13 českých podcastů, které by obchodníkům neměly uniknout

04. Únor 2022

Jak efektivně využít čas když jedete ráno do práce, přejíždíte mezi schůzkami či jste právě vyběhli na svůj pravidelný okruh lesem? Jednou z možností by mohlo být navolávání nových termínů nebo jiná operativa po telefonu. My bychom avšak jako bezpečnější činnost, která nevyžaduje tolik vaší pozornosti a koncentrace, doporučili poslech podcastů. Zábavních a lifestylových jistě znáte spousty, my jsme pro vás vybrali ty, které jsou zaměřeny na obchod a vše okolo něj.

Zaměřeno na B2B obchod

Akcelerace B2B prodeje

Podcast Martina Bednáře patří určitě k těm, které byste neměli minout a to i pro to, že Martin se dlouhé roky B2B obchodu aktivně věnuje. Kromě salesu také školí obchodníky, majitele firem a k mikrofonu si zve zkušené obchodníky, marketéry a vedoucí osobnosti úspěšných českách společností.

Domluvte si konzultaci

Bítubíčko

Štěpán Budil a Martin Hošek mají dohromady desítky let zkušeností s B2B obchodem a marketingem. Do svého studia si zvou osobnosti českého a slovenského B2B a společně rozebírají poslední trendy, užitečné tipy i jejich životní a kariérní příběhy.

Sales Booster

Podcast tandemu Petr Schwank a Petr Sobotka je určený všem podnikatelům, které zajímá, jak lépe prodávat a zvýšit tak hodnotu své firmy. Je to bohatý zdroj informací o B2B marketingu a sales procesech.

Freelence, řízení firmy a fuckupy okolo

Time Toasters

hledáme obchodníka

Podnikatel Martin Pavlík vytvořil chytrý nástroj na řízení firmy Lamael a k tomu rozjel podcast Time Toasters. Odhaluje v něm nejen své pětadvacetileté zkušenosti s řízením firmy, ale také pravidelně zpovídá majitele menších a středních společností. Jednotlivé díly se věnují strategickému plánování, managementu, řízení lidí nebo dalším aspektům, bez kterých se podnikatel neobejde.

Buduj Značku

Petr Schwank podruhé. Ve svém podcastu radí jak budovat značku tak, aby ji lidé milovali a byli schopni se za ni rvát jako lvi. Se svými hosty Petr řeší jak v lokálních podmínkách vytvořit malý Apple ve svém oboru a to s minimem prostředků. Skvělý odrazový můstek pro start-upy a jiné začínající firmy.

Na vlně podnikání

V našem výběru nemůže chybět Dan Tržil. Jeho populární podcast zakoupil v loňském roce týdeník Ekonom. Kvalita tím neutrpěla, nadále se věnuje byznysu, managementu a inspirativním příběhům úspěchu. Dan pravidelně zpovídá výjimečné postavy českého businessu a to jak úspěšné freelancery tak podnikatele či korporátní managery.

Mladý podnikatel

Jirka Rostecký, alias Mladý podnikatel má na kontě již stovky rozhovorů s úspěšnými podnikateli, zkušenými manažery, freelancery, odborníky, specialisty na osobní rozvoj a s mnoha dalšími osobnostmi. Jeho podcast se vyplatí průběžně sledovat a vybírat si z témat ta, která jsou vám nejblíže.

Na volné noze

Nestora freelancingu Roberta Vlacha jistě nemusíme představovat. Stejnomenný podcast převádí do audio verze jeho videoblog www.navolnenoze.TV. Intenzivně se jmenuje otázce cenotvorby a jeho hosté vám přiblíží své tipy a triky jak na práci na volné noze. Doporučujeme zejména díl s Alicí Kafkovou, která je spoluzakladatelka českého rodinného deskovkářství 4 Kavky.

Z Podpalubí

Za podcastem z Podpalubí stojí zakladatel chytré aplikace Freelo Karel Dytrych. Pravidelně si zve za mikrofon zakladatele českých firem a vyptává se na jejich nápady, strategie, podnikatelské lekce i fuckupy.

Naše osobní hot tipy

Forbes podcast

Pod značkou Forbes najdete bohatý výběr formátů. Trojka Petra Šimůnka každý pátek shrnuje 3 nejsilnější příběhy a události z českého businessu v upřímných rozhovorech. Brandvoice přináší rozhovory s top managery a inspirativními majiteli a majitelkami hvězdných start-upů. V pondělní pětiminutovce Funny Money glosuje Zdravko Krstanov ty největší finanční události předešlého týdne. Rubrika Byznys zase přibližuje příběhy českých firem a jejich úspěch.

Proti proudu

Dan Tržil ještě jednou. Jeho lifestylově podnikatelský podcast Proti proudu se zaměřuje na rozhovory s méně či více známými osobnostmi, které nejenže dosahují vynikajících výsledků ve svých oborech, ale také umí skvěle skloubit svůj worklife balance.

Jsem Pařík a Radim

Hvězda evropského formátu ve vyjednání je rozhodně Radim Pařík. Jeho podcast by neměl uniknout vaší pozornosti pokud se chcete v této mistrovské disciplině zlepšit. Tip: Radim také píše skvělý newsletter a pravidelně glosuje aktuální dění na svém Linkedin. Nebojte se dát follow.

HOTcast

Podcast Filipa Dřímalky zaměřený na business, digitalizaci a inovace, jehož obsahem jsou rozhovory s českými digitálními lídry a inovátory. Navazuje na úspěšnou knihu HOT, kterou Filip vydal v nakladatelství Melvil a přináší hodnotné informace jak rozvíjet lidskou, organizační a technologickou připravenost na digitální transformaci.

© 2024 imper.cz