11 míst, kam na schůzku v Olomouci

18. Srpen 2014

Do Olomouce se vždy rád vracím, ať už pracovně nebo jen na výlet. Město má úžasnou atmosféru, a také jednu zásadní výhodu – téměř vše najdete v centru a když se vám někde nelíbí, jen o pár kroků vedle na vás čeká další zajímavý podnik. Pokud zde plánujete obchodní schůzku, doporučujeme některou z následujících kaváren a restaurací, kde půjdou kšefty jako po másle:

1. Restaurace Vila Primavesi

Zdroj: Restaurace Vila Primavesi

Domluvte si konzultaci

Opravdu luxusní restaurace ve slavné secesní vile, na jejíž výzdobě se velkou měrou podílel například i Gustav Klimt. Restaurace nabízí zážitková menu vycházející ze středomořské kuchyně i regionálních tradic, kuchaři jsou skuteční mistři svého oboru a k vybraným jídlům vám dokonce ta nejvhodnější vína dopuručí profesionální sommelier„Posezení na terase hostům otevírá jedinečný výhled do parku a na okolní barokní památky s dominantou kostela sv. Michala. Vychutnat si u nás můžete italskou kuchyni, kterou vám připraví šéfkuchař Pietro Barbaro a jeho kolektiv.  Sem se rozhodně nemusíte bát vzít ani náročného zahraničního klienta.

2. Jazz Fresh Café

olo_jazzfreshcafe

Stylová kavárna s čerstvě napečenými koláči a dorty, kávou, sendviči a obloženými bagetami. Na krátkou méně formální schůzku naprosto ideální místo. Už na první pohled vás upoutá netradičně řešený interiér, na druhý pak místní nabídka – velice mile mě překvapil vynikající poměr cena-kvalita.

3. Fishi Sushi

Zdroj: Facebook Fishi Sushi

Máte schůzku přímo u vás v kanceláři a chcete, abyste vy i váš obchodní partner mohli jednat s plným žaludkem? Fishi Sushi  nenápadný take-away s vynikajícím sushi, polévkami i saláty je naprosto ideální volba pro rychlý zdravý oběd. „Klademe si za cíl přinést sushi té nejvyšší kvality. Je pro nás velice důležitá spokojenost zákazníka, čerstvost surovin, klademe důraz na zdravý životní styl a cenovou dostupnost našich produktů,“ říká majitel podniku.

 

4. Naše Café

Zdroj: Facebook Naše Café

Teprve krátce otevřená kavárna, jejíž baristé se snaží pozdvihnout kávovou kulturu v Olomouci na vyšší level. Na espresso si míchají vlastní směs ve spolupráci s místní pražírnou Kafé Codó, krom toho ale nabízí různé alternativní přípravy kávy od džezvy po vacuum pot, na které využívají jednodruhové arabicy z českých i zahraničních pražíren. S příjemnou obsluhou i výbornými zákusky bude váš klient určitě nad míru spokojen. Otevírací doba už od půl osmé je pak příjemný bonus.

 

5. Restaurace Drápal

Zdroj: Restaurace Drápal

Restaurace z doby první republiky, která byla v roce 2007 ve spolupráci s plzeňským Prazdrojem rekonstruována na jedinečnou hospodu s osobitou atmosférou. Točí zde Plzeň z tanku a vaří převážně tradiční česká jídla. Nečekejte zázraky, ale určitě vám donesou poctivé jídlo a u obchodování se dobře najíte.

 

6. Henri Café

Zdroj: kavarna-olomouc.cz (upraveno)

Dceřinné kavárny pražírny Henri. Jedna v centru města, druhá přímo v prostorách pražírny v Olomouci-Holicích. A obě určitě stojí za návštěvu. Kvalitní káva je samozřejmostí, profesionální obsluha také. V obou případech se mi velmi líbí řešení interiéru. Kavárna v centru je větší, vhodná pro formální schůzky, ta v Holicích pak působí spíše rodinným dojmem. Doporučuji ke kávě ochutnat jejich domácí jablečný závin, třeba jako sladkou tečku za úspěšným jednáním.

 

7. The Crack (náš tip: All you can eat)

Zdroj: Nepalska.cz

Irská restaurace s autentickou nepálskou kuchyní. Jídlo zde skutečně připravují nepálští kuchaři. Každý pracovní den si zde od 11 do 15 hodin můžete vybrat ze specialit indické a nepálské kuchyně, přičemž jídlo se podává formou švédských stolů a sníst můžete tolik, kolik se do vás vejde.

Najíst se zde samozřejmě dá i večer, vybrat si můžete z bohatého jídelního lístku. „Jako irská hospoda máme v nápojovém lístku velký výběr irských whiskey, ale i dalších alko i nealko nápojů. Na čepu najdete vynikající prémiový ležák Lobkowicz, tmavý a hořký Merlin, pšeničný Velen, medový Kvasar a různé další pivní speciály.

 

8. Café La Fée

Zdroj: Facebook Café La Fée

Francouzská kavárna, která má styl. Nenápadný dům v Ostružnické ulici skrývá útulný a klidný podnik, kde se budete cítit jako doma. Posezení na dvorku je pak malý olomoucký zázrak – sedíte přímo v centru města, přitom vás však absolutně nic neruší a cítíte se jako na venkově. Nabízí kávu z italské pražírny Vescovi, sladké i slané palačinky a výborné domácí zákusky. Zde snad ani nemůže schůzka dopadnout špatně.

 

9. Pivnice a restaurace M3

Zdroj: M3

Pivnice, vinárna i výborná moderní restaurace v jednom. Výborná volba jak pro oběd, tak pro delší večerní posezení. Výběr jídel není příliš velký, což ale v tomto případě považuji spíše za výhodu, kuchaři si totiž dávají opravdu záležet na kvalitě. Potěší vás zajímavé prostředí i profesionální obsluha, osobně k pracovní schůzce doporučuji spíše prostor vinárny s krbem, protože působí o něco přátelštějším a klidnějším dojmem.

 

10. Kratochvíle

Zdroj: Kratochvíle

Čajovna a kavárna v jednom, ideální místo pro neformální schůzky. Jejich zavěšená houpací křesla si nelze nezamilovat. Objednat si krom kávy a čaje můžete i kvalitní víno, cider, houbový nápoj kombucha nebo vodní dýmku. Doporučuji zde vyzkoušet kávu připravovanou na arabský způsob v džezvě, případně cascaru – nápoj z dužiny kávových třešní, který chuťově připomíná něco mezi šípkovým čajem, kávou a čokoládou

 

11. Side Street Grill & Bar

Zdroj: Facebook Side Street - Grill & Bar

Příjemný podnik s výborným masem a stylovým barem z klavíru. Dělají zde kvalitní steaky, burgery či řádně opečená žebírka, přičemž suroviny odebírají od místních dodavatelů. Doporučuji sem zajít spíše na neformální nebo seznamovací večeři, posezení je pak možné natáhnout do pozdních večerních hodin. Točí zde Lobkowicze a Ježka a v nabídce mají dobré moravské víno. 

 

Text: Matouš Vinš

Zdroj úvodní fotografie: Facebook Side Street Grill & Bar

 

© 2024 imper.cz