, s láskou a tak nejlépe, jak jen umí, aby si mohli říct, že pro danou situaci udělali maximum. A že oběti, které přinesli, nebyly nadarmo – i když ano, i oni se někdy cítí jako blázni.

4. Přijímají zodpovědnost za to, jak svých 24 hodin stráví

Dále přijímají odpovědnost za svůj život a umí pomoct ostatním. Udržují zdravý životní styl i spokojenou rodinu a partnera. Možná nemají tisíce přátel, protože si svého času hodně váží, mají však pár, se kterými je pojí hluboké přátelství/partnerství. Mimochodem, věděli jste, že ráno políbení lidé jsou pak přes den úspěšnější? I to možná dělají produktivní lidé jinak.

Vyzkoušejte leady

Které lifehacky fungují vám?

© 2024 imper.cz