Daniel Kosec, muž na terase

Minulý týden v mém živém vysílání hostoval Daniel Kosec, mimo jiné spolumajitel webového projektu Code of Life a zapálený mindhacker. Jak efektivně spoluřídit hned pět firem a přitom zůstat soustředěný a plný nadšení do práce? I o tom jsme si popovídali. Daniel Kosec: Představení Dane, pojď se nám na začátek představit. Co děláš, čím se zabýváš […]

David Snášel má v byznysovém prostředí mnoho přezdívek. Říká se mu ten, co utekl Babišovi, český Elon Musk nebo třeba podnikatel se srdcem. On si osobně na jménech nezakládá. Důležité pro něj je, zda projekty, do kterých věnuje energii, mají smysl. A teď víc než kdy jindy. Když si totiž člověk sáhne na dno, přehodnotí svůj život.

Investice! Do čeho investovat? Vymyslet to může být výzva. A určitě s námi budete souhlasit, když řekneme, že na internetu je k dispozici nepřeberné množství informací na toto téma. Každopádně příliš mnoho informací dokáže člověku zamotat hlavu. Proto jsme pro vás vytvořili tento stručný seznam tipů pro začátečníky, který vás do investování zasvětí a ve kterém vám nabídneme přehled nejoblíbenějších, ale i alternativních investicí peněz. Pojďme se podívat na to, co potřebujete o možných investicích vědět předtím, než za ně utratíte první peníze.

Tomáš Baťa přinesl do podnikání, organizace a time managementu svěží vzduch, když začal na přelomu 18. a 19. století podnikat. I dnes, 87 let po jeho smrti, mu často bývá přiznán titul nejvýznamnějšího českého podnikatele nebo českého krále obuvi. A není to jen proto, že v rámci obchodní manipulace vymyslel tzv. Baťovy ceny zakončené devítkou. Jeho inovace spočívaly také v novém systému organizace a managementu, za který byl obdivován i kritizován. Co tedy Baťovy strategie odlišovalo od konkurence? Máme se od něj co učit i dnes? A jak se vůbec dostal na vrchol?

Peníze potřebuje každý z nás. Ať už se nám to líbí, nebo ne, bez nich se v dnešní době neobejdeme. Dávají nám svobodu a nabízí nové možnosti. Jindy ale umí i pořádně potrápit. Život je nepředvídatelný a v těžké situaci se může ocitnout kdokoliv z nás. Vytvoření finanční rezervy je proto víc než potřebné.

Co myslíte, může být introvert úspěšným obchodníkem? A ještě předtím, než odpovíte, vám rovnou položíme další otázku. Co mají společného Mark Zuckerberg, Bill Gates a Elon Musk? Kromě toho, že jsou to charismatičtí vizionáři a všichni vydělali miliardy dolarů, je spojuje ještě jedna věc. Všichni se považují za introverty. Bill Gates dokonce řekl:
„Pokud jste dost chytří a dokážete využít introverzi ve vlastní prospěch, řekněme schopnost na pár dní odjet a přemýšlet nad důležitým problémem, přečíst všechno, co můžete, dostat se až k samé podstatě problému, potom s něčím přijdete. A až se to stane, naučte se, jak to dělají extroverti, nějaké si najměte a zkombinujte své dovednosti s jejich.“
Jak vidíte, odpověď zní ano. V tomhle článku si řekneme proč, a jak využít vlastního potenciálu, když nejste zrovna lev salónů.

© 2020 Business Animals s.r.o.