25 jednoduchých způsobů, které zlepší váš život!

29. Květen 2014

Naučte se s námi 25 jednoduchých způsobů, kterými zlepšíte Váš život v nejrůznějších úrovních. Navíc Vám ani jeden z nich nezabere více jak deset minut. Tak na co čekáte? Jdeme na to.

Vyzkoušejte leady

happy

1. Buďte těmi, na které se nezapomíná

Je vědecky prokázáno, že si lidé nejvíce pamatují to, co se stalo jako první nebo jako poslední. Plánujete-li například pracovní pohovor, domluvte se tak, abyste přišli na řadu buď první, nebo poslední.

2. Ukažte jim, jak vypadají

Pracujete na přepážce, za barem nebo kdekoliv, kde jednáte s lidmi? Dejte si za sebe zrcadlo. Ti, co s Vámi budou komunikovat, se v něm uvidí a dají si záležet, aby nebyli protivní a nechovali se iracionálně.

Vyzkoušejte leady

3. Vyčkávejte

Připravili jste si pole pro prodej? Vyřkli jste cenu a teď posloucháte výmluvy, proč daný zákazník nemůže věc nebo službu zakoupit? Pak vyčkejte, nereagujte a dejte mu čas. Vašemu zákazníkovi brzy dojdou argumenty, chvíli třeba bude trapné ticho, ale nakonec koupí.

4. Nenechte se odbýt

Zeptali jste se někoho na něco a on Vám odpověděl jen napůl? Neptejte se znovu, jen udržujte oční kontakt a čekejte. Obvykle Váš komunikační partner začne znovu mluvit.

5. Žvýkejte

Čekáte na důležitou schůzku? Na pracovní pohovor? Budete mluvit na veřejnosti? Pokud jste při čekání nervózní, žvýkejte žvýkačku. To, že žvýkáte, dává mozku stejný signál jako kdybyste jedli. A když jíte, cítíte se v bezpečí. Takže i při žvýkání jste v bezpečí, tudíž mozek vyšle Vašemu tělu signál, aby se uklidnilo.

6. Vyvolávejte dobré pocity

Lidé si mnohdy nezapamatují, co jste řekli, ale to, jaké jste v nich vzbudili pocity. Většina lidí mluví jen o sobě. Buďte těmi, kteří se zajímají o druhé. Ptejte se, pokládejte jim otázky a získejte je na Vaši stranu.

7. Učte se a vyučujte

Učíte-li se něco nového, vysvětlete to pak příteli. Nechte ho, ať se Vás ptá, čemu nerozumí. Díky tomu se novou věc naučíte rychle a skvěle.

8. Buďte šťastní

Chcete-li, aby na Vás reagovali lidé nadšeně, šťastně a s úsměvem, buďte také takoví. Lidé ve Vašem okolí se stanou Vaším zrcadlem. Nestane se tak třeba hned napoprvé, ale časem rozhodně.

stesti

9. Přeformulujte stres

Fyzikální účinky stresu, tedy dýchání a srdeční frekvence, jsou téměř identické s fyzikálními účinky odvahy. Pokud se dostáváte do stresu, přeformulujte ho. Nechte Vaše tělo, aby bylo odvážné a zbavilo se stresu. Změňte Vaše myšlenky ze stresových na myšlenky odvahy a nadšení.

10. Dívejte se na nohy

Pustíte-li se s někým do rozhovoru, sledujte jeho/její nohy. Natočí-li tělo jiným směrem, než nohy, chce rozhovor ukončit. Stejně tak pokud se chcete zapojit do již započatého rozhovoru a řečníci se k Vám natočí pouze tělem a nohy směřují jinam, nechtějí, abyste se připojili.

11. Skrývejte

Pracujete na nějakém důležitém úkolu? Buďte tajemní, dokud jej neuděláte. Nenechte se zastrašit tím, že na Vás bude někdo tlačit. Každý nosí nějakou masku, ve které hraje svou roli.

12. Nesýčkujte

Pokud budete věřit tomu, že něco bude nekonečně dlouhé, opravdu to tak nakonec bude. Změňte Váš postoj.

13. Vybudujte síť

Udržujte kontakty s Vašimi spolupracovníky, i těmi bývalými, s přáteli a známými. Staňte se zdrojem informací. Buďte neustále v centru dění. Zajděte občas na pivo nebo na bowling a udržujte dobré vztahy, nikdy nevíte, kdy se budou hodit.

14. Předstírejte

Jste naštvaní na toho člověka, co řídí auto před Vámi? Pokud s Vámi cloumá vztek a nejradši byste vystoupili a došli mu dát pár facek, představte si, že to auto řídí Vaše babička. Hned se zklidníte a budete bezpečnějším řidičem.

15. Stůjte rovně

Není to jen klišé. Pokud vyndáte ruce z kapes, narovnáte se a zvednete hlavu, nejen, že se budete cítit lépe, ale lidé kolem Vás budou jistější.

16. Nepoužívejte

Vyhněte se větám typu „Myslím si“ a „Věřím, že“, pokud to není nezbytně nutné. Tyto věty nevyvolávají důvěru a jsou Vám k ničemu.

17. Uklízejte

Pociťujete-li úzkost, ukliďte si Vaše pracoviště nebo Váš domov. A hned se budete cítit šťastněji.

18. Zvěte první

Vždy objednávejte pivo nebo panáky jako první. Budete se divit, jak dlouho můžete pít s tím, že jste objednávali jako první.

19. Zajímejte se

Pokud se pouštíte do rozhovoru s někým cizím, zajímejte se o něj. Váš rozhovor tak bude zajímavější a dynamičtější.

20. Dejte na výběr

Jste-li rodič, dejte Vašemu dítku vždy na výběr mezi dvěma možnostmi. Nepřikazujte, nechte ho, ať si samo vybere. A platí to i u dospělých.

21. Navažte oční kontakt

Chcete-li s někým navázat oční kontakt, dívejte se přímo na něj a počkejte, až se Vaše oči setkají. Pokud se Vám to nepodaří a upřený pohled selže, začněte se dívat okolo. Ten druhý pak obvykle znervózní, podívá se na Vás a to je Vaše šance. Udržujte oční kontakt po dobu alespoň 45 sekund.

22. Ovlivňujte akcí

Vaše akce ovlivní Vaše postoje více, než ovlivní Vaše postoje Vaše činy. Můžete tančit a skákat pro radost, ale také můžete tančit a skákat radostně.

smich

23. Smějte se

Pokud se skupina lidí směje, lidé se instinktivně podívají na osobu, která je jim z této skupiny nejbližší.

24. Napodobujte

Chcete-li si rychle s někým vybudovat vztah nebo získat jeho respekt, napodobujte jeho držení těla a postavení. Sedí-li někdo s nohama přes sebe, překřižte je také. Nakloní-li se k Vám, nakloňte se také. Zrcadlení odpovídající polohy těla je dobrým způsobem, jak zjistit, zda Vám ten druhý věří a cítí se s Vámi dobře.

25. Nechte se pozvat

Poslední rada se týká spíše flirtování. Chcete ulovit dívku Vašich snů? Půjčete si od ní tužku, nechte si něco vysvětlit nebo ji požádejte, zda by Vás nepozvala například na kávu. Uvidíte, že Vás bude mít radši a budete mít otevřený vztah k budoucím laskavostem a konverzaci. A platí to samozřejmě i u druhého pohlaví.

© 2024 imper.cz