Obchodníci Archivy | Business Animals

Taky si ťukáte na čelo, když vidíte řidiče, jak divoce gestikuluje a mluví sám pro sebe? Nebo to děláte taky? Pětadvacetiletý Jirka Šedek dovedl řízení na další level – po cestách ze schůzek měl plnou hlavu myšlenek a psát si poznatky do bločku je při řízení dost nepraktické. Takže si koupil kameru, která se normálně používá v autech proti bouračkám, a začal nahrávat videoblog. A aby v tom autě negestikuloval sám, přisedli jsme si někde na Vinohradech s kupou otázek, jak se za 3 roky vypracoval na pozici, které dosahují kolegové po 5–8 letech. Jaké nástroje mu reálně pomohly k úspěchu?

Ve dvaceti hledala přivýdělek, který by dával větší smysl než brigády za hodinovku. Přímý prodej ji oslovil ze dvou důvodů. Zaprvé, bojovala jako každá druhá mladá holka s akné a postavou, proto začala kosmetické a detoxikační výrobky používat sama jako zákaznice, zadruhé, se chtěla zbavit stydlivosti. Jak jinak než v salesu! Dnes má Anička Mrázová při studiu VŠ slušně rozjetý business, síť 17 distributorek kosmetiky a svým fitness lifestylem inspiruje vrstevnice. Za nás to má v hlavě srovnané.

Adama do financí zlanařil dobrý kamarád. Zpočátku se mu vůbec nechtělo. Tehdy pro něj byl mnohem důležitější fotbal a nechtěl řešit nic jiného. S tím, co dělá, se nikomu nepřiznával, dokonce se za svou práci styděl. Po roce to začal brát vážněji a zapracoval na sobě. Dnes vlastní firmu Friends Forever. Začínali s financemi, později připojili i realitní kancelář a tohle spojení jim skvěle funguje. Spíše než samotnou firmu se snaží zviditelňovat jednotlivce. Netlačí je do okamžitého výsledku. Učí obchodníky co nejvíc jezdit na schůzky. Když je člověk neustále v kontaktu s klienty, dříve nebo později začnou obchody přicházet.

© 2021 Business Animals s.r.o.