3 tipy jak na efektivní business time management

02. Únor 2022

Schopnost využít váš čas na maximum z vás může udělat skvělého obchodníka. Čas je totiž váš nejcennější zdroj pro dosažení výsledků. Pokud si ho umíte efektivně rozvrhnout, dokážete během dne získat minuty, nebo dokonce hodiny navíc, které rozhodují o vašem úspěchu. Existuje mnoho tipů, jak řídit nebo “hacknout” svůj čas, abyste ho využili ve svůj prospěch. Zde si představíme užitečné metody, díky kterým můžete již dnes vytěžit ze svého dne co nejvíce.

,Pokud chcete dobře využít svůj čas, musíte vědět, co je nejdůležitější a pak do toho dát vše, co máte.” –

Lee Lacocce

1. Využijte nejproduktivnější 2 hodiny svého mozku

Doba největší produktivity vašeho mozku začíná asi dvě hodiny po probuzení a trvá pouze přibližně dvě hodiny.

Pokud se například probouzíte každý den v 7 hodin ráno, váš mozek bude nastartovaný pro podávání nejlepších výkonů od 9 do 11 hodin.

hledáme obchodníka

Jak využít nejproduktivnější dobu svého mozku pro maximální efektivitu při práci? Zde je jednoduchý návod:

Krok 1: Probouzejte se každý den ve stejnou dobu.

Aby byl tento hack efektivní, je důležité dodržet stejný čas probuzení každý den. Bude to sice chvíli trvat, než si vaše tělo zvykne, ale po nějaké době se váš mozek přizpůsobí. Důslednost a konzistence jsou klíčové.

Krok 2: Naplánujte si svůj nejnáročnější úkol na tyto dvě hodiny.

Představte si, kolik potenciálních zákazníků byste mohli oslovit v tomto dvouhodinovém okně vaší maximální produktivity. Nebo jak rychle byste se mohli vypořádat s nejtěžším úkolem a pak se sním už celý den nemuseli trápit. Stanovte si, který úkol je pro vás nejdůležitější nebo nejtěžší a pracujte na něm v tuto dobu.

Určitě budete příjemně překvapeni, jak výkonní jste schopni být, když se naučíte rozumně pracovat s biologickými hodinami svého těla.

TIP: Pokud patříte mezi milovníky kávy nebo jiných stimulantů, dejte si první šálek až po skončení tohoto dvouhodinového okna.

2. 52 minut práce, 17 minut pauza

Plánujete si také své prodejní prezentace na hodinu, ale ve skutečnosti vám trvají jen 40 minut a zbylý čas si rádi necháváte na otázky? Dobrá zpráva pro vás – toto je perfektní rozvržení času. Nedávná studie zjistila, že ti nejvýkonnější zaměstnanci pracují naplno 52 minut a pak 17 minut odpočívají.

Jinými slovy, přestávky jsou pro nejlepší výkony naprosto zásadní. Pokud celý den strávíte u počítače, ťukáním do klávesnice a zvedáním telefonů, aniž byste si chvíli oddechli, postupně se váš výkon a vaše soustředění snižuje.

Jak optimalizovat svůj časový rozvrh a režim pro největší produktivitu? Vyzkoušejte tyto tipy:

Krok 1: Plánujte si své úkoly v intervalech po 1 hodině

Chystáte se začít pracovat na nějakém úkolu? Nebo se potřebujete připravit na schůzku s klientem? Stanovte si čas 52 minut a dejte do toho vše, co můžete. Uvidíte, jaký výkon dokážete podat v tak krátké době. Dopřejte si pauzu na 17 minut a následně pokračujte v tom, co jste začali.

Krok 2: Stanovte si cíl pro své 17 minutové přestávky

Odpočinek je stejně důležitý jako práce. Aby byla i vaše pauza efektivní a vy jste nabrali energii pro další 52 minutový blok tvrdé práce, vzdalte se od vašeho pracovního místa a počítače.

Využijte svých 17 minut ke kontrole hovorů během vašeho dne, požádejte o zpětnou vazbu od kolegů, dotáhněte maličkosti, nebo se jen tak projděte.

Když si určíte pro vaše přestávky konkrétní cíle, těchto 17 minut vyhráváte v prospěch své prodejní strategie. Vynaložíte navíc menší, ale přitom zásadní úsilí, kterým můžete získat více, než se na první pohled zdá.

3. Najděte si svých extra 30 minut

Tento trik je pro obchodníky neuvěřitelně užitečný, protože pomůže optimalizovat množství času stráveného na určitých úkolech a pomůže získat výhodu před konkurencí.

Jak to funguje? Zařaďte tyto tipy do své denní rutiny a výsledky vás neminou.

Krok 1: Každý den si do kalendáře dejte půl hodiny aktivní práce navíc.

Může to být ráno, kolem oběda, večer – kdykoli budete chtít. Stačí si do kalendáře naplánovat půlhodinu práce navíc.

Bonusová půlhodina každý den přináší další 2,5 hodiny práce během týdne. Ať už tyto hodiny strávíte vytvářením nabídky, kontaktováním potenciálních zákazníků nebo prováděním průzkumu, tento čas navíc zvyšuje vaše šance na uzavření prodeje a umožňuje vám zdokonalit se ve vašem zaměstnání.

Dvě a půl hodiny týdně se stanou 10 hodinami měsíčně a 120 hodinami ročně. 120 hodin ročně navíc strávených na důležitých úkolech vám pomůže se rozvíjet a dosahovat svých cílů rychleji. Nezdá se vám to jako úžasná výhoda?

Krok 2: Zaznamenejte si vše, co jste za tuto půlhodinu dokázali

V těchto 30 minutách můžete jako obchodník posunout své schopnosti a vědomosti na další úroveň.

Naučte se něco navíc o prodejním procesu, prezentaci, průzkumu nebo o čemkoliv jiném, co se vám bude do vaší práce hodit. Založte si sešit a zapište si následně vše, co jste se během této půlhodiny každý den naučili. Když se ke svým malým pokrokům po nějaké době vrátíte a přečtete si je, budete ohromeni, jak pomalu, ale jistě se v něčem dokážete zlepšit.

Začněte používat tyto jednoduché tipy každý den a získejte významnou výhodu před ostatními hráči na trhu. Den co den, měsíc co měsíc se z vás postupně bude stávat lepší obchodník, který umí efektivně pracovat se svým časem a vytěžit ze svého dne maximum.

© 2024 imper.cz