Milujete ryby a mořské plody? Tak v těchto TOP pražských restauracích si je opravdu vychutnáte

04. Srpen 2018

Téměř každý, kdo se vrátí ze zahraniční dovolené, si posteskne, že nám chybí moře a čerstvé ryby, protože co si budeme povídat, rybka na grilu, lehký salátek a sklenka dobrého vína, bývají synonymem letních večerů v zahraničí. Moře vám vykouzlit neumíme, ale prošli jsme Prahu a tady jsou top restaurace, kde si svou dovolenou, díky mořským dobrotám, můžete prodloužit.

Sansho

Petrská, Praha

Sansho patří mezi vymazlené restaurace kuchaře a milovníka dobrého jídla Paula Daye, který před lety zakotvil v Praze a už tady i zůstal. Ve svých restauracích se zaměřuje na čerstvost potravin a vysokou kvalitu masa a zeleniny. To samé platí i o rybách, které si v Sansho můžete dát. Ať si vyberete mušle, burger s křupavým krabem nebo kari s mořskými plody, vše je chuťově skvěle vyvážené. Až když budete mít štěstí, Paul s vámi i chvilku posedí, pokud zrovna nebude vítat hosty ve své další restauraci Maso a kobliha, která je hned vedle.

hledáme obchodníka

 

Rybistro

Jiřího z Poděbrad, Praha

Nemáte rybářský průkaz? Nevadí! Na Jiřáku mají i tak jako hoooodně ryb. Můžete si je nakoupit s sebou, a pak se doma kuchařsky vyřádit, nebo si dáte nějakou dobrotu, kterou ten den bistro nabízí. Vše je čerstvé, voňavé a i krásně prezentované, takže si troufáme tvrdit, že se vám po rybkách z dovolené až tak stýskat nebude.

 

Les Moules

Pařížská, Praha

Chybí vám mušle na všechny způsoby? Už nemusí. Rozjeďte se do Pařížské ulice, kde se na ně přímo specializují. A navíc nabídnou grilované langustinky  nebo křehké plátky chobotnice, které můžete spláchnout belgickým ovocným pivem Kasteel. Prostě… udělejte si to pěkný….

 

Osteria Da Clara

Mexická, Praha

Restauraci se mezi fanoušky dobrého jídla říká „klenot z Vršovic“, kde si podávají dveře znalci vín, známí kuchaři a foodblogeři. Kromě tradiční toskánské kuchyně zde mají i zajímavou nabídku čerstvých ryb a nesmí chybět ani kvalitní italská vína. Co nás mile překvapilo, byla kvalita za nepřemrštěné ceny. Jestli se vám tedy stýská po italské dovolené, přijďte si ji prodloužit do Vršovic.

 

Wine Food Market

Wine Food Market na Strakonické je takový kouzelný svět plný skvělých chutí, který díky zajímavému konceptu spojuje lidi. Každý si může dát, na co má chuť – buď ve foodcourtu nebo ala cart a všichni odejdou spokojení. Navíc si zde můžete i nakoupit kvalitní italské salámy, sýry a další dobroty a v degustaci pokračovat i doma. Nás zaujaly špagety s mořskými plody a ….pizza…noo… Jsme marný 😂…

Kam  chodíte na super rybky vy? Dejte nám tip…

 

Foto: facebookové a webové stránky zmíněných restaurací

© 2024 imper.cz