„Ze servírky v Rakousku úspěšnou manažerkou a milující mámou s osobním obratem přes 2 miliony korun,“ říká web Lucie Peterkové, její příběh je však daleko komplexnější. Kdy v sobě objevila obchodnici a jak se vymanila z područí první firmy, pro kterou prodávala na bázi multilevel marketingu? Co zafungovalo natolik, že začala v nové kosmetické společnosti růst raketově nahoru a proč náhle přestala obchodovat úplně? Tohle všechno nás zajímalo, a jelikož Lucka zrovna v Táboře natáčela videa pro svůj obchodní tým, střihli jsme si místo kafe schůzku po Skypu.

Ve dvaceti hledala přivýdělek, který by dával větší smysl než brigády za hodinovku. Přímý prodej ji oslovil ze dvou důvodů. Zaprvé, bojovala jako každá druhá mladá holka s akné a postavou, proto začala kosmetické a detoxikační výrobky používat sama jako zákaznice, zadruhé, se chtěla zbavit stydlivosti. Jak jinak než v salesu! Dnes má Anička Mrázová při studiu VŠ slušně rozjetý business, síť 17 distributorek kosmetiky a svým fitness lifestylem inspiruje vrstevnice. Za nás to má v hlavě srovnané.

Adama do financí zlanařil dobrý kamarád. Zpočátku se mu vůbec nechtělo. Tehdy pro něj byl mnohem důležitější fotbal a nechtěl řešit nic jiného. S tím, co dělá, se nikomu nepřiznával, dokonce se za svou práci styděl. Po roce to začal brát vážněji a zapracoval na sobě. Dnes vlastní firmu Friends Forever. Začínali s financemi, později připojili i realitní kancelář a tohle spojení jim skvěle funguje. Spíše než samotnou firmu se snaží zviditelňovat jednotlivce. Netlačí je do okamžitého výsledku. Učí obchodníky co nejvíc jezdit na schůzky. Když je člověk neustále v kontaktu s klienty, dříve nebo později začnou obchody přicházet.

© 2020 Business Animals s.r.o.