Ven z kanceláře: 7 netradičních míst na schůzku

09. Červen 2014

Tak jsme se dočkali. Teploty překročily 30 a málokomu se chce sedět v nedýchatelné kanceláři a pracovat. Popusťte uzdu fantazie a pozvěte klienta na nějaké méně oficiální místo. Přinášíme 7 tipů, kterými druhou stranu překvapíte a zároveň odlehčíte napjatou obchodní atmosféru:

koktejl

Domluvte si konzultaci

1. Osvěžující drink pod slunečníkem

Letní zahrádky nebo kavárny už se staly jakýmsi standardem, kam vyrazit v parných letních dnech na schůzku. Najděte takovou, kde si posedíte v klidu chráněni slunečníkem před ostrými paprsky sluníčka. Uvidíte, že jednání u osvěžujícího nápoje bude mít hned jiný náboj, než kdybyste seděli v kanceláři. A pokud chcete mít trochu více soukromí, můžete klienta překvapit piknikem v parku.

2. Nedostatek času vyřeší auto

Pokud se chcete setkat s obchodním partnerem, který si neustále stěžuje na nedostatek času, navrhněte klimatizovaný vůz. Klienta tím dopravíte na další schůzku nebo z práce domů a během cesty s ním proberete to nejdůležitější. Náročné klienty jistě překvapíte, pozvete-li je na projížďku luxusní limuzínou.

3. Hurá na plovárnu

Komu by nepřišlo v horkých letních dnech vhod pořádné osvěžení. Máte-li s byznys partnerem dobrý vztah, navrhněte mu schůzku v bazénu nebo vířivce. Obchodní schůzku tak spojíte s příjemnou relaxací a dobitím baterek.

golf

4. Střelnice nebo golf

Je váš klient vášnivým sportovcem? Pak ho překvapte tím, že si s ním domluvíte schůzku například na střelnici, golfovém hřišti, v lyžařském středisku nebo třeba na cyklostezce. Dáte mu tak najevo, že se zajímáte o jeho životní styl a že vám na něm záleží.

hledáme obchodníka

5. Pětiminutovka před odletem

Mezinárodní charakter současného podnikání má za následek, že se řada obchodních schůzek přesunula z kanceláře na letiště nebo dokonce do samotného letadla. Potřebujete-li se domluvit se zahraničním klientem, využijte čekacího doby před odletem nebo zvolte společný let.

6. Frčí i větrná elektrárna

V naší republice se však najdou i mnohem méně obvyklá místa, na kterých se odehrávají obchodní schůzky. Možná vás nepřekvapí schůzka na výletní lodi nebo v opeře. Ale co třeba letecká základna či srub v lese? Místem obchodních schůzek se staly dokonce i podzemní chodby Pražského hradu, střechy domů či větrná elektrárna. A milovníky černého sladkého moku už pravděpodobně nepřekvapí, že schůzky proběhly i v samotné továrně na výrobu Coca Coly.

7. Inspirujte se světovými kuriozitami

Ve světe nejsou výjimkou ani obchodní schůzky v ponorce, v dole, na hřbitově, v porouchaném výtahu, v klášteře či železničním tunelu. A napadlo by vás pozvat klienta do koupelny? I to ve světě běžně frčí. Oblíbená je třeba také farma na žížaly, pole s kapustou, kůlna, kancelářská kuchyňka, projížďka na saních, jeskyně nebo dokonce skládka.

Tak co, kam vezmete vaše klienty příště?

© 2023 imper.cz