3 nejlepší filmové sales telefonáty všech dob

16. Srpen 2018

Navolávání je pěkná pruda, co si budeme nalhávat. Takže cokoliv, co vám pravidelné dopolední vytáčení čísel usnadní a odlehčí, se počítá, je to tak? Mrkněte na 3 lekce od hollywoodských profíků a další 3 bonusy!

filmy2

1. Leo ví, jak vybudovat důvěru

Představte se kreativněji než jen „Petr Novák, volám jménem společnosti XY.“ Mluvte o sobě! Kdo jste, co ve firmě děláte, jaký produkt máte na starost, jaké jsou vaše vize. Uděláte ze sebe člověka, ne jen další robotický sales telefonát, navážete důvěru a dlouhodobé partnerství.

Vyzkoušejte leady

2. Will Smith prodává, protože nejde s davem

Pozitivní mindset je všechno. Will má ve filmu Štěstí na dosah možnost pracovat jen kratší směny než jeho kolegové, ale nenechá se tím vykolejit. Výzvu přijme s úsměvem a několika kompromisy. Nepokládá telefon mezi cally, nezvedá se pro vodu a zapojuje tvůrčí myšlení; proč postupovat podle doporučeného rámce navolávání, když může vytočit rovnou to nejsvrchnější číslo? Bum – a schůzka je tu!

3. A Vin Diesel ukáže, jak se sakra uzavírá deal!

Done and done. Co víc říct? Z telefonátu Vina Diesela ve filmu Riziko (Boiler room) si můžemepár hodnotých lekcí. Zaprvé, že představa časové limitovanosti nabídky zvyšuje její hodnotu v očích potenciálního klienta (zítra už může být pozdě). Také se nám líbí, jak dal obchodník klientovi pocit, že tohle je teprve začátek něčeho velkého.

 

Dále nás baví:

1. Jak se dělá správný telemarketing – scéna z filmu Riziko

2. Opovažte se zavěsit! – Phoebe z Přátel

Úsměvné, ale kdo si zkusil práci v call centru, určitě zná ten moment, kdy jako naprostý nováček bezradně listuje skriptem, aby našel zaručenou odpověď na situaci, kterou mi klient právě popsal. Takhle už se dnes naštěstí telesales nedělá.

3. Jak navolávat – film Maximální limit

Matthew McConaughey se pod vedením ostříleného Al Pacina stává mistrem v uzavírání sportovních sázek. Doporučujeme zhlédnout celý film! Zítra je státní svátek, takže ideální příležitost. A v pondělí můžete přenést rovnou do praxe.

money

A jaké jsou vaše oblíbené telesales scény?

 

Foto: Larseninc.se, Premiere.fr

© 2024 imper.cz