Best of: 10+1 nejlepších jobů pro práci odkudkoliv

27. 7. 2018 +

Inspirace

Chtěli byste pracovat odkudkoliv a stále nevíte, jakou práci byste mohli dělat? Tak právě pro vás máme připravený dnešní článek o remote jobech. Najdete v něm jedenáct oborů či pozic, které se dají vykonávat na dálku. Navíc jsme pro vás vybrali inspirující příběhy lidí, kteří nebyli spokojeni se svou původní pracovní dobou a rozhodli se pro změnu.

1. Psaní všeho druhu

Nemusíte psát zrovna knihu, abyste mohli pracovat na dálku. Současná doba nabízí i jiné pozice, kde uplatníte svůj talent na psaní. Nejrozšířenější jsou pozice copywritera a content managera. Michaela Struhárová začínala svou kariéru copywritera na Bali, kde získala stipendijní program na studium. „V té době jsem pracovala na volné noze teprve měsíc. Nevěděla jsem, co bude, jestli budu mít práci, ale i přesto jsem odjela. Teď už je to dva a půl roku a funguje to. Dělám prodejní texty, blogy, postupně jsem se dostala více ke strategickým věcem a dělám content management. Copywritingem se také zabývá David Veselý, který inspiruje ostatní k plnění snů na svém blogu Za humny je svět. „Na místo copywritera, kam jsem se hlásil, mě nevzali, ale nabídli mi externí spolupráci. Začal jsem dělat, co mě baví a už to šlo samo. Postupně jsem našel i další klienty. Teď píšu produktové informace na e-shop, recenzuji foťáky, píšu scénáře k herní aplikaci a můžu u toho cestovat,“ říká David.

Psali jste ve škole za spolužáky seminárky? Pokud ano, pak jste dělali ghostwriting, který je v dnešní době také velmi rozšířený. Po práci ghostwritera se můžete poohlédnout také v zahraničí. Jan Slobodník (instagram@zlobodnik) nám popsal svoje začátky. „Studoval jsem pět let v Londýně a při studiu jsem začal psát eseje za spolužáky. Zjistil jsem, že mi psaní v angličtině jde docela dobře, tak jsem se mu začal věnovat naplno. Od malých firem po velké. V poslední době mě najímají hlavně fintech startupy a neziskové organizace,“ dodává Jan.

2. Překlady

S psaním souvisí další činnost, kterou lze vykonávat odkudkoliv, a tou jsou překlady. Alena Kovářová neměla s překladatelstvím žádnou praxi, přesto když se vyskytla příležitost, využila ji. Ze začátku jí pomohla teta jejího přítele, která je překladatelka. „Překlady mi kontroluje a opravuje, ze začátku to byla katastrofa, teď už si troufám tvrdit, že už jsem na jiné úrovni. Chce to cit pro jazyk a zbytek je samozřejmě tvrdá práce a praxe,“ říká Alena. Dnes již má svoje klienty.

3. Marketing

Marketing, který se dříve odehrával prostřednictvím propagačních materiálů, letáků, televize apod. , se přesunul na internet. Řadu marketingových pozic lze tedy vykonávat na dálku. V současné době je velmi žádaná pozice správce sociálních sítí a ta jde často ruku v ruce s copywritingem. Samostatnou kapitolou v této oblasti je multi-level marketing, jehož se většina lidí straní. Eva Jerhotová ze společnosti Nu Skin nám to potvrdila. „Když jsem se poprvé setkala s MLM, řekla jsem, že tohle dělat nechci. Nicméně produkt, který nabízeli, mi stále ležel v hlavě. Trvalo mi pět dní, než jsem se úplně rozhodla. Nikdy jsem nebyla kariéristka, nikdy jsem nechtěla budovat obchod, podnikat. Dnes jsem vděčná za to, že právě tohle dělám. Pracuji kdykoli, kdekoli a nejvíce času trávím se svými dcerami a rodinou,“ dodává Eva.

Práce na živnostenský list je snadno uskutečnitelná odkudkoliv na světe.

4. IT

Říkáte si, že nejlépe jsou na tom ajťáci? Stačí jim počítač a mohou pracovat odkudkoli a kdykoli. Ano, to je pravda, ale budete překvapeni, i oni se potýkají s pracovní dobou danou zaměstnavateli. A tak nezbývá než si vytvořit vlastní. Své o tom ví Luboš Bartoš, spoluzakladatel společnosti Forcecode. „Nějakou dobu jsem pracoval na dálku s kolegy z jiné pobočky. V té době už jsem byl rozhodnutý, že pokud mám pracovat na dálku sice z kanceláře, ale s pracovní dobou, kterou si nemůžu přizpůsobit, začnu se věnovat svoji firmě,“ říká Luboš. Také programátor Marek Feikus nebyl spokojen se svou pracovní dobou. „Pracoval jsem za počítačem mnohdy i 12 hodin denně, sem tam víkendy a moc jsem ze života neměl. Pak jsem si řekl dost, skončil v práci a koupil letenky do Asie. V té době jsem žádnou další práci neměl, našel jsem ji až na cestách. Prostě jsem si řekl, že už nebudu mít žádné další výmluvy a nebudu čekat, až se uskuteční to, či ono. A ono to klaplo,“ směje se Marek.

5. Podnikatelé

Mnoho majitelů firem trpí iluzí, že se z firmy nemohou vzdálit déle než na týden a řídit firmu na dálku je nemožné. Kdo zná CEO Businessanimals.cz Jitku Zoderovou a Davida Koláře ví, že to jde a potvrdila nám to i Denisa Juna, spoluzakladatelka agentury PR Czech a PYXIS.MEDIA. Denisa nám prozradila, co je důležité pokud chcete řídit firmu na dálku. „Musíte mít zmáknutý režim, nastavené pravidelné – každodenní meetingy, plánování. Dále se neobejdete bez jasné definice cílů pro dodávání služeb, evaluace procesů. Musíte spolupracovat s velice zodpovědnými lidmi, kteří dokáží včas rozpoznat jmenovatele situace, definovat problém a ten eskalovat,“ říká Denisa. Svou firmu Rooya.cz řídí na dálku i Šárka Jiřičná. „Má práce je převážně vedení firmy, marketing a editace dvouměsíčníku Korálki, což mohu a také dělám vzdáleně. Firmu vedu se svou dospělou dcerou, která pracuje také částečně z domu,“ dodává Šárka.

Přečtěte si také: Jak jsme za 6 měsíců zdvojnásobili firmu z Bali? 

6. Administrativa virtuálně

Virtuální asistentka, účetní nebo daňový poradce? Ano, to vše funguje na dálku již nějakou dobu. První klienty můžete získat přes inzeráty, doporučení nebo asociace, které se tím zabývají. Bohumila Ďurisová pracující jako virtuální asistentka nám to potvrdila. „První klienti přišli na doporučení přes občanské sdružení E-ženy, jehož jsem členkou a web jaspravim.sk nabízející mikropráce. Nyní už mám stálou klientelu a jako virtuální asistentka pracuji na full time. Od roku 2015 se navíc podílím na školení nových virtuálních asistentek pod hlavičkou tohoto sdružení,“ říká Bohumila.

7. Grafik, fotograf a youtuber

Dráha fotografa či grafika je snem mnohým z nás, ale taková volba znamená také spoustu práce. Laura Kovanska, fotografka a visual content maker, pracuje na dálku pro několik světových klientů. Dnes už ji poptávají známé značky, které chtějí vytvořit vizuální kampaně pro svou propagaci, a nemá o práci nouzi. Laura ale sama přiznává, že celý proces trval několik let a nebyl jednoduchý. „Předtím jsem pracovala jako markeťačka a projektový manažer, ale chtěla jsem se živit focením, které mě velmi naplňovalo, tak jsem kancelář opustila a dala se na cestu freelancera. Po dvou letech dřiny a významných úspěchů na poli světové fashion fotografie jsem před pěti lety dostala galerijní zastoupení od Robert Vano Gallery a měla jsem lepší pozici pro získávání dalších, daleko hodnotnějších zakázek. Komerční a fashion focení mi hodně pomohlo se prosadit jako visual content maker, který teď zpracovává od art-direction až po konečný vizuál pro značky jako je Fujifilm, Frisco nebo Budweiser Budvar“ dodává Laura.

Helena Černá, grafická designérka se specializací na tvorbu značek, obalový design a vizuální identitu pracuje na dálku už šest let, střídavě z Čech a Francie. I ona má za sebou několik let práce. „Tak nějak jsem věděla už od dětství, co chci dělat, takže jsem jen postupně prohlubovala svou specializaci a to mi pomohlo mít dobré pracovní nabídky,“ říká Helena.

8. Online kurzy

Jistě jste zaznamenali na internetu velké množství online kurzů. Od fitness kurzů, přes business kurzy až po kurzy o osobním rozvoji. Cokoliv můžete naučit ostatní, se v dnešní době dá převést do online podoby a nahrát na web. Vytvořit si můžete svoji vlastní stránku nebo využít portály k tomu určené.

9. Virtuální učitel

Doučujete ostatní jazyky? A napadlo vás, že by to mohlo jít i virtuálně, odkudkoliv budete chtít? Na výuku můžete využít skype nebo jakoukoliv jinou komunikační platformu. O tom, jaké to je vyučovat na dálku a co je k tomu potřeba si můžete přečíst v příběhu Lukáše Kopáčka.

10. Community builder

Když už je řeč o online světě, nemůžeme nezmínit poměrně mladou pracovní pozici, a tou je Community builder. Téměř každý je současní nějaké komunity a její fungování má na starosti právě Community builder.

Více o této pozici si můžete přečíst v článku Jakub Pacanda: „Informační doba se mění na dobu komunitní. Community builder bude povolání roku 2020“ 

11. Headhunter

Myslíte si, že pozice Headhuntra se nedá vykonávat na dálku nebo vám to tvrdí v zaměstnání? Jana Hornová, Headhunter ze společnosti Pedersen&Partners, nám prozradila, jak se na tuto pozici dostala ona. „Po škole jsem nastoupila do personální agentury, kde jsem vydržela dva roky, než mě oslovili ti opravdoví headhunteři. Začátky byly trochu těžší, internet teprve začínal, dělali jsme seznamy, sbírali vizitky. Dnes už se dá vše zjistit po telefonu nebo na internetu,“ říká Jana. I přesto, že doba dávno pokročila, stále se ve svém oboru setkává se zaměstnavateli, kteří mají s home officem problém. „Ke své práci potřebuji jen telefon a počítač a je jedno, kde sedím. Na druhou stranu chápu, že všechno záleží také na důvěře zaměstnavatele a mých výsledcích.“ dodává Jana.


Podobné články

WP_Query Object ( [query] => Array ( [post_type] => post [post_status] => publish [posts_per_page] => 3 [ignore_sticky_posts] => 1 [orderby] => rand [order] => ASC [post__not_in] => Array ( [0] => 3156 ) [category] => Array ( [0] => 23 ) ) [query_vars] => Array ( [post_type] => post [post_status] => publish [posts_per_page] => 3 [ignore_sticky_posts] => 1 [orderby] => rand [order] => [post__not_in] => Array ( [0] => 3156 ) [category] => Array ( [0] => 23 ) [error] => [m] => [p] => 0 [post_parent] => [subpost] => [subpost_id] => [attachment] => [attachment_id] => 0 [name] => [pagename] => [page_id] => 0 [second] => [minute] => [hour] => [day] => 0 [monthnum] => 0 [year] => 0 [w] => 0 [category_name] => [tag] => [cat] => [tag_id] => [author] => [author_name] => [feed] => [tb] => [paged] => 0 [meta_key] => [meta_value] => [preview] => [s] => [sentence] => [title] => [fields] => [menu_order] => [embed] => [category__in] => Array ( ) [category__not_in] => Array ( ) [category__and] => Array ( ) [post__in] => Array ( ) [post_name__in] => Array ( ) [tag__in] => Array ( ) [tag__not_in] => Array ( ) [tag__and] => Array ( ) [tag_slug__in] => Array ( ) [tag_slug__and] => Array ( ) [post_parent__in] => Array ( ) [post_parent__not_in] => Array ( ) [author__in] => Array ( ) [author__not_in] => Array ( ) [suppress_filters] => [cache_results] => 1 [update_post_term_cache] => 1 [lazy_load_term_meta] => 1 [update_post_meta_cache] => 1 [nopaging] => [comments_per_page] => 50 [no_found_rows] => ) [tax_query] => WP_Tax_Query Object ( [queries] => Array ( ) [relation] => AND [table_aliases:protected] => Array ( ) [queried_terms] => Array ( ) [primary_table] => businessanimals96967654_posts [primary_id_column] => ID ) [meta_query] => WP_Meta_Query Object ( [queries] => Array ( ) [relation] => [meta_table] => [meta_id_column] => [primary_table] => [primary_id_column] => [table_aliases:protected] => Array ( ) [clauses:protected] => Array ( ) [has_or_relation:protected] => ) [date_query] => [request] => SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS businessanimals96967654_posts.ID FROM businessanimals96967654_posts WHERE 1=1 AND businessanimals96967654_posts.ID NOT IN (3156) AND businessanimals96967654_posts.post_type = 'post' AND ((businessanimals96967654_posts.post_status = 'publish')) ORDER BY RAND() LIMIT 0, 3 [posts] => Array ( [0] => WP_Post Object ( [ID] => 7246 [post_author] => 15 [post_date] => 2016-10-09 16:34:24 [post_date_gmt] => 2016-10-09 14:34:24 [post_content] => Celé září jsme pro vás hledali inspiraci a top obchodníky, kteří díky své značce, společenskému statusu a PR budují úspěšné podnikání odkudkoliv na světě. Pozvali jsme je na jedno místo a připravili pro vás živé vysílání, kde se dozvíte, co stojí za jejich úspěchem. webinar-pr-a-status Naši hosté si pro vás připravili osobní pozvánky a pár vět o tom, co pro ně znamená budování své značky.

Pavel Bulowski, Partner Keboola Asia

pavelbulowski Proč je pro mě osobně PR a osobní branding důležité téma? Mám na starosti obchodní rozvoj a strategické partnery pro Keboola Asia. To znamená Korea až Austrálie, a jelikož za sebou nemám obrovský marketingový stroj s milionými rozpočty, musím dávát velký důraz na efektivitu. Soustředíme se na trhy, kde bariéry tvoří geografie a časová pásma. Možnost prezentovat se konzistentně v prostředí internetu tyto bariéry stírá. Specifikem je také inovativní produkt, který se jednoduše nedá prezentovat starými cestami a zbývá tedy thought leadership a obsahový marketing, po staru tedy PR. S ním musíme efektivně hledat cesty do komunity, abychom identifikovali naše brand lovery, což často děláme pomocí eventů. Tam platí, že pokud je vám potenciální zákazník ochotný věnovat několik hodin nebo dokonce práci zadarmo, už dávno to není studený lead. Z osobního pohledu pak věřím na sílu brand awareness. Chci, aby „Pavel Bulowski“ bylo to první, co kohokoliv z mé široké sítě kontaktů napadne v momentě, kdy řeší cokoliv spojené s datovou analytikou a BI. Také je podle mého názoru hodně důležitá byznysová karma, pomáhejte druhým, kdykoliv můžete, i když v tom nutně nic pro vás není, ono se to vrátí, až to budete nejméně čekat. Tímto vás osobně zvu na webinář, kde se s vámi podělím o mnoho zajímavých informací. REGISTRUJTE SE ZDE

Lucie Peterková, Sales director at Wellu ČR

luciepeterkova Mnoho z vás si možná říká: Zase nějaký webinář. Jsem ale přesvědčená o tom, že pokud se zúčastníte tohoto webináře, tuto myšlenku přehodnotíte. Doba obchodu se raketově mění a spousta z vás vůbec neví, jak to vše změnit. Dozvíte se spoustu tipů a rad, co tím vším můžete získat a jak posunout váš obchod. Jedno vám mohu slíbit – neztratíte vůbec nic, naopak se posunete o krok dál než ostatní. Netvořit si vlastní STATUS a PR je, jako byste na trhu vůbec nebyli. Mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti. Přineslo mi to nové klientky, obchodní partnery, osobní růst a samozřejmě neobvyklou pozornost mému já :) button-webinar-16-10-16

Jiří Šedek, MLM podnikatel

jirisedek Rád bych vás pozval na mimořádnou událost. PROČ je vaše účast otázkou přežití? Dnes nemůže žádný podnikatel ani obchodník ignorovat sílu internetu a nástup moderních technologií. Už neplatí, že být vidět na internetu je „něco navíc“. Dnes je to nutnost pro každého, kdo chce udržet krok. Doba je hektická, člověk buď jde s dobou, nebo v ní zamrzne. Proto považuji spolupráci s médii pro obchodníky, jakým jsou právě BusinessAnimals.cz, za klíčovou pro rozvoj osobní značky. Podělíme se s vámi o návody a know-how, jak získat zdroj kontaktů, který většina obchodníků nemá. To jsou lidé, kteří nás sami kontaktují se zájmem o to, čemu se věnujeme, a to je ten nejlepší byznys. Hezký den, uvidíme se v neděli. Jiří. REGISTRUJTE SE ZDE

Neděle 16. října 2016 od 19.00

Webinářem vás bude provázet David Kolář, náš moderní obchodník a podnikatel, který svůj obchod řídí díky moderním technologiím odkudkoliv na světě. „Buďte vidět, budujte svůj brand a staňte se autoritou v oboru, od které lidé nakupují,“ říká David. Zúčastněte se říjnového webináře BusinessAnimals.cz a zjistěte, co posune váš obchod raketově dopředu. REGISTRUJTE SE ZDE Těšíme se na vás. [post_title] => Top obchodníci prozradí, co stojí za jejich úspěchem [ŽIVĚ ONLINE]: Webinář „PR a STATUS“ [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => webinar-prastatus [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-10-09 16:34:24 [post_modified_gmt] => 2016-10-09 14:34:24 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.businessanimals.cz/?p=93650 [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [1] => WP_Post Object ( [ID] => 141 [post_author] => 78 [post_date] => 2014-03-18 19:04:48 [post_date_gmt] => 2014-03-18 18:04:48 [post_content] => Dobrý leader dokáže dostát svého předsevzetí, ať už se pohybuje v jakékoli sféře, ať už má své cíle jakékoli. A každý má jiné. A je jedno jaké má zdroje, zda neomezené nebo jen malé, zda je to byznysmen, rodič, politik, duchovní, učitel nebo vedoucí oddělení, kouč fotbalového týmu nebo šéf nemocnice, atd. Leader má jednoduše v sobě vlastnosti a kvality, které v nás ostatních probouzejí to, že ho sledujeme a následujeme bez toho, aby byl sám o sobě přítomný a bez toho, aby nás do něčeho tlačil.

1) Leadři říkají pravdu

Leadeři říkají pravdu. Pravda má obrovskou sílu a i přesto se mezi lidmi vyskytuje tak zřídka. Protože pravda bortí hranice a vnikne do vás tak hluboko, že vás otřese až v kořenech, pravda má sílu. Musí to být vyřčená pravda, ne pravda, která zraňuje, ubližuje, ne pravda, která je pouze vyřčena s tím, že chci něco od druhého získat. Taková pravda, která v sobě má záměr sloužit druhým.

2) Leadři slouží druhým

Leadři slouží druhým, neslouží sami sobě. Jsou hnáni silou ze sebe vydávat, ne pouze něco dělat a "procesovat". Rozumí procesu, ale nikdy ho neberou jako výsledek a cíl svého konání.

Businessman celebrating success with arms up

3) Leader vyzařuje jistotu

Z jednání leadrů vyzařuje jistota. Jednají sami jako by jednali jako druzí. Lidé jsou přitahováni jistotou v konání a postoji. Lidé se dožadují jistoty, lidé jistotu vyhledávají. Leader takovýto postoj naopak vyzařuje a dle toho i jedná. Všimněte si, že lidé se sami obracejí na ty, ze kterých vyzařuje jistota a jasný postoj - politici, duchovní vůdci, top byznysmeni.

4) Probouzejí v druhých tužby a potřeby

Praví leadeři nacházejí způsoby jak probouzet v druhých hluboké tužby a hluboké potřeby, ne jen jejich přání. Potřeby růst, potřeby podílet se skrze potřebu poslání a nalezení vlastního smyslu cesty - to je cesta leadra. Potřeby ne jen pracovat, ale zachraňovat životy. Leader toto vidí v každém člověku, v každé profesi. Je to proto, že upřímně vnímá hloubku poslání druhých a tudíž i svou - probouzet tuto důležitost v druhých.

5) Skvělí leadří naslouchají

Svkělí leadři vnímají zkušenosti druhých živě s prožitkem okamžiku - čerstvě. Dokáží naslouchat druhým, vnímají jakým způsobem a v jakém kontextu to druzí říkají. Leadři naslouchají druhým se záměrem dozvědět se o druhých něco a porozumět druhým a ne vnímat kontext komunikace jen ve svůj prospěch. Leadři jdou hlouběji než ostatní.

6) Vidí více než ostatní

Vnímají nejen své vlastní okolí. Při pozorování se soustředí na víc. Dokáží se zaměřit na detail i na celek. Vidí detail a zároveň se dokáží na něj zaměřit a porozumět mu v souvislosti s okolím. Induktivně i deduktivně.

Stále dokáží vidět a monitorovat to, co se děje i za hranicemi jich samotných. Dokáží vystoupit ze své pozice a spatřit to silné, slabé (detail a kontext) a přizpůsobit se dané situaci. To jim dává sílu být silnějšími a stát se úspěšnými, tak, aby mohli vést ostatní efektivněji.

7) Skvělí leadři jsou žáci

Studují, zkoumají, jdou do hloubky. Vedou, protože jsou připraveni, vedou, protože udělali své domácí úkoly. Jdou do hloubky, nezůstávají jen povrchní.

8) Skvělí lídři vedou se záměrem sloužit

Vedou ostatní se záměrem sloužit, ne se záměrem něco získat či dostat, ať už se jedná o peníze nebo o pozornost. To získávají jako druhořadý benefit. Jejich poslání je sloužit než cokoli jiného v životě.

9) Jsou s lidmi, které vedou

Jsou jednoduše s lidmi, které sami vedou, nejsou někde jinde. Jsou s nimi na 110%. Když tráví čas se svými lidmi, neplánují ve své hlavě něco jiného.

10) Velcí leadři žijí, co učí

Nikdo není dokonalý. I leadři dělají chyby. Nicméně o čem mluví, vychází z jejich podstaty, z jejich jádra, z jejich zkušeností. Proto mají odvahu a sílu vést s tak silným přesvědčením a postojem.

11) Skvělí leadři jsou ochotni selhat.

To že selžou, neuspějí, není selháním samo o sobě, sami se z toho ponaučí. Nebojí se udělat ten krok rozhodnutí k akci. Dobrý leader ví, že pokud nic neudělá, nikam se ani neposune on sám, natož jeho tým. Nezdar je jen možnost a příležitost, jak uspět. Arnold Schwarzenegger říká: "No pain, no gain." (Bez bolesti nelze nic očekávat) Leadři mají odvahu bojovat a nevzdávat se po prvním nezdaru.

lidr2

12) Leadrem se musíte stát, nenarodíte se tak

Leadership, není něco, s čím se narodíte, je to něco, v co věříte, co vám dává sílu, čemu chcete sloužit a dávat více než sami sobě. Toto je ten bod v člověku, ze kterého se pravý leader vyvíjí.

13) Leadership se dá naučit

Existují základní leadership dovednosti, ano. Charakter leadra nikoli, ten se může pouze žít. Leadři si zaslouží jednoduše vést, protože ten, kdo je do pozice leadra pouze jmenován nebo povýšen, není skutečným leadrem. Takový leadership nevydrží nikdy dlouho.

14) Velcí leadři inspirují

Leadři nejsou manažery, což je častý omyl. Leader je člověk, který pouze lidi neúkoluje, naopak je leadrem proto, že dokáže inspirovat lidi zevnitř. Pokud zde nebude, budou fungovat i bez něj. Leadership nevychází ze strachu ani ze slabosti. Lidé mají energii, která vychází z toho, za čím si sami stojí a kterou v nich probudil a živí právě jejich leader.

15) Skvělí leadři přitahují

Velcí leadři netlačí, táhnou. Vytvářejí a tvoří tím, že věci a úkoly udělají první. Jsou leadry z toho důvodu závazku, ať už musí dělat věci příjemné, nebo i nepříjemné. Zároveň ale i věci správné. Oni vědí, že to musí být udělané. Proto máme v dnešní společnosti takové vakuum v oblastni leadershipu, ať už se jedná o jakoukoli sféru, ne jen byznys nebo politiku. Lidé se bojí zodpovědnosti.

16) Leader v sebe věří ještě před tím, než se jím stane

Na čem ale skutečně záleží je to, zda věříte v to, že už leadrem jste. Někteří si stále myslí, že leader je manažer a také se pouze manažerem nakonec i stávají. Leader je jednoduše někdo, kdo dává a drží věci a lidi pohromadě. Nejlepším tréninkem, jak se stát leadrem není si přečíst knihu o leadershipu, zúčastnit se kurzu " Jak se stát leadrem", ale začít konat jako leader, nepřetržitě dělat věci jako leader, obzvláště v těch těžkých dobách. Takto se o leadershipu a procesu jak se stát leadrem naučíte daleko víc, než jen z knih , MP3 a seminářů.

Tři způsoby jak získat leadership

Z toho předešlého, co jsem zde napsal, vyplývají tři možnosti, jak se stát velkým leadrem: 1) strachem  2) odchod a následné povýšení

3) boj za lepší prosazení větších potřeb než vlastních

 

 

Autor: Jaromír Průša

Nacestekoucem.cz

[post_title] => Co dělá člověka skvělým leadrem? 16 tipů pro vás! [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => co-dela-cloveka-skvelym-leadrem-16-tipu-pro-vas [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2020-02-02 16:33:59 [post_modified_gmt] => 2020-02-02 15:33:59 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.businessanimals.cz/co-dela-cloveka-skvelym-leadrem-16-tipu-pro-vas/ [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [2] => WP_Post Object ( [ID] => 788 [post_author] => 89 [post_date] => 2018-02-02 13:47:51 [post_date_gmt] => 2018-02-02 12:47:51 [post_content] => 44 TOP nejlepších aplikací pro Android i iOS: Skvělých appek, které vám ulehčí a zjednoduší život, není nikdy dost. Proto neustále hledáme a zkoušíme nové vychytávky, které vám ušetří čas i starosti, pomůžou dělat business mnohem efektivněji a vy se u toho všeho budete bavit. V business světě nimi žijí všichni, a pokud nechcete zůstat 10 let za opicemi, je potřeba neustále aktualizovat a držet krok. Které appky jsou teď v kurzu?

1. Hablas español? Cizí jazyky už jen s Duolingo

Mluvit anglicky dnes už není žádná speciální výhoda. Vy musíte mluvit jako native speaker a ideálně k tomu ovládat i další cizí řeči. Jinak velkou díru do globálního světa neuděláte. Aplikací, se kterými se můžete učit nové jazyky nebo se v některém z nich zdokonalovat, je spousta. Duolingo je však jiné. Je s ním opravdová zábava a škola hrou, sbíráte body a sledujete své pokroky, můžete si nastavit denní připomínky. Vůbec se nebudeme divit, když kvůli lekci španělštiny zapomenete vystoupit z vlaku. Duolingo je nejspíše nejpoužívanější a nejlepší appkou pro výuku nových světových jazyků. Nová forma výuky se Vám dostane pod kůži. Stahujte aplikaci pro iOS nebo Android.

2. Opravdu potřebujete každou vizitku? Skenujte je s Business Card Reader

Vizitka má v businessu zvláštní význam. Na jednu stranu je nepostradatelná, uchovává vaše kontakty a do jisté míry je i vaší vizitkou. Její osud však nebývá vždy veselý. Hodíte ji k hromadě dalších do šuplíku či tašky a už nikdy nevylovíte zpátky. Moderní obchodník chce mít všechny kontakty hned k dispozici ve svém smartphonu bez toho, aby je tam musel sám datlovat. Jestli ještě nemáte Business Card Reader, je nejvyšší čas si jej stáhnout. Stahujte aplikaci pro iOS nebo Android.

3. Objednat se k lékaři je vopruz, ne s MediKontakt

V obchodě jde hlavně o čas. Nikdy však neriskujte své zdraví kvůli tomu, že nemáte čas. Zajít k lékaři pro vás znamená najít kontakt, zavolat a objednat se a pak čekat v čekárně? Nic takového už absolvovat nemusíte. Tahle appka to vyřeší za vás. Jednoduše si zde najdete odborníka, kterého potřebujete a rovnou se objednáte. Pokud vám volné termíny nevyhovují nebo jsou příliš pozdě, s placenou verzí se můžete objednat i mimo ordinační hodiny. Stahujte aplikaci pro iOS nebo Android.

4. Moje Garáž myslí na vaše auto, i když nestíháte

Auto je miláček, na kterého se nezapomíná. Někdy však bývají dni opravdu šílené a vy nechcete riskovat, že propásnete servisní kontrolu či výměnu pneumatik. Aplikace Moje Garáž vám všechny důležité termíny pohlídá a rovnou vás na ně i upozorní. Slouží také jako digitální servisní knížka a navíc díky ní získáte spoustu benefitů a slev u různých partnerů. Prostě něco, co každý motorista musí mít. Stahujte aplikaci pro iOS nebo Android.

5. 360 Battery zachrání váš smartphone před smrtí

Všechny skvělé appky, které ke svému životu potřebujete a nehodláte se jich vzdát, mají i drobné mínus, příšerně požírají baterii. Naštěstí nás už dnes zachraňují power banky, ani ty však nejsou spasitelné. Proto se hodí mít alternativní řešení v záloze. A tím je 360 Battery. Už při nabíjení zkracuje dobu nabití, umožňuje dát váš telefon do úsporného režimu, v případě krize odhalí, které appky berou energie nejvíc, a vy je rovnou jedním klikem můžete hromadně zavřít. Stahujte aplikaci pro iOS nebo Android.

6. Nejlepší aplikace na plnění cílů Addgoals

Ve středu jsme psali o bucket listu. Věříme, že jsme vás nadchli natolik, že nad vytvořením toho svého od té doby přemýšlíte. U digitálních geeků ani nepředpokládáme, že by sáhli po tužce a papíru. Kam však svůj seznam napsat a uložit tak, aby nezapadl v zapomenutí. Kde jinde než v online aplikaci Addgoals. Jedna se o interaktivní nástěnku, kde odhalíte své životné cíle před ostatními, což je však nejlepší motivace nezůstat jen u snění, ale své cíle také plnit. Tak co, jdeme na to?

7. Každý správný houbař používá iHoubař

Propadli jste vášni sběru hub? Nevíte však, kam na ně vyrazit, kdy je to správné období a jak je následně zpracovat? iHoubař v sobě skrývá všechno, co o houbách chcete vědět. Slouží jako atlas hub a díky perfektním fotkám a popiskům se do lesa nemusí bát vyrazit ani neznalec. GPS lokalizátor vám ukáže ty nejlepší místa. Z toho, co nasbíráte, můžete rovnou vařit dle skvělých receptů. Stahujte aplikaci pro iOS nebo Android.

8. Zapomeňte na supermarkety, ovoce už jen přímo ze stromů

Máte chuť na ovoce, jen to ze supermarketu nechutná tak, jak by opravdové ovoce chutnat mělo? Stáhněte si aplikaci Na ovoce a hledejte stromy ve svém okolí, kam můžete svobodně přijít a nějaké to jablko si utrhnout. Bez strachu, že na vás za plotem bude číhat majitel s brokovnicí. Všechny stromy a keře v aplikací jsou free a čekají, až je někdo obere. Stahujte aplikaci pro iOS nebo Android.

9. Jak se jmenuje vaše nejoblíbenější asistentka? Cloze

Důkladná příprava na schůzku je základ úspěchu. Následnému follow up se ne vždy přikládá stejná důležitost, přičemž je někdy mnohem důležitější. Zapsat poznámky, poslat děkovný či připomínkový e-mail, nezapomenout na důležité termíny. Tohle všechno za vás zvládne Cloze a dokáže toho mnohem víc. Automaticky pracuje s e-maily, sociálními sítěmi i všemi poznámkami. Jednoduše je to nejlepší pomocník na udržování vztahů s klienty. Tuhle appku využívají všichni zahraniční businessmani, banky a garantujeme, že si ji také rychle zamilujete. Stahujte aplikaci pro iOS nebo Android.

10. Sync.ME

I pokud máte jeden telefon služební a druhý soukromý, je těžké udržovat kontakty aktuální. Lidí v seznamu přibývá a obvykle nechceme nedělní večery trávit procházením kontaktů a zjišťováním, kdo se vdal a změnil kvůli tomu e-mail nebo kdo má nové telefonní číslo. Proto je tu aplikace SyncME (verze pro Andriod a iOS). Synchronizuje kontakty z Facebooku, Google+, Twiteru, Instagramu, LindkedInu a VKontakte. Další výhodou je vytvoření jakési společné sítě. Pokud někdo z vaší databáze má v kontaktech neznámého člověka, zobrazí se informace o volajícím i vám.

11. ACR

Ne vždy pamět funguje na 100 %. Rozhodně je lepší nespoléhat na to. Proto je tu aplikace ACR (pro Android) nebo , IntCall (pro iOS). Slouží k nahrávání hovorů. Zaznamenáte si celý průběh obchodní schůzky. Následně ji s kolegy proberete, řeknete si, co šlo vyjádřit jinak, provedete analýzu a příště se chybám vyhnete a zopakujete to, co zafungovalo. Navíc se k záznamu vždy můžete vrátit, přestože jste na cestách a nejste u počítače.

12. Nej taxi appka Liftago 

Aplikace, kterou můžete použít, když budete potřebovat taxi v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě a dalších městech. Díky ní si objednáte odvoz, vyberete si, s jakým řidičem pojedete, zjistíte značku auta a budete mít okamžitý přehled o ceně za jízdu, kterou se chystáte podniknout. Vaše cesta i výdaje jsou pod kontrolou a vy si můžete plně užívat cestu taxíkem, při které vás nic nezaskočí.

13. Yelp 

Aplikace Yelp (pro iOS a Android) vám poslouží obzvlášť ve větších městech na zahraničních cestách, pokud hledáte nějaký kvalitní podnik či službu. V aplikaci najdete především různé restaurace, podniky či obchody. Zároveň získáte informace o otevírací době obchodů či menu restaurací. V aplikaci naleznete i údaje o různých akcích konaných v daném městě. Funguje zejména na bázi hodnocení od zákazníků. „Češi například hodně komentují farmářské trhy, místní speciality a trendy, jako je například trdelník, salátové bary nebo polívkárny. Zaměření recenzí koresponduje se životem uživatelů,“ říká Michaela Plesníková, regionální manažerka pro Yelp. Vy díky tomu máte přehled, kam stojí za to jít a kterému místu se raději vyhnout.

14. Tabata – intervalový trénink pro spalování tuků

Slyšeli jste už o Tabata tréninku? Lékař Izumi Tabata odhalil, že krátké cvičení při maximální intenzitě je mnohem účinnější než zdlouhavé tréninky. Což vytíženým lidem hraje do karet. Aplikace skýtá 8 cyklů, kdy velmi intenzivně cvičíte 20 sekund a pak 10 odpočíváte. Můžete sledovat rychlý nárůst fyzické síly. Aplikace vás nenechá podvádět. Vyberte si cvičení, které vám sedí a dejte si každý den 8 krátkých setů. Stáhněte si ji pro iOS nebo Android.

15. Lumosity Brain Training

Přidejte se k více než 70 milionům lidí po celém světě a bystřete svou mysl po cestě do práce i u oběda. Aplikace (ke stažení pro Andriod a iOS) vychází z vědeckého objevu amerického psychologa. Z toho vyplývá, že levá mozková hemisféra dekóduje jazykové informace a pravá vizuální podněty. Brain Training vás nutí rychle střídat obě tyto hemisféry a tím vás učí lépe se soustředit. Změny na sobě budete pozorovat při intenzivním procvičování už po dvou týdnech. Můžete pak sledovat větší objektivitu v oblasti pracovních rozhodnutí.

16. Buddhify

Aplikace přizpůsobená městskému životnímu stylu. Pokud si říkáte, že meditacenejsou nic pro vás, zkuste si nainstalovat Buddhify a změníte názor. Ať už někam jdete pěšky, jste v kanceláři, nebo doma, trénujte svou mysl k všímavosti, radosti a zvědavosti. Zkrátka mindfulness na entou. Dodáte mozku potřebnou energii a zároveň se uvedete do lepšího psychického stavu. Aplikace je navržena pro lidi, kteří jsou neustále v pohybu a nemají čas ztrácet čas (Android a iOS).

17. Glide

Tak na téhle appce teď vyloženě ujíždíme! Používáte pro firemní komunikaci Whatsapp nebo Slack? Zkombinujte zprávy s videem a nahrávejte si video messages na Glidu. S přáteli můžete komunikovat, i když jsou offline. Všechny video zprávy se nahrají na Cloud, kde jsou pak k vyzvednutí. Co je skvělé, že Glide používají v zahraničí a můžete skrz něj komunikovat jak se zahraniční pobočkou firmy, kde pracujete, tak klidně s klientem. To, že vás s obchodním partnerem dělí třeba oceán, přestává něco znamenat. Vítejte v 21. století. Využijte video komunikaci v rozhraní Android i iOS.

18. Mindfulness

E-maily, hovory, připravování smluv, e-maily, schůzka, e-maily, časová tíseň, panika… Poznáváte se v tom? Buddhistický mnich Andy Puddicombe to měl podobně. Proto vyvinul aplikaci Mindfulness. Na to, abyste meditovali, nepotřebujete mnišské roucho, tkaný kobereček a všechen čas světa. Stačí vám pár minut denně a vaše kancelář. Hlas v telefonu vám radí, co dělat a vy se věnujete tomu, být v přítomném okamžiku. Při pravidelném praktikování se zvyšuje vaše emoční odolnost a snižuje reakční doba na podněty. Každý den se na chvíli zastavte, meditujte a uvidíte, že všechny schůzky dopadnou podle vašich představ. K dispozici pro iOS i Android.

19. Myia

S někým vás spojuje zařazení do stejného stylu, s někým stejná práce nebo společné koníčky. Ale co když stačí jen správná Wi-Fi? Aplikace Myia vás, na rozdíl od ostatních funkcí virtuálního světa, spojuje s těmi, které máte skutečně poblíž, namísto toho, aby vás s nimi oddělila a spojila s lidmi na míle vzdálenými. Např. na konferenci nebo networkingu máte možnost prohlédnout si seznam připojených lidí, připnout vzkaz na nástěnku nebo posílat soukromé zprávy. Appku si stáhněte, ať už máte iOS nebo Android. Zjistili jsme, že využití má i v tramvajích jako alarm před revizory.

20. Nike Training Club

Co se takhle dostat do formy za pomoci profesionála? S tím vám pomůže aplikace Nike Training Club. V této aplikaci naleznete nepřeberného množství různých workoutů vedených osobními trenéry či profesionálními atlety. Vyberte si i náročnost a dobu cvičení tak, abyste ho stihli zařadit do vašeho nabitého dne. Můžete si stáhnout aplikace v případě, že máte Android nebo iOS.

21. Coworking v Česku

Coworkingové centrum, neboli společný pracovní prostor, je čím dál tím víc ceněné místo. V zahraničí jsou, jak už to bývá, o krok napřed, ale i tady v Česku už trend doháníme. Nyní zde naleznete 18 coworkingových míst. Kde? A koho tam najdete? S tím pomůže první česká aplikace Coworking v Česku. Nemusíte utrácet za kanceláře nebo se nechat rušit kávovarem v kavárně. Prohlédněte si prostor uvnitř onlinea nechte se nasměrovat pomocí mapy, ať už máte Android nebo iOS.

22. Slack

Potřebujete zefektivnit komunikaci svého týmu? Slack je pro to ideální! Umožňuje vám přehledně si uspořádat vaše konverzace do různých kanálů a zabrání nekonečnému hledání důležitých informací v konverzacích díky jednoduššímu vyhledávání. Pro menší týmy je zdarma, pro větší týmy za poplatek. Zesynchronizujte své zaměstnance prostřednictvím iOS i Androidu.

23. Flow-lístek

Aplikace Flow-lístek vás naučí pozitivně přemýšlet rovnou v praxi. Možná máte dojem, že jste se jako pesimisté narodili. Ale vědecké výzkumy dokázali, že je to jen pohodlná výmluva. Představte si, že se vám postupně změní pohled na život a nemusíte prosedět hodiny u psychologa. Budete si zapisovat své úspěchy, je jedno, že jde o drobnosti, dostávat povzbudivé maily a zlepšovat svoji náladu den po dni. Aplikaci stáhnete pro rozhraní Android.

24. TED

Oblíbený portál plný inspirativních přednášek je s vámi i na cestách. Aplikace obsahuje přes 1 300 podcastů a přednášek dostupných na vašem telefonu (AndroidiOS) i tabletu. Vyslechněte si top businessmany, technologické mágy, průkopníky moderní medicíny, úspěšné vizionáře a průkopníky nových vzdělávacích procesů třeba každý den po cestě do práce.

25. Giphy pro zábavnější komunikaci

Je velmi nepravděpodobné, že by se úspěšný obchodník místo práce zabýval vytvářením vlastních gifů. Ačkoliv se tato činnost jeví jako velice zábavná, určitě na to není dost času. A tak přichází aplikace Giphy, díky které si z rozsáhlé knihovny pohyblivých obrázků vyberete přesně ten, který vystihuje momentální situaci. A můžete místo zdlouhavé odpovědi poslat výstižný obrázek, díky kterému pobavíte nejenom sebe, ale i adresáta. Stahujte aplikaci pro iOS nebo Android.

26. Haiku Deck pro jedinečné prezentace

Haiku Deck je přehledná a jednoduchá aplikace určená k tvorbě prezentací na iPadu. Na výběr máte z mnoha šablon, díky nimž se bude vaše prezentace vyjímat mezi všemi ostatními klasickými prezentacemi. Její výhodou je, že ji můžete synchronizovat mezi iPadem, počítačem a webem v reálném čase a umožňuje propojení s iPhonem, ze kterého se tak stane skvělý dálkový ovladač. Chcete vytvořit působivou prezentaci na pár kliknutí? Stahujte Haiku Deck. Stahujte aplikaci pro iOS.

27. Scanner Pro 7 pro digi zálohu dokumentů

Upřímně – jde o jednu z nejlepších a nejužitečnějších aplikací, kterou by měl mít každý obchodník v telefonu. Skenování smluv a jiných dokumentů totiž tvoří nedílnou součást vaší práce a s touto aplikací ušetříte spoustu času! Díky modernímu algoritmu appka odstraní stíny, napraví zkreslení a náhled. Dokumenty můžete rovnou odesílat mailem nebo uploadovat na externí úložiště, třeba Dropbox, Google Drive nebo OneDrive. Soubory jsou chráněny heslem, takže se nemusíte obávat zneužití.

28. Periscope

Taky máte někdy chuť jen zavřít očí, a když je otevřete, ocitnout se na druhém konci planety? Už to není jen bláznivý sen. Nevadí, že sedíte v kanceláři a připravujete se na schůzku, když jsou ostatní na dovolené. S aplikací Periscope se můžete pár doteky přemístit do horkovzdušného balónu v Kappadonii nebo sledovat západ slunce v Austrálii. Podívejte se na svět cizíma očima, ať už máte platformu iOSči Android.

29. Digital Detox Challenge

Vyžeňte čerta ďáblem! Obchodníci se bez moderních technologií neobejdou, o tom žádná. Ale pokud neregistrujete nic, co nemáte v událostech na Facebooku a zprávy píšete tak, abyste se vešli do počtu znaků na Twitteru, možná máte problém. Co si takhle dát detox? Aplikace Digital Detox Challenge vás donutí začít vnímat skutečnou realitu a pokud selžete, zaplatíte za to poplatek. Aplikace je k dispozici pro iOS i Android. Říkáte, že to není nic pro vás? Že můžete přestat kdykoliv chcete? Tak schválně!

30. TOP appka na převod textu Text Grabbers

Stává se vám, že občas ještě zabrousíte k psanému písmu do novin či časopisu a zrovna je tam něco zajímavého, co potřebujete přeposlat kolegovi? Nebo si jen chcete zaznamenat vizitku tak, abyste ji nevytřepali z kapsy? Aplikace Text Grabbers, pro iOS i Androidpřevede tištěné slovo v text k přeposlání či uložení rychle a efektivně. Což se vám hodí. Není čas, ztrácet čas!

31. Elevate

Aplikace Elevate poskytuje širokou paletu disciplín, v nichž zlepšujete čtení, trénujete paměť, sluch, porozumění a matematiku. Pokrok sledujte v sympatickém provedení grafů. Nejlépe tak zjistíte, jak na tom jste. Máte i možnost vidět, která z vašich dvou mozkových hemisfér zrovna dostala zabrat. Procvičte své schopnosti na Androidu nebo iOSu. Jedna z nejlepších aplikací do mobilu k výuce, zlepšení paměti, sluchu a pozornosti.

32. Wunderlist

Jste zvyklí si všude psát lístky s poznámkami, ale zjišťujete, že to není úplně efektivní? Tomu předejdete použitím aplikace Wunderlist. Poznámky píšete přímo do telefonu, s iOSem nebo Androidem, společně se všemi plány a úkoly, a poté se vám přehledně zobrazí na vašem displeji. Díky tomu budete mít stále přehled o vašich úkolech a už nikdy víc nebudete muset přemýšlet nad tím, jestli vám nějaký papírek s poznámkou nezmizel.

33. Ještě lepší appky na nahrávání zvuku: QuickVoice

QuickVoice je aplikace, která vám pomůže při schůzkách, které potřebujete mít nahrané. Žádné zmatené poznámky v sešitech, všechno máte věrně zdokumentováno v telefonu. Po schůzce nahrávku uložte. Díky této aplikaci, pro iOSi Android, si už nikdy nebudete muset lámat hlavu nad detaily, které jste na schůzce řešili, a můžete se k rozhovoru kdykoliv vrátit.

34. Tap4Parking

Rozhodli jste se vyrazit na schůzku. To ale zřejmě všichni. Kde pak najít místo na parkování, když je tohle město plné? Vyhněte se tomuto stresu s aplikací Tap4Parking. Nalezne pro vás volná parkoviště, ať už používáte platformu Android či iOS. Místo k parkování si můžete zamluvit i předem. Díky tomu se vyhnete zdlouhavému hledání volného místa a ušetříte si tak nejen spoustu času, ale i starostí.

35. Keynote

Za pár hodin vás čeká obchodní prezentace a vy ji stále nemáte připravenou? S tím vám pomůže aplikace Keynote. V aplikaci můžete popustit uzdu vaší fantazii a vybrat si z nepřeberného množství různých formátů, barev či dalších možností. Na tvoření prezentace už nikdy více nebudete potřebovat notebook. Stačí pár pohybů prstem po displeji mobilu typu Android nebo iOS.

36. Uber

Mezinárodní verzí aplikace Liftago je aplikace Uber. Tuto aplikaci můžete používat pro nalezení taxi ve velkých městech po celém světě. Aplikace nabízí velmi podobné funkce jako Liftago: výběr trasy, výběr auta či možnost vidět cenu, kterou zaplatíte za svezení. Stáhněte si ji do telefonu s platformou Android nebo iOS.

37. Five Club

Rádi byste svůj pracovní den začali dříve, ale nejste schopní se donutit vstát brzy? S tímto problémem vám pomůže aplikace Five Club, která je nastavená tak, aby vás pravidelně budila v pět ráno. Kolem aplikace je utvořená komunita lidí, která se snaží plnit si své sny a začínat své pracovní dny co nejdříve, aby tak měli co nejvíce času na jejich plnění. Aplikace vám pomůže ráno vstát z postele a díky ní budete mít mnohem delší a produktivnější den, než kdy předtím. Je ke stažení pro mobily typu iPhone.

38. mParkování. Parkování v Praze bude menší noční můra!

Jedete na schůzku. Potřebujete zaparkovat, ale neznáte to tam. Hledat prázdné místo k parkování hlavně v Praze je jako hledat jehlu v kupce sena. Pomocí mParkování najdete aktuální informace o kapacitě, stupni provozu i parkovacích zónách v Praze. Zobrazí se vám mapka, kde jsou ulice označeny barevně podle parkovacích zón! Vždy budete vědět, kde nejblíž pohodlně zaparkujete. Stáhněte si aplikaci pro iOS nebo Android.

39. Se Spendee máte výdaje v malíku

My obchodníci umíme mít někdy divočejší lifestyle, jindy jsme finančně zodpovědní a chceme vědět, do čeho investujeme. Zjistěte, kde máte největší díry v kapse s appkou Spendee (pro iOS a iPhone) s friendly grafikou. K jednotlivým oblastem života si nastavíte piktogramy (cestování, schůzky, jídlo, zábava, nájem) a vedete si záznamy o tom, kolik jste za co utratili. Na konci měsíce provedete vyhodnocení. Možná budete překvapení, až odhalíte kanál, kterým peníze odtékají pryč, aniž byste o tom věděli. Buďte ke svým financím šetrní. Pak jich budete mít dost i tam, kde teď cítíte nedostatek.

40. Stále nejlepší aplikace na vyhledávání spojů: Idos nejen pro věčné opozdilce

Kolikrát se stává, že na schůzku vyrazíte pozdě, spletete si místo nebo zavolá klient a vše je na poslední chvíli jinak? Upřímně, alespoň jednou týdně! Velice rychlá a intuitivní aplikace sloužící k vyhledávání nejvýhodnějších spojů (pro iOSAndroid) vám najde nejsnazší způsob přesunu. Hned na domovské stránce máte k dispozici seznam nejčastěji vyhledávaných spojů. Aplikace také upozorňuje na aktuální výluky a změny. Tak už utíkejte!

41. Ubytovací Airbnb

Jezdíte často na schůzky do zahraničí a vadí vám neosobní přístup v hotelech? Využijte aplikaci Airbnb (ať už pro iOS nebo Android). Ubytování zde nabízejí lidé, kteří mají nevyužité pokoje a nevadí jim cizí společnost. Můžete zde nalézt různé druhy ubytování: od samostatných pokojů až po volné domy. Cena je zde také mnohem příznivější než v obvyklých ubytovacích zařízeních a komfort srovnatelný.

42. Pact. Vydělávejte cvičením!

Uzavřete pakt mezi sebou a aplikací Pact. Těží z faktu, že nejúčinnější formou motivace jsou peníze. Předsevzetí se snadno stanovují a ještě snadněji nedodržují. Ale s aplikací Pact (pro iOS i Android) to není tak jednoduché. Sami si stanovíte jeden nebo více cílů týkající se zdravého životního stylu. Pak už stačí jen velké odhodlání a skutečně dodržovat, co jste si slíbili. A když ne? Aplikace strhne peníze z vašeho účtu. Na druhou stranu pokud poctivě plníte, co jste si stanovili, peníze se vám na účet připíšou. Je to na vás.

43. S Waze vaše cesty autem nezávnou!

Vzhledem k tomu, že jsem pořád na cestách autem, šetří mi mnoho času kvůli zácpám, kterým se díky ní vyhnu, shodují se mnozí na tom, že Waze je nepostradatelnou appkou pro práci obchodníka. Aktualizované zácpy a tomu přizpůsobená trasa jsou skvělým pomocníkem k tomu, abyste si ušetřili nervy a byli všude včas. Pokud ji ještě nemáte, stáhněte si appku pro iOs nebo Android.

44. Mindroind. Masáž mozku na konci nabitého dne

Máte problém se zklidněním po náročném dni? Myšlenky v hlavě se překřikují jedna přes druhou a vy ne a ne usnout? Aplikace Mindroid stimuluje obě mozkové hemisféry Binaurálními tepy, které navozují pocity štěstí. Ale pokud se nechcete radovat a úplně vám stačí, že v klidu usnete, nechte svou psychiku aplikací ovlivnit tak, abyste se zklidnili. Stačí zvolit pocit, který byste si přáli navodit. Na výběr máte z produktivního, relaxačního, meditačního nebo spánkového. Buďte pány své nálady s aplikací Mindroid. K dispozici pouze pro Android.
[post_title] => 44 TOP appek, které ulehčují (nejen) obchodníkům život [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => 44-top-appek [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2018-02-02 13:47:51 [post_modified_gmt] => 2018-02-02 12:47:51 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.businessanimals.cz/?p=104013 [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) ) [post_count] => 3 [current_post] => -1 [in_the_loop] => [post] => WP_Post Object ( [ID] => 7246 [post_author] => 15 [post_date] => 2016-10-09 16:34:24 [post_date_gmt] => 2016-10-09 14:34:24 [post_content] => Celé září jsme pro vás hledali inspiraci a top obchodníky, kteří díky své značce, společenskému statusu a PR budují úspěšné podnikání odkudkoliv na světě. Pozvali jsme je na jedno místo a připravili pro vás živé vysílání, kde se dozvíte, co stojí za jejich úspěchem. webinar-pr-a-status Naši hosté si pro vás připravili osobní pozvánky a pár vět o tom, co pro ně znamená budování své značky.

Pavel Bulowski, Partner Keboola Asia

pavelbulowski Proč je pro mě osobně PR a osobní branding důležité téma? Mám na starosti obchodní rozvoj a strategické partnery pro Keboola Asia. To znamená Korea až Austrálie, a jelikož za sebou nemám obrovský marketingový stroj s milionými rozpočty, musím dávát velký důraz na efektivitu. Soustředíme se na trhy, kde bariéry tvoří geografie a časová pásma. Možnost prezentovat se konzistentně v prostředí internetu tyto bariéry stírá. Specifikem je také inovativní produkt, který se jednoduše nedá prezentovat starými cestami a zbývá tedy thought leadership a obsahový marketing, po staru tedy PR. S ním musíme efektivně hledat cesty do komunity, abychom identifikovali naše brand lovery, což často děláme pomocí eventů. Tam platí, že pokud je vám potenciální zákazník ochotný věnovat několik hodin nebo dokonce práci zadarmo, už dávno to není studený lead. Z osobního pohledu pak věřím na sílu brand awareness. Chci, aby „Pavel Bulowski“ bylo to první, co kohokoliv z mé široké sítě kontaktů napadne v momentě, kdy řeší cokoliv spojené s datovou analytikou a BI. Také je podle mého názoru hodně důležitá byznysová karma, pomáhejte druhým, kdykoliv můžete, i když v tom nutně nic pro vás není, ono se to vrátí, až to budete nejméně čekat. Tímto vás osobně zvu na webinář, kde se s vámi podělím o mnoho zajímavých informací. REGISTRUJTE SE ZDE

Lucie Peterková, Sales director at Wellu ČR

luciepeterkova Mnoho z vás si možná říká: Zase nějaký webinář. Jsem ale přesvědčená o tom, že pokud se zúčastníte tohoto webináře, tuto myšlenku přehodnotíte. Doba obchodu se raketově mění a spousta z vás vůbec neví, jak to vše změnit. Dozvíte se spoustu tipů a rad, co tím vším můžete získat a jak posunout váš obchod. Jedno vám mohu slíbit – neztratíte vůbec nic, naopak se posunete o krok dál než ostatní. Netvořit si vlastní STATUS a PR je, jako byste na trhu vůbec nebyli. Mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti. Přineslo mi to nové klientky, obchodní partnery, osobní růst a samozřejmě neobvyklou pozornost mému já :) button-webinar-16-10-16

Jiří Šedek, MLM podnikatel

jirisedek Rád bych vás pozval na mimořádnou událost. PROČ je vaše účast otázkou přežití? Dnes nemůže žádný podnikatel ani obchodník ignorovat sílu internetu a nástup moderních technologií. Už neplatí, že být vidět na internetu je „něco navíc“. Dnes je to nutnost pro každého, kdo chce udržet krok. Doba je hektická, člověk buď jde s dobou, nebo v ní zamrzne. Proto považuji spolupráci s médii pro obchodníky, jakým jsou právě BusinessAnimals.cz, za klíčovou pro rozvoj osobní značky. Podělíme se s vámi o návody a know-how, jak získat zdroj kontaktů, který většina obchodníků nemá. To jsou lidé, kteří nás sami kontaktují se zájmem o to, čemu se věnujeme, a to je ten nejlepší byznys. Hezký den, uvidíme se v neděli. Jiří. REGISTRUJTE SE ZDE

Neděle 16. října 2016 od 19.00

Webinářem vás bude provázet David Kolář, náš moderní obchodník a podnikatel, který svůj obchod řídí díky moderním technologiím odkudkoliv na světě. „Buďte vidět, budujte svůj brand a staňte se autoritou v oboru, od které lidé nakupují,“ říká David. Zúčastněte se říjnového webináře BusinessAnimals.cz a zjistěte, co posune váš obchod raketově dopředu. REGISTRUJTE SE ZDE Těšíme se na vás. [post_title] => Top obchodníci prozradí, co stojí za jejich úspěchem [ŽIVĚ ONLINE]: Webinář „PR a STATUS“ [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => webinar-prastatus [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-10-09 16:34:24 [post_modified_gmt] => 2016-10-09 14:34:24 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.businessanimals.cz/?p=93650 [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [comment_count] => 0 [current_comment] => -1 [found_posts] => 1962 [max_num_pages] => 654 [max_num_comment_pages] => 0 [is_single] => [is_preview] => [is_page] => [is_archive] => [is_date] => [is_year] => [is_month] => [is_day] => [is_time] => [is_author] => [is_category] => [is_tag] => [is_tax] => [is_search] => [is_feed] => [is_comment_feed] => [is_trackback] => [is_home] => 1 [is_privacy_policy] => [is_404] => [is_embed] => [is_paged] => [is_admin] => [is_attachment] => [is_singular] => [is_robots] => [is_posts_page] => [is_post_type_archive] => [query_vars_hash:WP_Query:private] => 4fbe868d5a2dc41e1467e466e18b2806 [query_vars_changed:WP_Query:private] => [thumbnails_cached] => [stopwords:WP_Query:private] => [compat_fields:WP_Query:private] => Array ( [0] => query_vars_hash [1] => query_vars_changed ) [compat_methods:WP_Query:private] => Array ( [0] => init_query_flags [1] => parse_tax_query ) )

© 2020 Business Animals s.r.o.