Nezáleží na tom, jestli máte na starost chod celé firmy, nebo jen malého úseku či pár lidí. Chcete-li být správným leader, musí na Vás být spolehnutí, musíte jít příkladem, pomáhat ostatním a ukazovat jim cestu. Být tím, koho budou chtít lidé následovat. Dobrým leaderem může být každý, stačí jen dělat věci správně a dodržovat určitá pravidla. Leaderem se nenarodíte, musíte se jím stát během Vašeho vývoje.

Položili jste si už otázku, jak být dobrým šéfem? A zda to má vůbec smysl? Má. Pokud s Vámi totiž budou Vaši podřízení spokojeni, budou do práce chodit s větší radostí, práce je bude bavit a budou tak více produktivní. A Vy pak budete mít lepší pocit nejen z dobrých výsledků Vašeho týmu, ale z celkové přátelské atmosféry, která ve Vašem týmu panuje. Na co si dát tedy pozor a co dělat, aby Vás Vaši podřízení uznávali?

Ve vztahu mezi obchodníkem a klientem není nic důležitějšího, než důvěra. Ta zásadně ovlivňuje efektivitu obchodování a umožňuje spoléhat se na druhé lidi nebo instituce. Klient, který Vám důvěřuje, je mnohdy ochoten něco obětovat, zaplatit Vám více, nebo si i delší dobu na Vaše služby počkat. Chcete-li si vybudovat široké portfolio důvěřivých klientů, pak dodržujte následující zásady, které Vám pomohou získat si u zákazníka jeho důvěru i si ji udržet do budoucna.

Víme, jaké pocity zažíváte, když voláte neznámému potenciálnímu klientovi, abyste si s ním domluvili obchodní schůzku. Navolávání (neboli cold colly) klientů je mezi obchodníky velmi neoblíbené a většina obchodníků se této činnosti vyhýbá. Nicméně je to důležitá obchodní dovednost.

Březen je v plném proudu. Pro mnoho z nás to bohužel, churchillovsky řečeno, neznamená nic než krev, dřinu, slzy a pot.

Stává se Vám, že jste před důležitou schůzkou nervózní? Obáváte se setkání s významnými klienty, kteří vzbuzují respekt? Mnoho lidí si několik dnů předem v hlavě sestavuje katastrofické scénáře a strachuje se, co všechno by se mohlo stát. Přitom se nakonec většinou ukáže, že obavy byly zbytečné. Co tedy (ne)dělat a jak se podobných starostí zbavit? Inspirujte se několika tipy, díky kterým se i poslední noc před schůzkou v klidu vyspíte.

© 2020 Business Animals s.r.o.