10 věcí, které před schůzkou nedělat!

25. Červen 2015

Každá schůzka je pro obchodníka velice důležitá – nikdy nevíte, koho potkáte a kdo vám otevře nové dveře k dalšímu byznysu. Aby ovšem dopadla se šťastným koncem, nevyplatí se riskovat. A to ani ve srandě. Po okolí jsme sesbírali ověřené rady, které pomáhají překonat setkání bez zbytečných faux-pas.

conedelat

1. Vyhněte se česneku, sardinkám a podobným záležitostem

To, že voní vám, neznamená, že voní i vašemu klientovi. A určitě je lepší zanechat po sobě podepsané smlouvy než nepříjemný odér.

friends-anniversary-gif-8-o

2. Neozkoušený make-up či parfém v den schůzky raději nechejte doma

Je lepší se cítit komfortně a pohodlně, protože když vám nesedne velikost nebo jste pod umělým světlem v drogerii šlápli malinko vedle, tak si místo dobrého dojmu zaděláte tak leda na pořádný trapas.bad-makeup-gif-

3. Telefonát s mámou, drahou polovičkou a šéfem pouze v případě nouze!

Co si budeme nalhávat, naši nejbližší a nadřízení nám občas umí zdvihnout tlak více, než by bylo záhodno. A místo doznívajících výčitek o neumytém nádobí se raději soustřeďte na probíhající obchod.

zack-morris-phone-call

4. Pařba jen pro odvážné

I když si myslíte, že jste mistři v kamufláži, poalkoholový odér a povadlá pleť mluví za vás. Navíc hlava, ta hlava! S kocovinou prostě raději zůstat doma.

nHyjdUb

Protože den poté:

running

5. Běh či jakákoliv zvýšená tělesná aktivita taky není to pravé ořechové

Protože co si budeme nalhávat, kruhy v podpaží nejsou zrovna nejvhodnější módním doplňkem.

meeting

6. Experimenty s barvou, samoopalovacím krémem nebo chemickým peelingem 

Příjemný a upravený vzhled je pro naši práci nutností, proto s domácím wellness raději počkejte na víkend nebo dovolenou.

anigif_enhanced-2971-1393391258-14

7. Zkoušení neznámé cesty nebo nového spojení MHD

Protože nikdy není větší zácpa, než když ukrutně spěcháte. A v horkých letních měsících není ani to MHD žádný med. Pořiďte si raději kolo. Je to ukrutně fresh a v zahraničí tak jezdí obchodníci i na ty nejdůležitější schůzky.

snail

8. Nové šaty, boty nebo oblek

Jasně, na schůzce vám záleží a dost možná jste si právě kvůli ní koupili nový luxusní kousek do šatníku. Pokud se ale nejedná o hodinky nebo kabelku, raději oblečení nejprve vynoste do kanceláře. Vyhrnující se šaty, o číslo menší kalhoty nebo odřené boty prostě nechcete.

awful

9. Návštěva kadeřnice/kadeřníka. Klasická chyba začátečníků

Protože i mistr tesař se někdy utne. A tak místo slušivého sestřihu, kterým byste oslňovali i na přehlídkových molech, vlastníte malé roztomilé košťátko. Nebo sestřih à la 80. léta. Nevyžádaný.

frizzy-hair

10. Panák/joint/něco ostřejšího na dodání kuráže

Tak tudy opravdu cesta nevede. Ať jste sebenervóznější. To už si raději střihněte na parkovišti pozdrav slunci anebo si uvařte teplý heřmánkový čaj. Protože to jinak dopadne takhle:

tumblr_n8v2s8a9Lc1qh8veqo2_r1_500

anebo taky takhle :

jeV0GMO

Co se vymstilo vám? Sem s tím!

Text: Lucie Gavendová

Foto: bizzbuildr.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2024 imper.cz