DESIGN PRO BUSINESS

08. 06. 2023

10:00 - 15:00

Ministerstvo průmyslu a obchodu, Na Františku 32, 11015 Praha 1,

Cenné zkušenosti významných osobností české designové a podnikatelské scény nabízí druhý ročník konference Design pro business.

Celodenní program přinese čtyři tematické okruhy, které připomenou největší úspěchy českého designu, objasní pojem průmyslový design a jeho přidanou hodnotu pro business, nabídnou věcné rady, jak postupovat při budování silné značky a důležitost vizuální identity firmy. Součástí každého bloku bude panelová diskuse s odborníky na dané téma.

Partnerem konference je Asociace českého průmyslového designu.

Domluvte si konzultaci

Co a kdo vás čeká na konferenci DESIGN PRO BUSINESS?

10:00 Přivítání (registrace od 9.30 hodin)

Úvodní slovo zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu a Generálního ředitele CzechTrade 

  • 10:15 – 11:45 první blok přednášek

Historii českého designu a jeho úspěchy představí Jan Press, ředitel Moravské galerie v Brně, pod jehož vedením vznikl v roce 2021 koncept ART DESIGN FASHION, který nemá co do rozsahu a kvality v České republice obdoby.

Průmyslový design jako kritická složka produktu je téma, které přináší Michal Froněk. Jeho návrhy stojí za vzestupem klasických značek TON, Bomma, Kavalier Glass nebo Moser, které patří mezi nejlepší příklady transformace českého průmyslu po roce 1989.

hledáme obchodníka

11:45 – 12:15 Přestávka, občerstvení a  prostor pro networking

  • 12:15 – 14:45 druhý blok přednášek

Jak na firemní branding se dozvíte v rámci bloku, který moderuje Pavlína Louženská, zakladatelka platformy #HolkyzMarketingu, která má dnes přes 26 000 členek a ročně proškolí přes 3 000 marketérů.

Vizuální identitě se ve svém bloku bude věnovat Aleš Najbrt, spoluzakladatel Studia Najbrt, které stojí za významnými značkami a vizuálními styly. Studio Najbrt je autorem řady filmových a divadelních plakátů, od roku 1995 navrhuje vizuální styl pro MFF Karlovy Vary.

Jan Kubata, ředitel sekce služeb pro exportéry a Zuzana Sedmerová, vedoucí Design Centra CzechTrade představí aktivity agentury CzechTrade, zaměřené na podporu průmyslového designu.

  • 14:00 – 15:00 Prostor pro networking

 

Cena: 0 Kč

© 2024 imper.cz