Přinášíme trénink mentální disciplíny pro obchodníky na celý týden!

06. Listopad 2015

Obchodníci často pracují od nevidím do nevidím a přitom nemusí dosahovat takových výsledků, jakých by si přáli. V čem je problém? Chybí jim disciplína! Společně s Josefem Dvořákem, sales performance konzultantem pro SBR Consulting, jsme vymysleli tréninkový plán pro posílení „svalu“ mentální disciplíny. Pojďte si s námi zacvičit od pondělka do pátku a posunout své limity!

 

mentalnidisciplina

Pondělí – Udělejte 1 nejvíc odkládanou věc!

Určitě chcete, aby tento týden šly obchody jako po másle a vy se cítili při síle. Nenechte se proto (mentálně) zbrzdit úkoly, které si  s sebou táhnete z týdne minulého (v horším případě týdnů minulých). Vyberte si jednu činnost, na které se nejčastěji zaseknete (ano, přesně tu, co vás teď napadla jako první!), a věnujte jí hodinu času.

Neradi voláte? Vyhraďte si na telefonování hodinu. Neradi se bavíte s jedním klientem? Domluvte si s ním schůzku. Nesnášíte papírování? Věnujte se mu. „Disciplína je sval a stejně jako sval i disciplína oslabuje, když ji pravidelně neposilujeme. Je jedno, jestli ji posilujeme v oblasti obchodu, sportu, jídla, zdraví nebo čehokoliv jiného. I vytrvalostní běh je vynikajícím nástrojem pro vybudování disciplíny,“ říká expert Josef Dvořák.

Úterý – Změňte něco ve svých návycích

Abyste si vše skutečně posílili, zopakujte i to, co jste dělali v pondělí – opět se věnujte činnosti, kterou nemáte rádi. A jako přídavek k tomu dnes udělejte něco jinak. Běžte do práce jinou cestou. Zvolte si jinou úvodní otázku při setkání s klientem, než jste zvyklí. Zkuste novou metodu, kterou jste se naučili na posledním školení. „Víme toho více než potřebujeme. Není to však o tom, kolik toho víme, ale kolik toho používáme z toho, co víme. Určitě se neustále vzděláváte. Vyberte si dnes jednu z posledních věcí, které jste se naučili, a převeďte ji do praxe,“ nabádá Josef Dvořák.

Středa – Prokrastinujte účelně

Hlídejte si, čím trávíte svůj čas. Věnujete se skutečně činnostem, které vás přivádí k úspěchu? „Prokrastinujte účelně. Disciplína odříci si aktivity, které nepřinášejí osobní rozvoj, obrat nebo rovnou zisk, je jednou z nejzásadnějších dovedností zdatných obchodníků,“ říká Josef Dvořák. Pokud vás tedy neposouvá čas strávený na Facebooku, zvedněte místo toho telefon a domluvte si schůzku s klientem. Nebo se s klienty rovnou sejděte face to face. Zkuste dnes strávit nejvíce času pouze a jen těmito aktivitami.

Přečtěte si také: Změňte způsob, jakým trávíte volný čas! 9 cest, jak si urychlíte cestu k úspěchu

Vyzkoušejte leady

Čtvrtek  Myslete produktivně

Dnes se soustřeďte na své myšlenky. Každý den nám hlavou proběhne od 60 000 do 90 000 myšlenek. Z toho valná většina stejných, jaké jsme měli včera, předevčírem, před rokem. Vnímáte, kolik neproduktivních myšlenek vám probíhá hlavou?

„Zkuste přinutit svůj mozek, aby nepřepínal na neproduktivní témata. Umět se donutit přemýšlet jen produktivně je jednou z nejtěžších věci, nicméně toho lze produktivním vnitřním dialogem docílit,“ radí Josef Dvořák. Tak na co myslíte, do toho!

Přečtěte si také: Jak přemýšlí špičkový obchodník? 6 zásad podle autora Martina Limbecka

Pátek  Buďte produktivní, i když volá víkend

Dnes to zkuste zkombinovat. Zkuste se věnovat určitou dobu věcem, kterými se neradi zabýváte, a zároveň se věnovat produktivním činnostem, které vám přinášejí obrat nebo zisk. Je na vaší práci něco, co skutečně nemáte rádi, ale přesto vám to přináší největší posun a zisk? Tak nehledejte výmluvy, proč to neudělat, ale prostě to udělejte! Způsob, jakým strávíte páteční pracovní den, se odrazí na podobě následujícího týdne. A vy přeci chcete, ať je úspěšný!

Sobota a neděle  Odpočívejte disciplinovaně

Odpočívejte disciplinovaně. Posledním návykem, ke kterému nabádá Steven Covey, je sharpening the saw = broušení pily. „Je důležité umět se přinutit odpočívat v tu dobu, kdy máme odpočívat, a nemyslet na práci. Někdy přes víkend nepracujeme fyzicky, ale pořad pracujeme psychicky a čas určený pro odpočinek správně nevyužijeme,“ vysvětluje Josef Dvořák. Když si neodpočinete ani psychicky, nemůžete očekávat, že si skutečně odpočinete a že budete v pondělí svěží na další týden.

Disciplínu samozřejmě neposílíte jen za jeden týden, je potřeba na ní soustavně pracovat a opakovat cvičení. Jak na své disciplíně pracujete vy?

 

 

© 2024 imper.cz