Work buddy – vaše tajná výkonnostní zbraň! Už ji máte?

26. Září 2018

Možná máte pocit, že už jste překonali sami sebe, že není na vaší práci nic, co by vás nabíjelo a motivovalo vybičovat se k lepším výkonům. Chtělo by to najít zase tu chuť a energii a nespokojit se s vybudovanou jistotou, protože ta nikdy dlouho nevydrží. Jak v sobě zase zažehnout oheň pro obchod? Říká vám něco work buddy?

Ať je to práce, sport, nebo váš vlastní projekt, který toužíte vykopnout do světa, pokud na něčem děláte dlouho s nejasnými výsledky, začnete zákonitě  ztrácet motivaci. Možná byste se v tu chvíli měli podívat na svou cestu a provést analýzu všech aktivit a kroků a udělat změnu. Většinou už ale na to není dostatek energie, prostředků nebo obojího. Právě v takovou chvíli vám pomůže work buddy.

Domluvte si konzultaci

A možná byste se do této situace ani nedostali, kdybyste v tom nebyli sami….A co si budeme povídat, ve dvou se to lépe táhne. Je to stará pravda, která platí i teď. A work buddy vám pomůže se nakopnout….

Kdo je work buddy

Jednoduše řečeno, je to člověk, který vás táhne, motivuje, možná s vámi i soutěží nebo vás pozitivně irituje (záleží na vaší nátuře), může vás i mentorovat….  A existují dva druhy a oba mají něco do sebe. Záleží jen na tom, co vám více vyhovuje…

Work buddy jako kamarád

Work buddym se může stát váš nadřízený, kolega ve firmě, člověk, kterého obdivujete, kouč, úspěšní rodiče či sourozenci…

„Než přišel do firmy, byl jsem si svou pozicí jistý. Pak se tam přihrnul Honza jako velká voda a zvládal toho třikrát víc než já. Vadilo mi to. Pak jsme jeli za jedním  složitým klientem a spolu jsme s ním udělali opravdu průlomový deal. Zjistili jsme, že se dobře doplňujeme. Jeho bavily moje zkušenosti, mě zas jeho energie. Začali jsme si dávat týdenní cíle. Udělali jsme si v kanceláři tabulku s počtem uzavřených obchodů a obvolaných klientů (aby to bylo veřejné) a snažili jsme se jeden nad druhým čestně vyhrát. Jsem soutěživý typ, tak mě to bavilo a našeho šéfa taky. Dokonce nám občas přispěl i cenou pro vítěze. Byli jsme jeho nejvýkonnější obchodníci. Je to asi rok a půl, co se Honza odstěhoval do zahraničí za svou přítelkyní a já od té doby hledám podobného work buddyho…a zatím nic…“

Daniel, obchodník ve stavebnictví

Pokud nemáte ve firmě nebo v okolí nikoho, kdo by se mohl stát vaším pracovním tahounem, pak se zkuste poohlédnout  online. Nebude to sice tak autentické, na druhé straně je fajn si s někým promluvit o práci a vyslechnout si i jiný pohled a pak třeba vyzkoušet nový přístup.

Work buddy jako nepřítel

  • Máte kolegu nebo známého, který vás vytáčí tím, jak mu jde všechno skvěle od ruky? Přestaňte se vztekat a buďte lepší než on. I když on o tom možná ani nebude vědět, bude vás motivovat k lepším výsledkům.
  • Sociální sítě jsou tak trochu mor, který nám otravuje duši. Vidíme ostatní, jak žijí skvělé životy a přemýšlíme o tom, jaký žijeme my. Když už tady ale jsou, využijte je pro svou kariéru. Najděte si na nich profil někoho, kdo vás irituje tím, jak je úspěšný. Neřešte ale to, co má a zažívá, nastudujte si jeho pracovní morálku, strategii, začátky, kdo ho inspiruje…. A zkuste podobné kroky aplikovat u sebe….Možná dostanete nový drajv a o tom to je.

Work buddy by měl být člověk, který je o něco lepší než vy. Jen tak vás bude motivovat k větším výkonům a dostane vás z komfortní zóny.  Přejeme pěkné znovuzahoření pro to, co děláte…..

© 2024 imper.cz