10 podniků v Praze, kam vzít zahraničního klienta

08. Duben 2015

Máte klienty ze zahraničí nebo návštěvu z jiné pobočky? Lámete si hlavu, kam je vzít, až za vámi dorazí na jednání do Prahy? Nechcete je příliš zaskočit undergroundem ani ochudit o krásy našeho hlavního města? Přinášíme 10 tipů na restaurace, bary a kluby pro byznysmeny. 

1. Aureole Fusion Restaurant

Zdroj: aureole.cz
Zdroj: aureole.cz

Jednoznačně jedna z nejluxusnějších restaurací v Praze. Nachází se v 27. patře obchodní budovy na Pankráci a nabízí nejen vynikající světovou kuchyni, ale i útulný bar s celou řadou kvalitních nápojů a starých whiskey. Za zmínku stojí i rozlehlá terasa, Ceny se pohybují od 500 Kč za jídlo a kvalita obsluhy odpovídá té nevyšší třídě. Ovšem na druhou stranu, pamatujte na to, že v této restauraci byste se měli umět patřičně chovat, tj. znát určitá pravidla stolování, ochutnávky vín a přijít ve slušném oblečení. Aureola Fusion je jednoznačně netradiční místo v Praze, které dokáže oslnit.

2. Sahara Café Lounge & Restaurant

Zdroj: Facebook Sahara Café
Zdroj: Facebook Sahara Café

Ačkoli tato restaurace leží přímo na frekventovaném náměstí Míru, mnoho běžných smrtelníků do ní nechodí. Patří mezi ty dražší a luxusnější, na oplátku však nabízí vysoce diskrétní prostředí pro obchodní jednání. Ne náhodou mezi pravidelné návštěvníky patří politici a lobisté. Lze zde totiž jednat o všem a prakticky nikdo vás neuslyší. Můžete sedět uvnitř v kuřácké či nekuřácké části, na terase nebo v krásné zahradě.

3. Coda

coda1
Zdroj: Codarestaurant.cz

Tato prvotřídní restaurace s výhledem na Prahu uchvátí snad každého zahraničního obchodníka. Doporučujeme nezůstávat v přízemí, ale vyjet výtahem do posledního patra a posedět přímo na terase. Ceny jsou podobné jako v Aureoli, avšak najdete tu pokrmy nejen světové, ale i klasické české kuchyně. Rovněž je lepší dorazit ve formálnějším oblečení. V riflích a košili byste se mohli hned po příchodu cítit poněkud nepatřičně. Upozorněte na tuto skutečnost i protistranu.

4. Café Imperial

Zdroj: Cafeimperial.cz
Zdroj: Cafeimperial.cz

Pokud je váš zahraniční klient poněkud konzervativního ražení a rád by poznal tradiční českou kuchyni, pak je jasnou volbou Pohlreichovo Café Imperial nedaleko Náměstí republiky. Ve zvenčí nenápadné budově naleznete bohatě zdobený interiér, profesionální obsluhu a jedny z nejlépe vařených českých jídel v Praze. Navíc si zde nemusíte lámat hlavu s přehnaně formální outfitem. I ceny jsou zde umírněnější oproti prvním třem jmenovaným restauracím. Mezi nejlepší jídla patří bezesporu svíčková, doporučujme také dezert čokoládová bomba, která skrývá zajímavé překvapení a je spojen s jistým rituálem ze strany obsluhy.

5. Zelená zahrada

Zdroj: zelena-zahrada.eu
Zdroj: zelena-zahrada.eu

Poněkud zastrčená restaurace na pražských Vinohradech je jednou z mála, kde se vyplatí ochutnat chobotnici, mořské plody anebo čínské pokrmy. Zde totiž najdete tato jídla kvalitně připravená z čerstvých surovin. A pokud je váš klient z Číny, věřte, že pravděpodobně jedině zde bude souhlasit s tím, že čínská kuchyně je opravdu čínská. V chladnějších dnech jistě oceníte krásnou zimní zahradu. Zajímavostí je, že mezi pravidelné hosty patří i Karel Gott.

6. Café Louvre

cfeLouvre2
Zdroj: Facebook Café Louvre

Kavárna na Národní třídě patří mezi turisty nejvyhledávanější. Byla založena před více než 100 lety a svého času v ní sedávat i Albert Einstein či třeba Karel Čapek. Dnes je pravidelně plná, a to jak večer, tak i v době obědů. V nabídce najdete pouze kvalitní českou kuchyni a bohatý výběr luxusně vypadajících dezertů. Pokud budete mít chuť, můžete si v zadní části restaurace zahrát biliard nebo v galerii o patro níže prohlédnou výstavu. K dispozici je také malá prodejna suvenýrů u vchodu do restaurace. Jedinou nevýhodou je poměrně hlučnější prostředí a jistá stísněnost mezi stoly.

7. Tretter´s Coctail Bar

Zdroj: tretters.cz
Zdroj: tretters.cz

Po večeři vezměte hosta na pár kvalitních drinků do Tretter´s baru. Jedná se o luxusní podnik s bohatou nabídkou kvalitních nápojů a koktejlů. Mezi hosty patří převážně turisté a bohatší čeští podnikatelé. Doporučuje rezervaci, protože od čtvrtka do soboty bývá bar doslova přeplněn. Ačkoli zde hraje hudba, stále se můžete normálně bavit a komunikovat. Nejedná se naštěstí o jeden z těch „přeřvaných“ barů, kde neslyšíte vlastního slova.

8. Klubovna 2. patro

Zdroj: Facebook Klubovny 2. patro
Zdroj: Facebook Klubovny 2. patro

Chcete svou zahraniční návštěvu ohromit něčím naprosto netradičním? Zaveďte je do tajného lounge baru nedaleko Náměstí republiky. Podnik, který je především klubem, se nachází na adrese Dlouhá 37 a není nijak označen. Ve dvoře zamíříte ke dveřím s bezpečnostním zámkem a, pokud je zamčeno, vyťukáte kód *1986 nebo jenom 1986. Po otevření dveří vyjdete do druhého patra této normální činžovní budovy a zazvoníte na dveře prvního bytu. Za nimi se nachází famózní, lehce undergroundový klub. Setkávají se zde zajímavé osobnosti, nejen z oblasti umění, ale i politiky a obchodu. Akce zde nejsou každý den. Pokud chcete jít na jistotu, pak jděte v pátek. Občas je otevřeno i ve čtvrtek a v sobotu.

9. Radost FX

Zdroj: Facebook Radost FX
Zdroj: Facebook Radost FX

Pokud se host na návštěvu podivného baru v činžovní budově netváří, vezměte jej do klubu Radost FX na I. P. Pavlova. Nahoře je kavárna, restaurace a bar. A o patro níže najdete klub, kde mimo jiné natáčela Rihanna klip k písni Don´t Stop The Music. Prostředí klubu vypadá velmi atraktivně a drinky jsou za, řekněme, pražsky přiměřené ceny. Výhodou klubu je i skvělá poloha. Po náročné party tak můžete zajít na občerstvení do nedalekého KFC, „mekáče“ či pro kebab do bistra.

10. Náplavka

naplavka

Okouzlete klienta tím, co je pro většinu Pražáků naprosto běžnou součástí letních víkendových večerů – vezměte ho na Náplavku! Jedná se sice o velmi neformální akce, kde se popíjí pivo (a to nekvalitní víno z plastových kelímků!) a občerstvením může být tak maximálně mastná klobása s chlebem, ale Náplavka prostě má své kouzlo. Scházejí se tam většinou velmi přátelští a otevření lidé, takže i cizinec se může cítit pohodlně a skoro „jako doma“. Tančí se a nikdo se nestydí dát do řeči s někým cizím. Pochopitelně, že to není pro každého, ale mladší klienti by neformální přístup mohli ocenit. Náplavka je jistě velice hezké místo v centru Prahy s mnoha kavárnami.

Text: Redakce Business Animals

© 2024 imper.cz