Aktuálně Archivy | Business Animals

Na pracovním pohovoru byl už každý, kdo se kdy ucházel o pracovní místo. Většina lidí si přitom důkladně promýšlí, CO bude o sobě říkat, málokdo už řeší přípravu, JAK se na pohovoru skutečně chovat, JAK mluvit, JAK vypadat. A na jednu věc dokonce zapomínají skoro všichni.

Život je učení za pochodu, nemyslíte? Ačkoli se výukou a vedením ostatních zabývám už 40 let, naučil jsem se během minulého víkendu hned 3 nové věci. Pro obchod i pro život. Které to jsou?

Tuhle větu slýchávám skoro každý den. Vlastně vždy, když se v diskusi dostaneme k tomu, že obchod ve firmě vlastně nefunguje tak, jak by měl a mohl. Tento nový, jiný a lepší obchodník má být spasitelem, který si přinese vlastní kontakty z minula (ideálně na majitele firem a top management), otevře k nim dveře vašim produktům a službám, naváže na staré známosti. Prostě zvládne „to něco,“ co ti stávající nezvládají – a obchody se pohrnou. Jenže…

Rychlý a jednoduchý pomocník při ruce, přesně to je pro americké obchodníky nová mobilní aplikace SalesMax, jejimž úkolem je analyzovat a předvídat B2B prodejní příležitosti. 

Londýnské letiště Gatwick nedávno otevřelo obchodní salonky, které nabízejí cestujícím nejen klasický komfort občerstvení a klidného odpočinku, ale také plně vybavené prostředí pro pořádání mítinků či naopak soukromí pro vlastní práci.

Pro některé geniální nápad vizionářské mysli, jiní si klepou na čelo. Do jaké skupiny se řadíte, zvířata?

© 2021 Business Animals s.r.o.