Jaký je Rak v obchodě? Mistr analýzy a strategie!

18. Červen 2017

Tentokrát přišlo na řadu znamení Raka, ve kterém byl narozen třeba Elon Musk, Richard Branson a Zaha Hadid. O Rakovi se říká, že si potrpí na silné vazby. Jak to má v businessu? V čem jsou jeho silné a slabé stránky? Vše se dozvíte v článku a na závěr vám prozradíme opět tipy pro Raky, příp. jejich šéfy.

Lidé narození v datu 22. 6.–22. 7., tedy ve znamení Raka, jsou klidní a mírumilovní. Nechybí jim empatie, schopnost naslouchat druhým, přizpůsobivost a intuice. To potvrzuje advokátka Petra Čichoňová, „tato charakteristika znamení Raka je pro činnost advokáta velmi přínosná a svým způsobem je vyloženě i základem jeho činnosti, neboť pouze pokud advokát pozorně a pečlivě naslouchá klientovi, je schopen poskytnout řešení situace ke klientově spokojenosti.“

Vyzkoušejte leady

Obchodník Rak se snaží vybudovat si dobré až skoro přátelské vztahy s klienty. Svůj business bere jako rodinu, velebí ho a opečovává ho. Monika Součková, nezávislá konzultantka v oblasti podpory obchodu a marketingu ICT a konzultantka osobního rozvoje, k tomu říká: „snažím se si se zákazníky vybudovat vztah založený hlavně na důvěře. Jde mi o to, aby se zákazníci při komunikaci se mnou cítili dobře.“ Ne všechny profese umožňují navázat s klienty přátelský vztah. To je příklad Petry, „pokud by advokát podléhal přílišným emocím, mohl by tím ohrozit profesionalitu a kvalitu výkonu advokacie. Na druhou stranu je potřeba zachovat si lidský a citlivý přístup. Myslím, že je nutné, aby si advokát byl vědom této křehké rovnováhy mezi citlivým přístupem a profesionálním odstupem a snažil se ji udržovat,“ dodává Petra.

Rak je mistr analýzy a strategie

Rak nemá rád velké změny a přílišné dobrodružství. Než se do něčeho pustí, pečlivě plánuje a nedělá zbrklé kroky. Má rád oporu ve zkušenostech a osvědčených příkladech, je to mistr analýzy a strategie. Není ochotný tolik riskovat, chce se ujistit, že řešení, pro které se rozhodl, je to nejlepší možné. S tím souhlasí Monika, „občas trochu přešlapuju na místě, protože nejdu do ničeho po hlavě jako jiná znamení. Potřebuji si vše prostudovat a přesvědčit se, že to je to nejlepší.“ Petra k tomu dodává, „klient mi sdělí velké množství informací, které musím podrobit analýze. Správná analýza je tedy vždy pro mě první krok.“ Rak je spíše citově než materiálně založený. Co se stane, když jeho rozhodnutí nebude správné? „Opět analyzuji, kde se stala chyba a proč to tak dopadlo,“ usmívá se Monika.

K vytvoření strategie je někdy nutné mít notnou dávku kreativity a představivosti. Což Petra sama velice oceňuje a využívá, „jako advokát musím disponovat patřičnou kreativitou a schopností na problém nahlížet z různých úhlů pohledu. Ale vždy uvážlivě a zodpovědně volím cestu promyšleného postupu a výběru strategie z několika možných způsobů řešení, než začnu s dalšími úkony,“ dodává Petra.

Přečtěte si také: Co prozradí znamení zvěrokruhu o tom, jaký jste obchodník?

Muž vs. žena ve znamení Raka

Muž i žena ve znamení Raka patří mezi pečovatelské typy a fyzická blízkost pro ně znamená hodně. Mají silné vazby a potrpí si na tradice. Muž Rak je spolehlivý a bude hlídat všechny termíny, jen aby se neopozdil. Sice mu dlouho trvá, než si vás pustí skutečně k tělu, ale když se tak stane, už vás jen tak nepustí. Žena ve znamení Raka je spořivá hospodyně, určitě bude utrácet méně než vydělá. Je dost pravděpodobné, že jako žena neudělá první krok, protože bude váhat.

Vyzkoušejte leady

3 tipy BusinessAnimals.cz pro obchodníky ve znamení Raka:

  • Někdy má Rak sklony k přehnané analýze, která ho brzdí. Zkuste si nastavit cíle a jít do akce.
  • Citlivý Rak snáší špatně kritiku a odmítnutí. Neberte si to osobně, nikdy nevíte, jaký člověk stojí před vámi a jaký má dnes den. Posilte si sebevědomí a vydejte to nejlepší ze sebe, ať vás nemůže nic rozházet.
  • Některým Rakům může mírumilovnost ubírat na bojovnosti a dravosti. Můžete být v klidu, vše se dá naučit, chce se to jen otrkat. Pokud vám bojovnost nejde pod nos, najděte si k sobě někoho s opačnými rysy, skvěle se tak doplníte.

Ve znamení Raka se také narodil Marek Dospiva, spoluzakladatel a spolumajitel investiční skupiny Penta Investments. Jako poslední projekt představil Dospiva přestavbu Masarykova nádraží a následného developmentu, za nímž stojí architektka Zaha Hadid. K nejcennějším aktivům Penty patří lékárny Dr. Max, slovenská zdravotní pojišťovna Dôvera, sázková společnost Fortuna nebo zbrojovka Aero.

Další známé osobnosti ze světa obchodu: Elon Musk, Richard Branson, Joseph Safra, James Simons, Joseph Lau, Pallonji Mistry, German Larrea Mota Velasco, Thomas Peterffy, Daniel Křetínský, Tomáš Chrenek, Jiří Písařík, František Štěpánek, Ondřej Tomek, Vasil Bobela, Pavel Sehnal, Jan Dienstl.

button registrace obchodnika transparent

© 2021 Business Animals s.r.o.