Zaujalo nás: Ve světě se rozmáhá budování pasivního příjmu se stromy Oxytree. Jak to funguje?

15. Září 2015

Co všechno už se dá dneska prodávat? Divili byste se. Kromě investic do knih a papíru se obchoduje i s údajnou záchranou životního prostředí. Tahle informace se k nám v Business Animals dostala teprve nedávno, a hned jsme si říkali „že by nový multilevel?“ A on jo! Již 4 000 lidí obchoduje s klimatickým stromem Oxytree, speciálně vyšlechtěným ve španělských laboratořích. A my se ptáme: Postavili byste svůj byznys na kyslíku?

Foto je ilustrační.
Foto je ilustrační.

Maďarský startup s vyšlechtěným stromem ze Španělska zaujal již 3 935 lidí

Obchod s Oxytree je maďarským startupem, který se rozšiřuje do dalších zemí, v posledních měsících například do Polska a na Slovensko. Pro své velké listy dokáže Oxytree vyprodukovat více kyslíku i dřeva než ostatní listnaté stromy a firma Bblue ve spolupráci s Carbon Solution s.r.o. umožňuje jednotlivcům vybudovat si prostřednictvím investice do stromu pasivní příjem.

O společnostech se toho příliš neví, podařilo se nám však zjistit, že v roce 2014 bylo vysázeno 15 260 stromů a do dnešní doby si tímto způsobem vydělává 3 935 lidí. Jak uvedl v květnu letošního roku Molnár András, vedoucí firemního prodeje a vývoje obchodní oblasti v televizním programu HírTV Zöldövezet, v současnosti je Oxytree distribuován do 10 oblastí ve světě.

Jak se s Oxytree obchoduje? Můžete si údajně vybrat ze 3 balíčků, které jednorázově zaplatíte a více se o nic nemusíte starat – firmaudělá vše za vás. Zasadí stromy, které jste si koupili, v šestém roce jejich života z nich vytěží dřevo a za jeho prodej obdržíte určitou část zisku. Dostupné zdroje uvádějí, že s Oxytree se dá dřevo těžit na víckrát, podruhé již v jeho 10. roce, takže se nejedná pouze o jednorázový zisk.

Také je možné, abyste si Oxytree nechali poslat a sami si jej vysadili a starali se o něj. Kromě produkce dřeva, které se dá použít jak na výrobu nábytku, tak jako palivo, můžete vydělat i na výrobě medu. Jeho velké listy můžete navíc použít jako krmivo pro zvířata nebo jako přírodní hnojivo.

Dneska už se dá obchodovat se vším, proč/proč ne s Oxytree? Je to spása pro životní prostředí, nebo jen další dobrý sales argument? Jak to vidíte vy?

© 2024 imper.cz