Pražské kavárny, které vás ohromí svým konceptem

12. Leden 2019

Nám se nejlépe pracuje a brainstormuje v kavárnách, kde nás inspiruje prostředí a vůně kávy. Také rádi obdivujeme dobré nápady a koncepty, které nejsou obvyklé. Jestli to máte taky tak, pak si udělejte výlet po těchto top pražských kavárnách třeba hned dnes.

alternativní kavárny v Praze

Domluvte si konzultaci

Chutná káva, netradiční a originální prostředí, něco dobrého k zakousnutí, rychlá wifi a milý personál, co víc potřebujete k tomu, abyste se pravidelně vraceli? My teda ještě větší stolky, ale to není až tak důležité.

Kavárna Oprášeno

Kavárna Oprášeno

https://www.facebook.com/opraseno/
Praha 8, Březinova 17

Máte občas nostalgickou náladu a stýská se vám po starých časech (které jste ani nezažili)? To vůbec nevadí, připomenout si je můžete v karlínské kavárně Oprášeno, kde si kávu vychutnáte z pohodlí pravého prvorepublikového nábytku. A pokud se vám bude nějaký kousek líbit, můžete si ho koupit a odnést domů. V Oprášenu není všudypřítomný stres, panuje tam klid a pohoda. A najdete zde také zařízenou prvorepublikovou kancelář, kterou si můžete pronajmout na speciální meeting. Uděláte tak dojem na své kolegy nebo klienty.

Kavárna Cesta domů

kavárna Cesta domů

Vyzkoušejte leady

https://www.facebook.com/kavarnaCD/
Soukenická 15, Praha 1

Dát si kávu, posedět a ještě udělat dobrý skutek se nám hodně zamlouvá. Cesta domů je (kromě dobročinné kavárny) nezisková organizace a mobilní hospic, který umožňuje pečování o nevyléčitelně nemocné a umírající v jejich domovech. Kdo něco takového zažil už ví, že je to neocenitelná pomoc. Výtěžek z konzumace v kavárně jde na provoz mobilního hospice, proto neseďte u jedné kávy, ale dejte si třeba i jednu z nejlepších snídaní v Praze.

Králík v rádiu

kavárna Králík v rádiu

https://www.facebook.com/kralikvradiu/

Křižíkova 65/a, Praha 8

Potřebujete pracovat, ale nemáte hlídání? Místo panikaření vezměte počítač, ratolest a vydejte se směrem Karlín. Tam na vás čeká ráj, 🙂 kavárna s dětským koutkem a chůvami. Vy se můžete věnovat práci a víte, že o vaše dítě je postaráno. Navíc zde i vaří kromě běžných i bezlepková a bezlaktózová jídla. Otevřeno je až do osmi večer, takže nemusíte nikam spěchat.

Kavárna Štěstí

kavárna Štěstí

https://www.facebook.com/kavarnastesti/

Možná jste už o ní slyšeli, je jich totiž po Praze několik. Ve spolupráci se Sazkou vznikl koncept kaváren, kde kromě kávy a občerstvení dostanete i los a další si můžete přikoupit. Pak už jen konzumujete a stíráte. Nižší výhry okamžitě proplácejí na místě, pro ty větší musíte na Sazku. Každá z kaváren má ještě své vlastní interní soutěže o zájezdy a další losy, takže s prázdnou odchází málokdo.

Bonusová kavárna

U zavěšenýho kafe

kavárna U Zavěšenýho kafe

https://www.facebook.com/divadlopokracuje/
Loretánská 13, Praha 1

Už se vám někdy stalo, že jste vyběhli na jedno espresso a během slastného upíjení vám došlo, že s sebou nemáte ani kartu ani peníze? V Loretánské ulici je kavárna (ale spíše restaurace), kde byste si dali jedno zavěšený. Co to znamená? Kávu vám někdo předplatil. Prostě přišel a místo jedné, zaplatil dvě. Tu druhou zavěsil pro příchozího, který na kávu nemá, nebo nemá peníze. Je to hezký zvyk. Také jsme ji zavěsili pro někoho dalšího.

Jste z Brna? Tak se podívejte také na nejlepší kavárny v Brně!

Zdroj fotografií: facebookové profily zmíněných kaváren

© 2024 imper.cz