Nej FRAPPÉ v Praze – kam vyrazit na chladnou našlehanou dobrotu?

21. Červenec 2018

Možná už máte přeslazených ledových nápojů dost a dali byste si studenou kávu. Ledové kostky intenzitu její chuti rozředí a příchutě úplně změní. Vyzkoušejte pravé řecké frappé a budete se olizovat. Že nevíte, kde ho mají? Proběhli jsme Prahu, abychom vám představili kavárny, kde vám udělají to nejlepší. Jdete s námi?

Co je frappe?

Nejsme úplně puntičkáři, ale prosíme, nezaměňovat s frappuccinem. Frappé je  řecký nápoj, který vznikl (omylem) už v roce 1951. Jeho základem je instantní káva, led a mléko. Vše se pečlivě našlehá téměř do pěny a buď ještě navíc nalévá na kostky ledu, nebo jen do vychlazené sklenice.

Vyzkoušejte leady

Marthy’s kitchen

Kde: Francouzská 13

Jestli se někdy objevíte na Náměstí Míru, tak si to rovnou namiřte do Francouzské ulice do Marthy’s kitchen. Útulné bistro vás nejdříve dostane úžasným prostředím, pak péčí, skvělým a hlavně čerstvým jídlem no a samozřejmě i dokonalým frappé vylepšeným vanilkovou zmrzlinou. Na dlouhé vysedávání to sice není, protože místa je málo a zájemců mnoho, ale i tak vám tady bude příjemně.

Prádelna Café


Kde: Slavíkova 21

Když jsme se ptali, kam vyrazit na super frappé, bylo nám řečeno:  „Jděte do prádelny.“ Zaujal nás tento pokyn, protože si běžně v prádelně děláte kafe, že jo.:-). Café Prádelna najdete na Jiřího z Poděbrad. Kavárnička má sice jen 20 míst, ale to vůbec nevadí. Frappé dělají skvělé a pro ty, kteří mají intoleranci na mléko, připraví variantu ze sojového mléka.

hledáme obchodníka

Kafé v klidu

Kde: V Jirchářích 149

Přesně! Hlavně klídek, ten tady rozhodně zažijete. V téhle útulné kavárničce vám připraví, co vám na očích uvidí. Majitel je příjemný pohodář, který s vámi vždycky rád prohodí pár slov a navíc vykouzlí luxusní frappé.

Fra Café

Kde: Šafaříkova 15

Super místo, kde se bude líbit těm, kteří milují kávu a knihy, protože toho všeho si užijete dosytosti. Vychutnat si chladivou kávovou našlehanou dobrotu můžete třeba za poslechu autorského čtení. Navíc si tady můžete vychutnat jedinečné frappé s javorovým sirupem…. Tak kde jste??? 🙂

Leica gallery café

Kde: Školská 28

Kousek od Vodičkovy ulice najdete kavárnu, která si zaslouží vaši pozornost. Její součástí je galerie, kde stále probíhají nejrůznější fotografické výstavy a prodejna knih o umění, takže o super frappé a pořádnou porci artu nebudete mít nouzi.

Original Greek Frappé

Kde: Farmer’s Market Náměstí Republiky

Nedaleko Palládka najdete každodenní farmářské trhy, které mají spíše přilákat zahraniční návštěvníky Prahy. Musíme ale přiznat, že kromě typických lákadel pro turisty si tady koupíte i chutné nakládané olivy, sýry,  marmelády neobvyklých neobvyklých ovocných kombinací a řezané květiny za dobrou cenu. A právě tady najdete i stánek s originálním řeckým frappé. Vyzkoušejte, ta fronta za to stojí.

Náš tip:

✴︎ Frappe v Marinádě

Pokud vyrážíte na výlet do Brna, tak se rozhodně zastavte v kavárnobistru Marináda store, kde dělají úplně vymazlené frappíčko, které si můžete vychutnat vleže na paletovém gauči na zahrádce.

Další nálož inspirace :

 

Zdroj fotografií: facebookové profily zmíněných kaváren

© 2024 imper.cz