Nejlepší knihy pro obchodníky: Co čtou úspěšní v Čechách?

22. Leden 2019

Letošní rok se nese ve znamení osobního rozvoje,  sebevzdělávání, a také zvolnění. Uvědomění si přítomného momentu. Prostě více žít a méně klikat. Jak si ale udělat v hlavě a v práci pořádek? Možná by to chtělo trochu inspirace. Poptali jsme se úspěšných obchodníků a koučů a ti nám prozradili tipy na knihy, které byste si rozhodně měli přečíst, pokud se chcete pohnout z místa. Takže, jdeme na to.

top knihy pro obchodníky

Elon Musk, Bill Gates, Oprah Winfrey, Warren Buffet …ti všichni přičítají svůj obrovský úspěch své vášni ke čtení. Knihy je motivují a inspirují. Bill Gates a Oprah si dokonce založili knižní kluby, ve kterých představují svým fanoušků knihy, jež stojí za přečtení. A my jsme se inspirovali a otevíráme svůj miniklub, ve kterém najdete tipy na knihy, jež nám doporučili úspěšní čeští obchodníci, podnikatelé a kouči.

hledáme obchodníka

Kniha: Tak dobří, že vás nepřehlédnou/ Cal Newport

Kdo dopručuje: IVO PRAX
Společnost: Vímvíc.cz

Inspirativní knihaIvo na svém webu pravidelně publikuje články, ve kterých najdete doporučení na super aplikace, tipy na zajímavé články z celého světa, a pak samozřejmě výběr knih, které stojí za přečtení.  A kterou by tedy doporučil?

Tak dobří, že vás nepřehlédnou – tato kniha je zajímavá v tom, že trhá na kusy mýtus, že je potřeba dělat to, co milujete. Velmi přesvědčivě ukazuje a dokazuje, že je potřeba spíše než lásku k té práci hledat dovednosti. A jak se stanete odborníkem (a to chce čas a hodně úsilí), můžete začít mít svou práci i hodně rádi (jako např. Steve Jobs).

Kniha: Začněte s proč/ Simon Sinek

Kdo doporučuje:VERONIKA KOTÁSKOVÁ
Společnost: Slevomat

Inspirativní knihy pro obchodníky

Vyzkoušejte leady

Při čtení této knihy si člověk naučí pokládat základní otázky v situacích, pro které se hodí. Pravidlo analyzování situace položením otázky PROČ ihned na začátku jakékoliv cesty, je pro mě základ úspěchu jakéhokoliv projektu.

Pro lidi s ambicí růst je tu i jeho druhý známý titul Leadeři jedí poslední. U tohoto autora se mi líbí „americký“ styl, který není učebnicový, ale naopak na příkladech člověka učí posuzovat situace.

Kniha 1: The Storytelling Animal: How Stories Make Us Human/ Jonathan Gottschall

Kdo doporučuje: PETR MICHL
Společnost: Marketing Journal

Inspirativní knihy pro obchodníky

To, že lidé milují příběhy, ví každý. Způsob, jakým podává známou pravdu Jonathan Gotshall, je ale fascinující. Dává totiž nahlédnout do toho, jak funguje mozek a jak jsme vlastně všichni mašinami na vytváření příběhů, co světu kolem nás dávají smysl. Není to kniha, která by přinášela zásadně nové informace. Způsob, jakým je psaná, z ní ale dělá zajímavé a přínosné čtení i pro ty, co se věnují vytváření či zachycování příběhů profesionálně.

 

Kniha 2: AI Superpowers: China, Silicon Valley, and the New World Order/ Kai-Fu Lee

Inspirativní knihy pro obchodníky

Akronym AI slýcháme často. Umělá inteligence řídí, co se objeví v našich feedech na sociálních médiích, i to, která reklama na nás na internetu vykoukne. Posláním knihy AI Superpowers: China, Silicon Valley, and the New World Order ovšem není vysvětlení, co vše AI dělá. Spíš ukazuje, jak nebývalý rozvoj zažívá AI v Číně. Ta může být brzy v této oblasti dominantní silou, za kterou bude zaostávat i vývoj v Silicon Valley. Může za to obrovský počet uživatelů používajících ve velkém jen několik aplikací i výrazná podpora tamní vlády, jež ve srovnání s demokratickými zeměmi dokáže napnout úsilí konkrétním směrem mnohem rychleji a efektivněji. To může pozitivně ovlivnit ekonomické výsledky Číny a zároveň i utužit totalitní tendence politického systému. Jde o objevné a mrazivé čtení zároveň.

Kniha: Sára: Kniha první/Esther a Jerry Hicks

Kdo doporučuje: VERONIKA ŠAMONILOVÁ
Společnost: Feel&Grow

Inspirativní knihy pro obchodníky

Důvodem, proč jsem si vybrala tuto knihu je to, že velmi přirozeně, díky hrdince Sáře a jejím hostům vysvětluje to, čemu dnes říkáme pozitivní psychologie. To, čemu věříme a kam dáváme energii a jakou, to vše se nám zpátky vrací a je to celoživotní koloběh…navíc kniha mluví o tom, jak je důležité pochopit a přijmout sám sebe takového, jaký opravdu jsem a nenechat si ubližovat svými vlastními myšlenkami….

Opravdu nádherná kniha, která okouzlí každého, kdo chce naslouchat a pracovat sám na sobě a navíc vám dá možnost sdílet tyto důležité věci s vašimi dětmi, se kterými si ji můžete číst večer před spaním a diskutovat společně o tom, jaký vliv máme na to, jaký den budeme mít…

Kniha: Odpojte se/Suze Yalof Schwartz

Kdo doporučuje: JITKA ZODEROVÁ
Společnost: Business Animals.cz

Knihyp pro obchodníky

Být online je v salesu potřeba, na druhou stranu bychom ale v sobě měli najít tu rovnováhu a naučit se i odpojit, vypnout, jen být. Kniha nabízí návody a tipy na meditaci i pro ty, kteří zatvrzele tvrdí, že jim jejich zaměstnaná mysl meditovat nedovolí.

 

 

Máte také tipy na zajímavé a inspirativní knihy? Podělte se o ně s námi v komentářích

© 2024 imper.cz