5 šéfů-mentorů v ambiciózních českých startupech, pro které chcete pracovat

25. Únor 2017

Lidé dnes nechtějí pracovat ve firmách. Chtějí pracovat s lidmi, kteří v něco věří. Mají vizi, energii strhnout tým lidí tak, že ze sebe vydoluje nemyslitelné, jsou v jedné osobě autoritou i parťákem a jejich firmy vytvářejí fluidum, kterého prostě chcete být součástí. Je vaší podmínkou, aby byl budoucí šéf také vaším mentorem? Zkrátka někdo, od koho se naučíte vše potřebné do businessu a někdy snad půjdete v jeho šlépějích? Máte štěstí. V Česku jsou takových desítky a my vybrali pár z nich.

1. CEO Twisto Payments Michal Šmída je právem ve Forbes 30 pod 30

DSCF2439

  • Twisto je unikátní fin-tech platforma umožňující jako první v Česku okamžitý nákup na internetu s platbou později
  • Přečtěte si o firmě víc a zčekněte obchodní příležitost v Praze.

dsc_6348

Vyzkoušejte leady

„Vždy jsem věděl, že chci dělat business v Česku. Je to skvělý inkubátor pro globální expanzi,“ říká Michal Šmída. Do salesu Twisto zatím příliš nebušilo, to se ale s rokem 2017 změní. Do rostoucího sales týmu hledá Account manažera-srdcaře, který chce pracovat ve startup prostředí, kde se občas proběhne pes nebo projede kolega na skejtu a odkud bude budovat trvalá partnerství s velkými e-shopy. Zkušenost v segmentu e-commerce vítána!

Přečtěte si také: Celý rozhovor s Michalem Šmídou

button-zajimaji-me-nove-prilezitosti

2. Jirka Nový. Vizionář, který se Suri.cz dělá online pojištění znovu sexy!

93927_suri

  • Suri funguje jako on-line vyhledávač a srovnávač produktů v oblasti domácích financí a zároveň jako partner pro klienty, který jim aktivně poskytuje péči.
  • Přečtěte si víc o firmě i příležitosti být úspěšným specialistou na on-line pojištění

Vyzkoušejte leady

Jirka Nový, jeden z mozků stojících za vznikem moderního on-line makléře 21. století, ve svých 30 letech zúročuje unikátní mix zkušeností, které nabral v marketingu, obchodu a pojišťovnictví. Pro Pelikan.cz rozvíjel affiliate marketing s více než 1 300 partnery a odměnami v řádech milionů korun. S pojišťovnictvím se setkal v Allianz, kde budoval on-line platformy pro komunikaci se zákazníky. V Rusku pracoval pro automobilku Lada. Aktivně působí v think-tanku Young Heads. Suri buduje s přesvědčením, že nejvíce záleží na lidech. Takového mentora chcete mít!

Přečtěte si také: Celý rozhovor s Jirkou Novým

3. Ondra Zoubek vstává s tím, že zlepší prostředí pro české podnikatele

8-1

  • CINK má vizi ukázat českým podnikatelům, že elektronická evidence tržeb není pouze strašákem, ale příležitostí. Do budoucna má přivést komunitu podnikatelů na jedno místo.
  • Přečtěte si více o vizi Jakuba Máši a Ondřeje Zoubka a jakou příležitost nabízejí obchodníkům ve všech regionech ČR.

cink 7

CINK nehledá zaměstnance. Hledá spolupracovníky, kteří pomáhají firmu neustále rozvíjet a posouvat dál. „Práce je neustále dost. Druhá vlna EET zaměřená na maloobchod má přijít 1. března a už teď se počítá se zhruba 85 000 potenciálními klienty, třetí a čtvrtá vlna po roce 2018 bude zahrnovat dokonce 300 000 klientů,“ ukazuje Ondra na číslech a dokládá tím, proč věří, že je to jedinečná šance pro šikovné jedince nejen z obchodu, ale i gastra a drobného podnikání. V neposlední řadě je to velká šance pro studenty. Svým lidem nabízí nejen možnost růstu v rámci progresivního startupu, ale také příležitost vytvořit si pasivní příjem na základě dalších nákupů v rámci aplikace.

Přečtěte si také: Jak vypadá den v Ondrově týmu CINKařů?

4. Jakub Brandalík. Jeho světlovody redefinují české stavebnictví, lidé ho následují do Anglie i Emirátů

DSCF4060

  • Lightway vyrábí a montuje světlovody. „Přivádíme denní světlo ze slunce tam, kde nemůžou být okna,“ říká zakladatel Jakub Brandalík.
  • Ze stagnující firmy se nebál ponechat jen core tým, naprosto změnit produkt i obchodní strategii, sám se vydal do terénu a vlastním zanícením vybudoval mladou firmu, která si získává světové klienty.
  • Lidé pod ním rostou a objevují sami sebe jako obchodní osobnosti. Jste to i vy?

Přečtěte si také: Celý rozhovor s Jakubem Brandalíkem

5. Jitka Zoderová. Ve 29 letech vybudovala největší sales komunitu v Česku

07_BusinessAnimals-Naplavka

Žen, které se vyplatí v byznyse následovat, není málo a chceme je ukazovat víc. Pokud chcete růst pod mladou podnikatelkou, která neustále srší nápady, dokáže své lidi přirozeně udržet na vysokém výkonu a plnit sny, obraťe se na CEO BusinessAnimals.cz Jitku Zoderovou. Pamatovat si ji můžete z pořadu České televize Den D, kde prorazila s projektem Snídaně do postele. Jen pár let na to založila z vlastní potřeby komunitu podobných bláznů jako ona sama – milovníků salesu, které na vlastním příkladu učí, že úspěšně obchodovat a řídit firmu odkudkoli na světě dokáže každý z nás.

© 2024 imper.cz