Zdeněk Bártl pracuje pro společnost E.ON jako obchodní zástupce – teamleader. Po půl roce stráveném na nové pozici jsme si s ním povídali o tom, co to obnáší být obchodník, jaké změny přinesl kariérní postup i proč si vybral právě E.ON jako svého obchodního partnera.

Dnes se zaměřím na samotnou přípravu obchodníka před prvním telefonátem, personalizovaným e-mailem anebo klidně i tím, když chci někoho oslovit videem. A proč se vůbec připravovat?

Úspěch a ten dlouhodobý především je o názorech, pravidlech, návycích, vzorcích chování a myšlení, které jsme si vybudovali nebo přijali od okolí. Součtem všeho je pak náš MINDSET, nastavení hlavy. Profesionální MINDSET vzniká ale i tím, co si do hlavy nepustíme. PROFIMINDSET se musí budovat, trénovat ale i ochraňovat před myšlenkami, názory a vzorci chování “většiny”, protože většina lidí prostě profesionálové nejsou.

Společnost SilentLab vyvíjí a vyrábí akustické produkty, které podstatně snižují hluk v interiéru. Jedná se o koncept, v němž se snoubí maximální funkčnost s designem. Odhlučňovací produkty i celé systémy jsou natolik unikátní, že se rychle rozšířily na celosvětový trh. V SilentLabu proto významně posilují celý tým business development manažerů pro zahraniční trhy, kteří by jim pomohli dále růst. O tom, co pozice obnáší a pro koho je vhodná, jsme mluvili s obchodním ředitelem Honzou Kaňkou.

Co myslíte, může být introvert úspěšným obchodníkem? A ještě předtím, než odpovíte, vám rovnou položíme další otázku. Co mají společného Mark Zuckerberg, Bill Gates a Elon Musk? Kromě toho, že jsou to charismatičtí vizionáři a všichni vydělali miliardy dolarů, je spojuje ještě jedna věc. Všichni se považují za introverty. Bill Gates dokonce řekl:
„Pokud jste dost chytří a dokážete využít introverzi ve vlastní prospěch, řekněme schopnost na pár dní odjet a přemýšlet nad důležitým problémem, přečíst všechno, co můžete, dostat se až k samé podstatě problému, potom s něčím přijdete. A až se to stane, naučte se, jak to dělají extroverti, nějaké si najměte a zkombinujte své dovednosti s jejich.“
Jak vidíte, odpověď zní ano. V tomhle článku si řekneme proč, a jak využít vlastního potenciálu, když nejste zrovna lev salónů.

Václav Maršík, manažer týmu obchodníků pojišťovny Allianz pro západní Čechy, má v současnosti na starosti obchodní kanceláře ve Stodu, Kdyni a Plzni, v těchto oblastech zároveň vede oblastní manažerské centrum. V blízké budoucnosti plánuje expandovat a rozšiřovat síť obchodních kanceláří v Plzeňském kraji. Pokud vás zajímá obchod a jste z Plzně nebo okolních okresů, čtěte dál. Nezáleží na tom, zda se pohybujete v segmentu financí a pojišťovnictví nebo ne. Šanci dostane každý, kdo má alespoň minimální zkušenosti s obchodem anebo cítí, že by ho obchod mohl bavit a naplňovat. S panem Maršíkem jsme si povídali o tom, kdo je ideální kandidát, co by měl umět a jaké výzvy pozice obchodního zástupce přináší.

© 2020 Business Animals s.r.o.