Ladislav Griga, teamleader Suri.cz: „Když myslím pozitivně, přitahuju pozitivní klienty“

18. 3. 2017 +

Rozhovory

Ladislav si vyzkoušel obchod v mnoha podobách a má z terénu spoustu rad, jak správně a úspěšně komunikovat se zákazníky. Působí jako teamleader v Suri.cz a s Jirkou Novým sdílí a praktikuje přesvědčení, že hlavní je péče o klienty i o své vlastní kolegy. „Za makléři přijdu automaticky, neptám se, jaký měli včera výsledek – ptám se, jak to šlo, co na to říkají, co doma, co cesta – zajímám se aktivně o jejich osobní život.“ Denně odbaví s týmem přes 2 000 hovorů a společně jsme probrali, jak být skvělým obchodníkem s telefonem v ruce. Jak komunikovat se zákazníkem a čemu se raději naprosto vyhnout.

ba (10 of 11)

  • Ladislav Griga – teamleader Suri.cz
  • Bohaté obchodní zkušenosti z různých forem obchodu
  • Denně s týmem odbaví přes 2 000 hovorů
  • Ladislav nám sdělil návyky a styl, který při volání prodává
  • Podíváme se i na doporučenou literaturu pro osobní růst

[leads_ id=”97205″]

 

Ladislave, čím si vás Suri získalo?

Byl jsem na jedné firemní akci, kde jsem se seznámil s Jiřím Novým, komerčním ředitelem Suri. Dali jsme se do řeči a on mi představil myšlenku jejich hybridního on-line makléře 21. století, SURI.cz. Míra otevřenosti a sdílení know-how Jirky, CEO Pavla Jechorta a šéfa jejich IT Antonína Jílka mě přesvědčila, že se k nim chci přidat.

Jste na pozici teamleadera. Pokud byste se ocitl na druhém břehu a byl byste klientem, co by vás na Suri nejvíce lákalo?

Ze všeho nejvíc bych ocenil aktivní hlídání výročí smluv. Jistě to znáte – máte doma několik smluv, např. máte smlouvu s operátorem na určitý tarif, smlouvu na pojištění domácnosti/nemovitosti, smlouvu na dodávkách energie, smlouvu na auto – pojištění, smlouvu na hypotéku či úvěr. Málo lidí si uvědomuje, že u těchto smluv dochází pokaždé k automatické prolongaci závazků za stejně nevýhodných podmínek a hlídat si sám všechny tyto termíny může být dosti problematické. My s touto službou právě přicházíme a budeme za našeho klienta tyto výročí smluv aktivně hlídat a pokaždé klienta kontaktujeme, zda na trhu pro něj není lepší či výhodnější nabídka. Dále bych rád vyzdvihl přímou likvidaci s vlastní sítí likvidátorů.

„Na rozdíl od konkurence nemáme jen právního poradce, ale i odborníka, který prozkoumá a dohlédne, aby pojistné plnění nebylo krácené, a aby klient obdržel částku, kterou si zaslouží“

Co vás na vaší pozici teamleadera nejvíce baví?

Baví mě zodpovědnost za svěřený úsek – plnění cílů, kvalita hovorů, korektnost používaných slev, nastavování procesů – a největší radost mi dělá, když se mým lidem daří. Co mám hodně rád, je aktivní rozvíjení kolegů na základě zpětné vazby. Tu rozděluji na dva směry, on-line a offline. On-line je přímo v reálném čase při rozhovoru s klientem a offline je, že si s makléřem sednu do zasedačky a rozfázujeme společně celý hovor. Dále každý měsíc aktivně provádím analýzu slabých a silných stránek prodejního callcentra a stanovení rozvojového plánu pro každého operátora individuálně.

„Denně uskutečníme přes 2 000 hovorů. Makléř denně udělá 15 klientů/smluv.“

Váš typický hovor trvá 15 minut. Když si představím sám sebe, budu vyčerpaný tak po čtyřech hodinách. Jak udržujete energii v týmu?

Do toho často osobně vstupuji. Pokud vidím, že je makléř unavený a vyčerpaný, tak ho pošlu do relaxační místnosti s fotbálkem. Může si zajít zaplavat, odreagovat se. Mozek se vypne a zpět přijde čerstvý makléř, který je připraven na další telefonáty.

V jaké oblasti nejvíce prodáváte – energie, finance?

Největší prodeje máme v oblasti pojištění vozidel a cestovního pojištění. A nově v oblasti energií a velký nárůst v pojištění nemovitostí. A od února 2017 drtíme trh s on-line pojištěním dronů.

„Komerční využití dronů je opravdu četné: Zemědělci pomocí dronů kontrolují své pozemky, stavební firmy dohlížejí na průběh stavby, reklamní agentury pomocí dronů natáčejí videospoty, takže to není jen o létání s dronem pro zábavu“

Vyžadujete od makléřů, aby dodržovali jednotný styl volání, nebo jim dáváte tvůrčí svobodu projevu?

Jsou určité věci, které musí zaznít u každého rozhovoru – například souhlas se zpracováním osobních údajů, rekapitulace pojistného atd. Nad rámec těchto sdělení má každý obchodník svůj styl, který mu – pokud funguje, jak má – samozřejmě schvaluju. Mám vymyšlený ověřený call-script, který předkládám, pokud se někomu neosvědčí jeho vlastní obchodnický freestyle.

Popište nám váš typický pracovní den.

Rozdělil jsem si pracovní den na dvě směny. Dopoledne zjišťuji od operátorů, jak se jim daří, jak se mají. Je potřeba, aby v práci nebyli zatíženi osobními problémy, ale uměli se přepnout. Když zjistím, že je někdo smutný, naštvaný, stáhnu si ho k sobě a aktivně to rozebírám a zjišťuji, s čím mu mohu pomoci. Vždycky je to o rozklíčování problému a namotivování ho do daného dne. Poté přichází na řadu reporting. Sleduji statistiky – smlouvy, hovory, čísla, vyhodnocuji, kolik kdo udělal, jaký výsledek. Chválím úspěšné a za těmi, kterým se tolik nedařilo, zajdu s tím, co by mohli příště udělat jinak, aby se také zadařilo. Následně kontroluju veškerou e-mailovou komunikaci, zdali je vše psáno dle našich norem a standardů, poté následují porady s vedením, s back office a s IT oddělením. Po schůzkách aktivně naslouchám hovorům, plánuju zpětné vazby na offline, rozvoj. Večer pořádám workshopy na prodejní techniky pro operátory.

ba (8 of 11)
„Petře, co říkáš na Kubu? Prý je lepší než ty a porazí tě. To si necháš líbit, aby tě smáznul? Vždyť tu dělá kratší dobu než ty. Takhle je vždy hecuju a oni mezi sebou soutěží a o nejlepší výsledky. Do týmu si vybírám právě sportovce a těm jde o to, aby vždy vyhráli.“

Mohl byste nám sdělit pět zásad úspěšného telefonátu?

V obchodu se pohybuji už osm let, prošel jsem si všemi segmenty – on-line, street, pobočky, finanční poradenství. Ze všeho jsem si vždy bral jen to nejlepší. Celkově se držím sedmi zásad: Nadšení, zaujetí, ice-break, prezentace, prodej ceny, uzavření, uzamčení.

Pokud by mě čekalo navolávání 100 kontaktů a byl bych amatér voláním nepolíbený, co byste mi poradil, abych měl nejlépe všech 100 hovorů úspěšných?

Při volání bych ještě obchodníkům poradil, abyste si stoupli – dáte tím větší důraz do hlasu, což pomáhá zvýšit úspěšnost prodeje. Potom mám ještě své dvě ověřené věci: Mít nadšení a být přirozený. Pokud jsem nadšen, baví mě to, dávám do toho energii, a tak budu mít i lepší výsledky. Můžete být sebelepší, ale bez nadšení to nikdy nebude ono.

ba (5 of 11)
„Trend pro následující roky je růst v on-linu. Každoročně registrujeme nárůst 10 až 15 %, lidé přestávají chodit do kamenných poboček.“

Je vaše práce více o motivaci a školení lidí, nebo převažuje opravování chyb, monitoring?

50 na 50. Motivace je důležitá. Lze motivovat pomocí peněz, ale mnohem lepší je motivace skrze kolegiální konkurenci. Přirozená rivalita. Následně je velmi důležité vzdělávání. Nacvičuju s prodejci modelové situace a v průměru jednou za 14 dní máme workshop, kde si sdělujeme, jak nadchnout klienta, jak prodávat atd.

Když ráno přijde makléř s nedobrou náladou, máte nějaký trik, jak ho rychle „nakopnout“?

Na pracovišti používáme muziku. Ta skvěle funguje jako nakopávač nálady. Také spolu zajdeme na snídani, oběd, popovídáme si jako přátelé. Rozeberem holky, zábavu, společenské aktivity, jsme tu taková rodina. Dále vždy vkládám důvěru v obchodníka: „Vím, že mě nezklameš, máš na to, dneska budeš skvělej.“

„Když v někoho vložíte důvěru a nasadíte na něj zodpovědnost, má hned větší chuť dokázat své kvality“ba (11 of 11)

Vzpomenete si na nejkurióznější zážitek z volání?

Jednou to bylo smutné zjištění, že jsme se klientovi dovolali bezprostředně poté, co mu z nemocnice oznámili smrt partnera. Operátor to poznal, vyjádřil upřímnou soustrast a klienta jsme kontaktovali až po delší době. Druhé bylo velmi specifické. To se stalo mně osobně. Dovolal jsem se klientovi, který právě souložil. Nevěřil jsem svým uším, bylo to jako vytržené z reality. „Pane Nováku, všechno v pořádku?“ A on: „V pořádku, co potřebujete?“ Tak jsem mu řekl, že to slyším, a že zavolám později. Popřál jsem mu, ať si to užije a naslyšenou. V podobných situacích je důležité umět si z toho udělat legraci, pokud to situace dovolí. Aby klient viděl ten lidský faktor.

Existují nějaké výrazy, kterým by se měl operátor vyhnout?

Operátor nemůže předpokládat, myslet za klienta. Neznáme ho, nevíme o jeho potřebách a prioritách, proto vše musíme nejdříve zjistit. Je to jako s právníkem, který nejdříve sbírá střípky a z těch následně staví případ. Pak je důležité mluvit srozumitelně, nehuhlat, nemumlat. Dál by neměl používat výrazy typu „neumíme, nechtěl byste“ a uzavřené otázky.

ba (2 of 11)
„Důvěra je na prvním místě. Poté iniciativa: Musí chtít, vědět a uplatnit se. Takový je ideální prototyp makléře pro dnešní dobu.“

Jakou dobu zabere transformace začátečníka v „profíka“?

Zhruba tři měsíce než ho dostanu do úrovně, v jaké ho chci mít. Ale i z průměrného obchodníka umím udělat výborného. Nastoupil mi sem makléř, který si myslel, že je profík a chtěl si to dělat po svém. Vydělal si 20 tisíc. Poté jsem si ho vzal na měsíc k sobě do parády, vedl jsme ho a následující měsíc si vydělal 50 tisíc.

Když se podíváte na trendy v callcentrech, dá se vypozorovat změna za posledních 10 let?

Změnila se úroveň a kvalita konkurence, předtím to bylo volnější, operátoři si mohli dělat tak nějak cokoliv. Neustále se zdražuje náklad na získání nového klienta, tudíž se firmy musí snažit z jednoho klienta získat více produktů nebo prodat dražší produkty. Proto je dnes hlavně řeší cross-sell, up-sell a retence. Bylo také nabízeno omezené množství služeb. Za 10 let to hodně vyspělo, konkurence je vysoká, každý se předhání v tom, kdo dá lepší službu.

„Trh narůstá v on-linu, čím dál víc lidí odmítá chodit na pobočky. Ztrácejí tím čas, peníze a taky nervový faktor – buď tam bude bude fronta, nebo bude někdo neznalostí zdržovat“

ba (9 of 11)
„Co se týče osobního růstu, doporučuju dokument The Secret. Když budu myslet pozitivně, přitáhnu pozitivní lidi. Z literatury Bohatý a chudý táta (Kiyosaki), Dotek Midase, Tři stopy od zlata. Z Čechů Ivo Toman, Honza Laibl. Byl jsem i na jejich přednáškách, jsou to profíci, mají doporučené techniky, které se lze naučit. Důležité je ale nejen si to přečíst, ale hlavně používat v praxi.“

[leads_ id=”97205″]

 

Foto: Lucie Levá


Podobné články

WP_Query Object ( [query] => Array ( [post_type] => post [post_status] => publish [posts_per_page] => 3 [ignore_sticky_posts] => 1 [orderby] => rand [order] => ASC [post__not_in] => Array ( [0] => 8038 ) [category] => Array ( [0] => 29 ) ) [query_vars] => Array ( [post_type] => post [post_status] => publish [posts_per_page] => 3 [ignore_sticky_posts] => 1 [orderby] => rand [order] => [post__not_in] => Array ( [0] => 8038 ) [category] => Array ( [0] => 29 ) [error] => [m] => [p] => 0 [post_parent] => [subpost] => [subpost_id] => [attachment] => [attachment_id] => 0 [name] => [pagename] => [page_id] => 0 [second] => [minute] => [hour] => [day] => 0 [monthnum] => 0 [year] => 0 [w] => 0 [category_name] => [tag] => [cat] => [tag_id] => [author] => [author_name] => [feed] => [tb] => [paged] => 0 [meta_key] => [meta_value] => [preview] => [s] => [sentence] => [title] => [fields] => [menu_order] => [embed] => [category__in] => Array ( ) [category__not_in] => Array ( ) [category__and] => Array ( ) [post__in] => Array ( ) [post_name__in] => Array ( ) [tag__in] => Array ( ) [tag__not_in] => Array ( ) [tag__and] => Array ( ) [tag_slug__in] => Array ( ) [tag_slug__and] => Array ( ) [post_parent__in] => Array ( ) [post_parent__not_in] => Array ( ) [author__in] => Array ( ) [author__not_in] => Array ( ) [suppress_filters] => [cache_results] => 1 [update_post_term_cache] => 1 [lazy_load_term_meta] => 1 [update_post_meta_cache] => 1 [nopaging] => [comments_per_page] => 50 [no_found_rows] => ) [tax_query] => WP_Tax_Query Object ( [queries] => Array ( ) [relation] => AND [table_aliases:protected] => Array ( ) [queried_terms] => Array ( ) [primary_table] => businessanimals96967654_posts [primary_id_column] => ID ) [meta_query] => WP_Meta_Query Object ( [queries] => Array ( ) [relation] => [meta_table] => [meta_id_column] => [primary_table] => [primary_id_column] => [table_aliases:protected] => Array ( ) [clauses:protected] => Array ( ) [has_or_relation:protected] => ) [date_query] => [request] => SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS businessanimals96967654_posts.ID FROM businessanimals96967654_posts WHERE 1=1 AND businessanimals96967654_posts.ID NOT IN (8038) AND businessanimals96967654_posts.post_type = 'post' AND ((businessanimals96967654_posts.post_status = 'publish')) ORDER BY RAND() LIMIT 0, 3 [posts] => Array ( [0] => WP_Post Object ( [ID] => 4047 [post_author] => 78 [post_date] => 2014-07-29 21:00:43 [post_date_gmt] => 2014-07-29 19:00:43 [post_content] => Získat opravdu skvělého obchodníka do svého týmu je velkou výhrou pro každou firmu. Podle mých zkušeností je mnoho lidí, kteří se pohybují v prodeji, ale jen část z nich může být opravdovým přínosem.
 Meeting Pokusím se tu poukázat na několik faktorů, které při výběru obchodníka hrají důležitou roli. Zároveň chci také upozornit na některé obvyklé požadavky, na které můžete být zbytečně fixováni, čím přicházíte o kvalitní posilu obchodního týmu.  

Nadšení je důležitější než roky praxe

Velmi často vidím, jak zaměstnavatelé při přijímání obchodníka lpí na předešlé – někdy dost dlouhé – praxi v oblasti prodeje. Chápu, proč to dělají. Věří, že si tak ušetří zaškolování a „nováček“ začne produkovat během velmi krátké doby. Je to logická úvaha, ale podívejme se na to blíže. Stalo se vám už, že jste najali zkušeného prodejce, vkládali do něj velké naděje a později jste museli zvládat jeho námitky typu: toto nelze prodat, chybí nám kvalitní katalog, lidi dnes nemají peníze apod.? Nenechte se mýlit jeho sáhodlouhým životopisem. I velké a celkem úspěšné firmy nemají vždy propracovaný systém najímání a ještě stále mnoho firem platí obchodníky od hodiny nebo najetých kilometrů místo za výsledky. Proto se stane, že u nich i roky vydrží někdo ne až tak schopný. TIP 1: Vyžadujte úspěšnou praxi v prodeji, podloženou konkrétními výsledky, čísly a obraty, a vše si ověřte. Zároveň vždy ověřujte reference u bývalých zaměstnavatelů. Je to snadné! Pokud má výsledky, musí vždy existovat někdo, kdo to může potvrdit. Spíše než praxe v prodeji nebo oboru nesmí potenciálnímu prodejci chybět nadšení. Nadšení pro práci prodejce, pro váš produkt nebo službu. Dobrá zpráva je, že lze nalézt nadšence bez praxe, kteří chtějí být prodejci, a překvapí vás jejich rychlé zaškolení a vysoká úroveň produkce. Navíc vám budou vděční za příležitost, kterou jste jim dali (tak jako v Heinekenu, pozn. red. Business Animals): TIP 2: Neodmítejte lidi bez praxe, kterým nechybí nadšení. Pokud byli úspěšní na jiných pozicích a mají vhodný potenciál, právě jste našli „zlato“ Zajímat se, ne být zajímavý Dalším velmi častým požadavkem je dobrá úroveň komunikace. Jistě nechceme, aby náš produkt nebo službu prezentoval někdo, kdo se neumí vyjadřovat. Je však potřeba říct, že doby, kdy prodejce někoho „ukecal“, jsou dávno pryč. Často pozoruji, že nejúspěšnějšími prodejci jsou ti, kteří mají velmi rozvinutou schopnost naslouchat, zajímat se a jsou přirozeně zvědaví. Pouze prezentační schopnosti z prodejce dělá jen kvalitní LP desku, kterou ale většina vašich zákazníků nebude mít chuť poslouchat. Další 2 tipy k tomu, na co se při pohovoru s novým obchodníkem soustředit, najdete v celém článku na stránkách Performia. Text: Lucie Spáčilová, výkonná ředitelka společnosti PERFORMIA, spol. s r.o.
 
Zdroj fotografie: peachic.com
[/velikost_textu]
[post_title] => Jak nabírat? Lpěním na stereotypech můžete přijít o nejlepší obchodníky [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => nabor-obchodniku [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2014-07-29 21:00:43 [post_modified_gmt] => 2014-07-29 19:00:43 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.businessanimals.cz/nabor-obchodniku/ [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [1] => WP_Post Object ( [ID] => 788 [post_author] => 89 [post_date] => 2018-02-02 13:47:51 [post_date_gmt] => 2018-02-02 12:47:51 [post_content] => 44 TOP nejlepších aplikací pro Android i iOS: Skvělých appek, které vám ulehčí a zjednoduší život, není nikdy dost. Proto neustále hledáme a zkoušíme nové vychytávky, které vám ušetří čas i starosti, pomůžou dělat business mnohem efektivněji a vy se u toho všeho budete bavit. V business světě nimi žijí všichni, a pokud nechcete zůstat 10 let za opicemi, je potřeba neustále aktualizovat a držet krok. Které appky jsou teď v kurzu?

1. Hablas español? Cizí jazyky už jen s Duolingo

Mluvit anglicky dnes už není žádná speciální výhoda. Vy musíte mluvit jako native speaker a ideálně k tomu ovládat i další cizí řeči. Jinak velkou díru do globálního světa neuděláte. Aplikací, se kterými se můžete učit nové jazyky nebo se v některém z nich zdokonalovat, je spousta. Duolingo je však jiné. Je s ním opravdová zábava a škola hrou, sbíráte body a sledujete své pokroky, můžete si nastavit denní připomínky. Vůbec se nebudeme divit, když kvůli lekci španělštiny zapomenete vystoupit z vlaku. Duolingo je nejspíše nejpoužívanější a nejlepší appkou pro výuku nových světových jazyků. Nová forma výuky se Vám dostane pod kůži. Stahujte aplikaci pro iOS nebo Android.

2. Opravdu potřebujete každou vizitku? Skenujte je s Business Card Reader

Vizitka má v businessu zvláštní význam. Na jednu stranu je nepostradatelná, uchovává vaše kontakty a do jisté míry je i vaší vizitkou. Její osud však nebývá vždy veselý. Hodíte ji k hromadě dalších do šuplíku či tašky a už nikdy nevylovíte zpátky. Moderní obchodník chce mít všechny kontakty hned k dispozici ve svém smartphonu bez toho, aby je tam musel sám datlovat. Jestli ještě nemáte Business Card Reader, je nejvyšší čas si jej stáhnout. Stahujte aplikaci pro iOS nebo Android.

3. Objednat se k lékaři je vopruz, ne s MediKontakt

V obchodě jde hlavně o čas. Nikdy však neriskujte své zdraví kvůli tomu, že nemáte čas. Zajít k lékaři pro vás znamená najít kontakt, zavolat a objednat se a pak čekat v čekárně? Nic takového už absolvovat nemusíte. Tahle appka to vyřeší za vás. Jednoduše si zde najdete odborníka, kterého potřebujete a rovnou se objednáte. Pokud vám volné termíny nevyhovují nebo jsou příliš pozdě, s placenou verzí se můžete objednat i mimo ordinační hodiny. Stahujte aplikaci pro iOS nebo Android.

4. Moje Garáž myslí na vaše auto, i když nestíháte

Auto je miláček, na kterého se nezapomíná. Někdy však bývají dni opravdu šílené a vy nechcete riskovat, že propásnete servisní kontrolu či výměnu pneumatik. Aplikace Moje Garáž vám všechny důležité termíny pohlídá a rovnou vás na ně i upozorní. Slouží také jako digitální servisní knížka a navíc díky ní získáte spoustu benefitů a slev u různých partnerů. Prostě něco, co každý motorista musí mít. Stahujte aplikaci pro iOS nebo Android.

5. 360 Battery zachrání váš smartphone před smrtí

Všechny skvělé appky, které ke svému životu potřebujete a nehodláte se jich vzdát, mají i drobné mínus, příšerně požírají baterii. Naštěstí nás už dnes zachraňují power banky, ani ty však nejsou spasitelné. Proto se hodí mít alternativní řešení v záloze. A tím je 360 Battery. Už při nabíjení zkracuje dobu nabití, umožňuje dát váš telefon do úsporného režimu, v případě krize odhalí, které appky berou energie nejvíc, a vy je rovnou jedním klikem můžete hromadně zavřít. Stahujte aplikaci pro iOS nebo Android.

6. Nejlepší aplikace na plnění cílů Addgoals

Ve středu jsme psali o bucket listu. Věříme, že jsme vás nadchli natolik, že nad vytvořením toho svého od té doby přemýšlíte. U digitálních geeků ani nepředpokládáme, že by sáhli po tužce a papíru. Kam však svůj seznam napsat a uložit tak, aby nezapadl v zapomenutí. Kde jinde než v online aplikaci Addgoals. Jedna se o interaktivní nástěnku, kde odhalíte své životné cíle před ostatními, což je však nejlepší motivace nezůstat jen u snění, ale své cíle také plnit. Tak co, jdeme na to?

7. Každý správný houbař používá iHoubař

Propadli jste vášni sběru hub? Nevíte však, kam na ně vyrazit, kdy je to správné období a jak je následně zpracovat? iHoubař v sobě skrývá všechno, co o houbách chcete vědět. Slouží jako atlas hub a díky perfektním fotkám a popiskům se do lesa nemusí bát vyrazit ani neznalec. GPS lokalizátor vám ukáže ty nejlepší místa. Z toho, co nasbíráte, můžete rovnou vařit dle skvělých receptů. Stahujte aplikaci pro iOS nebo Android.

8. Zapomeňte na supermarkety, ovoce už jen přímo ze stromů

Máte chuť na ovoce, jen to ze supermarketu nechutná tak, jak by opravdové ovoce chutnat mělo? Stáhněte si aplikaci Na ovoce a hledejte stromy ve svém okolí, kam můžete svobodně přijít a nějaké to jablko si utrhnout. Bez strachu, že na vás za plotem bude číhat majitel s brokovnicí. Všechny stromy a keře v aplikací jsou free a čekají, až je někdo obere. Stahujte aplikaci pro iOS nebo Android.

9. Jak se jmenuje vaše nejoblíbenější asistentka? Cloze

Důkladná příprava na schůzku je základ úspěchu. Následnému follow up se ne vždy přikládá stejná důležitost, přičemž je někdy mnohem důležitější. Zapsat poznámky, poslat děkovný či připomínkový e-mail, nezapomenout na důležité termíny. Tohle všechno za vás zvládne Cloze a dokáže toho mnohem víc. Automaticky pracuje s e-maily, sociálními sítěmi i všemi poznámkami. Jednoduše je to nejlepší pomocník na udržování vztahů s klienty. Tuhle appku využívají všichni zahraniční businessmani, banky a garantujeme, že si ji také rychle zamilujete. Stahujte aplikaci pro iOS nebo Android.

10. Sync.ME

I pokud máte jeden telefon služební a druhý soukromý, je těžké udržovat kontakty aktuální. Lidí v seznamu přibývá a obvykle nechceme nedělní večery trávit procházením kontaktů a zjišťováním, kdo se vdal a změnil kvůli tomu e-mail nebo kdo má nové telefonní číslo. Proto je tu aplikace SyncME (verze pro Andriod a iOS). Synchronizuje kontakty z Facebooku, Google+, Twiteru, Instagramu, LindkedInu a VKontakte. Další výhodou je vytvoření jakési společné sítě. Pokud někdo z vaší databáze má v kontaktech neznámého člověka, zobrazí se informace o volajícím i vám.

11. ACR

Ne vždy pamět funguje na 100 %. Rozhodně je lepší nespoléhat na to. Proto je tu aplikace ACR (pro Android) nebo , IntCall (pro iOS). Slouží k nahrávání hovorů. Zaznamenáte si celý průběh obchodní schůzky. Následně ji s kolegy proberete, řeknete si, co šlo vyjádřit jinak, provedete analýzu a příště se chybám vyhnete a zopakujete to, co zafungovalo. Navíc se k záznamu vždy můžete vrátit, přestože jste na cestách a nejste u počítače.

12. Nej taxi appka Liftago 

Aplikace, kterou můžete použít, když budete potřebovat taxi v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě a dalších městech. Díky ní si objednáte odvoz, vyberete si, s jakým řidičem pojedete, zjistíte značku auta a budete mít okamžitý přehled o ceně za jízdu, kterou se chystáte podniknout. Vaše cesta i výdaje jsou pod kontrolou a vy si můžete plně užívat cestu taxíkem, při které vás nic nezaskočí.

13. Yelp 

Aplikace Yelp (pro iOS a Android) vám poslouží obzvlášť ve větších městech na zahraničních cestách, pokud hledáte nějaký kvalitní podnik či službu. V aplikaci najdete především různé restaurace, podniky či obchody. Zároveň získáte informace o otevírací době obchodů či menu restaurací. V aplikaci naleznete i údaje o různých akcích konaných v daném městě. Funguje zejména na bázi hodnocení od zákazníků. „Češi například hodně komentují farmářské trhy, místní speciality a trendy, jako je například trdelník, salátové bary nebo polívkárny. Zaměření recenzí koresponduje se životem uživatelů,“ říká Michaela Plesníková, regionální manažerka pro Yelp. Vy díky tomu máte přehled, kam stojí za to jít a kterému místu se raději vyhnout.

14. Tabata – intervalový trénink pro spalování tuků

Slyšeli jste už o Tabata tréninku? Lékař Izumi Tabata odhalil, že krátké cvičení při maximální intenzitě je mnohem účinnější než zdlouhavé tréninky. Což vytíženým lidem hraje do karet. Aplikace skýtá 8 cyklů, kdy velmi intenzivně cvičíte 20 sekund a pak 10 odpočíváte. Můžete sledovat rychlý nárůst fyzické síly. Aplikace vás nenechá podvádět. Vyberte si cvičení, které vám sedí a dejte si každý den 8 krátkých setů. Stáhněte si ji pro iOS nebo Android.

15. Lumosity Brain Training

Přidejte se k více než 70 milionům lidí po celém světě a bystřete svou mysl po cestě do práce i u oběda. Aplikace (ke stažení pro Andriod a iOS) vychází z vědeckého objevu amerického psychologa. Z toho vyplývá, že levá mozková hemisféra dekóduje jazykové informace a pravá vizuální podněty. Brain Training vás nutí rychle střídat obě tyto hemisféry a tím vás učí lépe se soustředit. Změny na sobě budete pozorovat při intenzivním procvičování už po dvou týdnech. Můžete pak sledovat větší objektivitu v oblasti pracovních rozhodnutí.

16. Buddhify

Aplikace přizpůsobená městskému životnímu stylu. Pokud si říkáte, že meditacenejsou nic pro vás, zkuste si nainstalovat Buddhify a změníte názor. Ať už někam jdete pěšky, jste v kanceláři, nebo doma, trénujte svou mysl k všímavosti, radosti a zvědavosti. Zkrátka mindfulness na entou. Dodáte mozku potřebnou energii a zároveň se uvedete do lepšího psychického stavu. Aplikace je navržena pro lidi, kteří jsou neustále v pohybu a nemají čas ztrácet čas (Android a iOS).

17. Glide

Tak na téhle appce teď vyloženě ujíždíme! Používáte pro firemní komunikaci Whatsapp nebo Slack? Zkombinujte zprávy s videem a nahrávejte si video messages na Glidu. S přáteli můžete komunikovat, i když jsou offline. Všechny video zprávy se nahrají na Cloud, kde jsou pak k vyzvednutí. Co je skvělé, že Glide používají v zahraničí a můžete skrz něj komunikovat jak se zahraniční pobočkou firmy, kde pracujete, tak klidně s klientem. To, že vás s obchodním partnerem dělí třeba oceán, přestává něco znamenat. Vítejte v 21. století. Využijte video komunikaci v rozhraní Android i iOS.

18. Mindfulness

E-maily, hovory, připravování smluv, e-maily, schůzka, e-maily, časová tíseň, panika… Poznáváte se v tom? Buddhistický mnich Andy Puddicombe to měl podobně. Proto vyvinul aplikaci Mindfulness. Na to, abyste meditovali, nepotřebujete mnišské roucho, tkaný kobereček a všechen čas světa. Stačí vám pár minut denně a vaše kancelář. Hlas v telefonu vám radí, co dělat a vy se věnujete tomu, být v přítomném okamžiku. Při pravidelném praktikování se zvyšuje vaše emoční odolnost a snižuje reakční doba na podněty. Každý den se na chvíli zastavte, meditujte a uvidíte, že všechny schůzky dopadnou podle vašich představ. K dispozici pro iOS i Android.

19. Myia

S někým vás spojuje zařazení do stejného stylu, s někým stejná práce nebo společné koníčky. Ale co když stačí jen správná Wi-Fi? Aplikace Myia vás, na rozdíl od ostatních funkcí virtuálního světa, spojuje s těmi, které máte skutečně poblíž, namísto toho, aby vás s nimi oddělila a spojila s lidmi na míle vzdálenými. Např. na konferenci nebo networkingu máte možnost prohlédnout si seznam připojených lidí, připnout vzkaz na nástěnku nebo posílat soukromé zprávy. Appku si stáhněte, ať už máte iOS nebo Android. Zjistili jsme, že využití má i v tramvajích jako alarm před revizory.

20. Nike Training Club

Co se takhle dostat do formy za pomoci profesionála? S tím vám pomůže aplikace Nike Training Club. V této aplikaci naleznete nepřeberného množství různých workoutů vedených osobními trenéry či profesionálními atlety. Vyberte si i náročnost a dobu cvičení tak, abyste ho stihli zařadit do vašeho nabitého dne. Můžete si stáhnout aplikace v případě, že máte Android nebo iOS.

21. Coworking v Česku

Coworkingové centrum, neboli společný pracovní prostor, je čím dál tím víc ceněné místo. V zahraničí jsou, jak už to bývá, o krok napřed, ale i tady v Česku už trend doháníme. Nyní zde naleznete 18 coworkingových míst. Kde? A koho tam najdete? S tím pomůže první česká aplikace Coworking v Česku. Nemusíte utrácet za kanceláře nebo se nechat rušit kávovarem v kavárně. Prohlédněte si prostor uvnitř onlinea nechte se nasměrovat pomocí mapy, ať už máte Android nebo iOS.

22. Slack

Potřebujete zefektivnit komunikaci svého týmu? Slack je pro to ideální! Umožňuje vám přehledně si uspořádat vaše konverzace do různých kanálů a zabrání nekonečnému hledání důležitých informací v konverzacích díky jednoduššímu vyhledávání. Pro menší týmy je zdarma, pro větší týmy za poplatek. Zesynchronizujte své zaměstnance prostřednictvím iOS i Androidu.

23. Flow-lístek

Aplikace Flow-lístek vás naučí pozitivně přemýšlet rovnou v praxi. Možná máte dojem, že jste se jako pesimisté narodili. Ale vědecké výzkumy dokázali, že je to jen pohodlná výmluva. Představte si, že se vám postupně změní pohled na život a nemusíte prosedět hodiny u psychologa. Budete si zapisovat své úspěchy, je jedno, že jde o drobnosti, dostávat povzbudivé maily a zlepšovat svoji náladu den po dni. Aplikaci stáhnete pro rozhraní Android.

24. TED

Oblíbený portál plný inspirativních přednášek je s vámi i na cestách. Aplikace obsahuje přes 1 300 podcastů a přednášek dostupných na vašem telefonu (AndroidiOS) i tabletu. Vyslechněte si top businessmany, technologické mágy, průkopníky moderní medicíny, úspěšné vizionáře a průkopníky nových vzdělávacích procesů třeba každý den po cestě do práce.

25. Giphy pro zábavnější komunikaci

Je velmi nepravděpodobné, že by se úspěšný obchodník místo práce zabýval vytvářením vlastních gifů. Ačkoliv se tato činnost jeví jako velice zábavná, určitě na to není dost času. A tak přichází aplikace Giphy, díky které si z rozsáhlé knihovny pohyblivých obrázků vyberete přesně ten, který vystihuje momentální situaci. A můžete místo zdlouhavé odpovědi poslat výstižný obrázek, díky kterému pobavíte nejenom sebe, ale i adresáta. Stahujte aplikaci pro iOS nebo Android.

26. Haiku Deck pro jedinečné prezentace

Haiku Deck je přehledná a jednoduchá aplikace určená k tvorbě prezentací na iPadu. Na výběr máte z mnoha šablon, díky nimž se bude vaše prezentace vyjímat mezi všemi ostatními klasickými prezentacemi. Její výhodou je, že ji můžete synchronizovat mezi iPadem, počítačem a webem v reálném čase a umožňuje propojení s iPhonem, ze kterého se tak stane skvělý dálkový ovladač. Chcete vytvořit působivou prezentaci na pár kliknutí? Stahujte Haiku Deck. Stahujte aplikaci pro iOS.

27. Scanner Pro 7 pro digi zálohu dokumentů

Upřímně – jde o jednu z nejlepších a nejužitečnějších aplikací, kterou by měl mít každý obchodník v telefonu. Skenování smluv a jiných dokumentů totiž tvoří nedílnou součást vaší práce a s touto aplikací ušetříte spoustu času! Díky modernímu algoritmu appka odstraní stíny, napraví zkreslení a náhled. Dokumenty můžete rovnou odesílat mailem nebo uploadovat na externí úložiště, třeba Dropbox, Google Drive nebo OneDrive. Soubory jsou chráněny heslem, takže se nemusíte obávat zneužití.

28. Periscope

Taky máte někdy chuť jen zavřít očí, a když je otevřete, ocitnout se na druhém konci planety? Už to není jen bláznivý sen. Nevadí, že sedíte v kanceláři a připravujete se na schůzku, když jsou ostatní na dovolené. S aplikací Periscope se můžete pár doteky přemístit do horkovzdušného balónu v Kappadonii nebo sledovat západ slunce v Austrálii. Podívejte se na svět cizíma očima, ať už máte platformu iOSči Android.

29. Digital Detox Challenge

Vyžeňte čerta ďáblem! Obchodníci se bez moderních technologií neobejdou, o tom žádná. Ale pokud neregistrujete nic, co nemáte v událostech na Facebooku a zprávy píšete tak, abyste se vešli do počtu znaků na Twitteru, možná máte problém. Co si takhle dát detox? Aplikace Digital Detox Challenge vás donutí začít vnímat skutečnou realitu a pokud selžete, zaplatíte za to poplatek. Aplikace je k dispozici pro iOS i Android. Říkáte, že to není nic pro vás? Že můžete přestat kdykoliv chcete? Tak schválně!

30. TOP appka na převod textu Text Grabbers

Stává se vám, že občas ještě zabrousíte k psanému písmu do novin či časopisu a zrovna je tam něco zajímavého, co potřebujete přeposlat kolegovi? Nebo si jen chcete zaznamenat vizitku tak, abyste ji nevytřepali z kapsy? Aplikace Text Grabbers, pro iOS i Androidpřevede tištěné slovo v text k přeposlání či uložení rychle a efektivně. Což se vám hodí. Není čas, ztrácet čas!

31. Elevate

Aplikace Elevate poskytuje širokou paletu disciplín, v nichž zlepšujete čtení, trénujete paměť, sluch, porozumění a matematiku. Pokrok sledujte v sympatickém provedení grafů. Nejlépe tak zjistíte, jak na tom jste. Máte i možnost vidět, která z vašich dvou mozkových hemisfér zrovna dostala zabrat. Procvičte své schopnosti na Androidu nebo iOSu. Jedna z nejlepších aplikací do mobilu k výuce, zlepšení paměti, sluchu a pozornosti.

32. Wunderlist

Jste zvyklí si všude psát lístky s poznámkami, ale zjišťujete, že to není úplně efektivní? Tomu předejdete použitím aplikace Wunderlist. Poznámky píšete přímo do telefonu, s iOSem nebo Androidem, společně se všemi plány a úkoly, a poté se vám přehledně zobrazí na vašem displeji. Díky tomu budete mít stále přehled o vašich úkolech a už nikdy víc nebudete muset přemýšlet nad tím, jestli vám nějaký papírek s poznámkou nezmizel.

33. Ještě lepší appky na nahrávání zvuku: QuickVoice

QuickVoice je aplikace, která vám pomůže při schůzkách, které potřebujete mít nahrané. Žádné zmatené poznámky v sešitech, všechno máte věrně zdokumentováno v telefonu. Po schůzce nahrávku uložte. Díky této aplikaci, pro iOSi Android, si už nikdy nebudete muset lámat hlavu nad detaily, které jste na schůzce řešili, a můžete se k rozhovoru kdykoliv vrátit.

34. Tap4Parking

Rozhodli jste se vyrazit na schůzku. To ale zřejmě všichni. Kde pak najít místo na parkování, když je tohle město plné? Vyhněte se tomuto stresu s aplikací Tap4Parking. Nalezne pro vás volná parkoviště, ať už používáte platformu Android či iOS. Místo k parkování si můžete zamluvit i předem. Díky tomu se vyhnete zdlouhavému hledání volného místa a ušetříte si tak nejen spoustu času, ale i starostí.

35. Keynote

Za pár hodin vás čeká obchodní prezentace a vy ji stále nemáte připravenou? S tím vám pomůže aplikace Keynote. V aplikaci můžete popustit uzdu vaší fantazii a vybrat si z nepřeberného množství různých formátů, barev či dalších možností. Na tvoření prezentace už nikdy více nebudete potřebovat notebook. Stačí pár pohybů prstem po displeji mobilu typu Android nebo iOS.

36. Uber

Mezinárodní verzí aplikace Liftago je aplikace Uber. Tuto aplikaci můžete používat pro nalezení taxi ve velkých městech po celém světě. Aplikace nabízí velmi podobné funkce jako Liftago: výběr trasy, výběr auta či možnost vidět cenu, kterou zaplatíte za svezení. Stáhněte si ji do telefonu s platformou Android nebo iOS.

37. Five Club

Rádi byste svůj pracovní den začali dříve, ale nejste schopní se donutit vstát brzy? S tímto problémem vám pomůže aplikace Five Club, která je nastavená tak, aby vás pravidelně budila v pět ráno. Kolem aplikace je utvořená komunita lidí, která se snaží plnit si své sny a začínat své pracovní dny co nejdříve, aby tak měli co nejvíce času na jejich plnění. Aplikace vám pomůže ráno vstát z postele a díky ní budete mít mnohem delší a produktivnější den, než kdy předtím. Je ke stažení pro mobily typu iPhone.

38. mParkování. Parkování v Praze bude menší noční můra!

Jedete na schůzku. Potřebujete zaparkovat, ale neznáte to tam. Hledat prázdné místo k parkování hlavně v Praze je jako hledat jehlu v kupce sena. Pomocí mParkování najdete aktuální informace o kapacitě, stupni provozu i parkovacích zónách v Praze. Zobrazí se vám mapka, kde jsou ulice označeny barevně podle parkovacích zón! Vždy budete vědět, kde nejblíž pohodlně zaparkujete. Stáhněte si aplikaci pro iOS nebo Android.

39. Se Spendee máte výdaje v malíku

My obchodníci umíme mít někdy divočejší lifestyle, jindy jsme finančně zodpovědní a chceme vědět, do čeho investujeme. Zjistěte, kde máte největší díry v kapse s appkou Spendee (pro iOS a iPhone) s friendly grafikou. K jednotlivým oblastem života si nastavíte piktogramy (cestování, schůzky, jídlo, zábava, nájem) a vedete si záznamy o tom, kolik jste za co utratili. Na konci měsíce provedete vyhodnocení. Možná budete překvapení, až odhalíte kanál, kterým peníze odtékají pryč, aniž byste o tom věděli. Buďte ke svým financím šetrní. Pak jich budete mít dost i tam, kde teď cítíte nedostatek.

40. Stále nejlepší aplikace na vyhledávání spojů: Idos nejen pro věčné opozdilce

Kolikrát se stává, že na schůzku vyrazíte pozdě, spletete si místo nebo zavolá klient a vše je na poslední chvíli jinak? Upřímně, alespoň jednou týdně! Velice rychlá a intuitivní aplikace sloužící k vyhledávání nejvýhodnějších spojů (pro iOSAndroid) vám najde nejsnazší způsob přesunu. Hned na domovské stránce máte k dispozici seznam nejčastěji vyhledávaných spojů. Aplikace také upozorňuje na aktuální výluky a změny. Tak už utíkejte!

41. Ubytovací Airbnb

Jezdíte často na schůzky do zahraničí a vadí vám neosobní přístup v hotelech? Využijte aplikaci Airbnb (ať už pro iOS nebo Android). Ubytování zde nabízejí lidé, kteří mají nevyužité pokoje a nevadí jim cizí společnost. Můžete zde nalézt různé druhy ubytování: od samostatných pokojů až po volné domy. Cena je zde také mnohem příznivější než v obvyklých ubytovacích zařízeních a komfort srovnatelný.

42. Pact. Vydělávejte cvičením!

Uzavřete pakt mezi sebou a aplikací Pact. Těží z faktu, že nejúčinnější formou motivace jsou peníze. Předsevzetí se snadno stanovují a ještě snadněji nedodržují. Ale s aplikací Pact (pro iOS i Android) to není tak jednoduché. Sami si stanovíte jeden nebo více cílů týkající se zdravého životního stylu. Pak už stačí jen velké odhodlání a skutečně dodržovat, co jste si slíbili. A když ne? Aplikace strhne peníze z vašeho účtu. Na druhou stranu pokud poctivě plníte, co jste si stanovili, peníze se vám na účet připíšou. Je to na vás.

43. S Waze vaše cesty autem nezávnou!

Vzhledem k tomu, že jsem pořád na cestách autem, šetří mi mnoho času kvůli zácpám, kterým se díky ní vyhnu, shodují se mnozí na tom, že Waze je nepostradatelnou appkou pro práci obchodníka. Aktualizované zácpy a tomu přizpůsobená trasa jsou skvělým pomocníkem k tomu, abyste si ušetřili nervy a byli všude včas. Pokud ji ještě nemáte, stáhněte si appku pro iOs nebo Android.

44. Mindroind. Masáž mozku na konci nabitého dne

Máte problém se zklidněním po náročném dni? Myšlenky v hlavě se překřikují jedna přes druhou a vy ne a ne usnout? Aplikace Mindroid stimuluje obě mozkové hemisféry Binaurálními tepy, které navozují pocity štěstí. Ale pokud se nechcete radovat a úplně vám stačí, že v klidu usnete, nechte svou psychiku aplikací ovlivnit tak, abyste se zklidnili. Stačí zvolit pocit, který byste si přáli navodit. Na výběr máte z produktivního, relaxačního, meditačního nebo spánkového. Buďte pány své nálady s aplikací Mindroid. K dispozici pouze pro Android.
[post_title] => 44 TOP appek, které ulehčují (nejen) obchodníkům život [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => 44-top-appek [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2018-02-02 13:47:51 [post_modified_gmt] => 2018-02-02 12:47:51 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.businessanimals.cz/?p=104013 [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [2] => WP_Post Object ( [ID] => 7889 [post_author] => 34 [post_date] => 2017-02-07 22:30:52 [post_date_gmt] => 2017-02-07 21:30:52 [post_content] => Co na obchodování milujeme nejvíc? Utužování vztahů. A jak lépe posilnit business přátelství než skvělou snídaní v dobré kavárně? Tentokrát jsme si posvítili na opravdové lahůdky pro fajnšmekry, poctivé jídlo, prvotřídní kafe, zajímavé a netradiční prostory a také zajímavé příběhy. Nažhavte své instagramové účty, obvolejte oblíbené klienty a nastartujte společně nový den dobrým jídlem.

1. La Bottega Linka, Praha 1

[caption id="attachment_97350" align="aligncenter" width="565"]La Bottega Linka Zdroj: FB La Bottega Linka[/caption] Královské snídaně v centru Prahy, trendy moderní prostory, prvotřídní domácí suroviny a perfektně vyškolený a milý personál. Tohle není utopie a ano, všechno můžete zažít na jednom místě. V nové La Bottega Lince. Úžasný industriální prostor, který oprášil historii starého prvorepublikového řeznictví Aloise Linky, dle kterého La Bottega zvolila pojmenování. Tohle je jedno z těch luxusnějších míst, kam klidně pozvěte i opravdu náročné klienty, protokol ani upadnutou lžičku však tady řešit nemusíte. O to víc se nám to tady zamlouvá. La Bottega Linka 2 Snídaně v La Bottega Linka si právem zaslouží titul snídaně šampiónů. Pro jistotu doporučujeme den předem jen lehkou večeři, protože to, co vám přistane na stole, vám vyrazí dech. My jsme vsadili na sladkou variantu, takže kaše, voňavý máslový croissant, chlebík s domácí marmeládou a chutná wafle. K tomu dokonalé cappuccino a hned máte hezčí den. Nemusíme zdůrazňovat, že na tomto místě stojí za to vydržet i do pozdnějších hodin a vyzkoušet místní steak.

2. Caffè Dallucci, Praha, Karlín

Dallucci Karlín se stává mekkou pražských fancy bister a míst, kde chcete se svým laptopem strávit minimálně celý den. Dalším příkladem je novo otevřená kavárna Caffè Dallucci. Najdete ji na Rohánském nábřeží, a proto ji budou milovat zejména obchodníci, kteří jezdí za businessem do okolních officů. Prostředí je tady úžasné, prostorné, hodně světla a líbí se nám komunitní charakter sezení u dlouhých barových stolů, kde můžete s kolegy, ale i neznámými, komentovat současné dění. Dallucci-9 I kvůli jídlu se tady oplatí zajít. Místo je jako stvořené na snídaně, otevírají již od 7. hodiny ranní, což potěší zejména ranní ptáčata. Vezměte s sebou i klienta a nastartujte den uzavřeným dealem. Můžete se těšit na poctivé domácí dortíky, sendviče, polévky či limonády. Samozřejmostí je prvotřídní káva Sicilia. button registrace obchodnika transparent

3. 4pokoje, Brno

[caption id="attachment_97354" align="aligncenter" width="565"]15895767_1606367606337212_2628352355188155230_o Zdroj: FB Gastromapa Lukáše Hejlíka[/caption] Ráno kavárna, v poledne bistro, odpoledne koktejl bar a se setměním přichází čas na party. Všechno v jednom prostoru. 4 pokoje jsou téměř nonstop, jde o nový a unikátní koncept v Brně, který se vám bude během 22 hodin provozu měnit před očima. Atmosféru dle aktuální hodiny a nálady dotváří hudba, osvětlení a také menu. IMG_7023 Otevřeno mají od 7 hodin, takže zde můžete vyrazit rovnou po probuzení. Ráno nakopněte skvělou filtrovanou kávou, klidně v podobě kávového koktejlu s kapkou alkoholu, a dejte si k ní vajíčka nebo tzv. hipsterskou snídani. A jestli po pár hodinách vyhládnete, zeptejte se radši znovu na menu, to se tady během 1 dne mění celkem 9×, tak ať vám nic neunikne. My doporučujeme domácí termix s buchtó!

4. Bistro Francin, Praha, Malešice

IMG_20170202_093638_resized_20170207_124747342 Na nedostatek trendy kaváren si v Praze rozhodně stěžovat nemůžeme. Neplatí to však pro každou lokalitu, proto nás vždy potěší, když v odlehlejších koutech objevíme místo, kde si můžeme dát skvělé kafe. Tentokrát jsme objevili Bistro Francin na sídlišti Malešice. Industriální nádech, skvělé dekorace, hodně světla a pohodová atmosféra. Ideální prostředí pro ranní snídaně s klientem, poradu se šéfem či homeoffice z kavárny. [caption id="attachment_97357" align="aligncenter" width="565"]15776932_384932721866457_204740547029295510_o Zdroj: FB Bistro Francin[/caption] Když je řeč o snídaních, rozhodně nebudete litovat. Na své si zde přijdou milovníci palačinek, mají tady velký výběr sladkých i slaných a můžete si dopřát i bezlepkovou variantu. Dělají také skvělou vláčnou omeletku, na výběr je několik druhů domácích koláčků a výběrová káva, kterou si majitel praží sám. Kromě lahodného cappuccina máte na výběr i několik druhů alternativy.

5. Doruky Drink, Praha, Vinohrady

[caption id="attachment_97358" align="aligncenter" width="565"]16299833_1840448836237247_7799886370491116467_o Zdroj: FB Doruky Drink[/caption] Na snídaně někdy nezbývá moc času, lednice doma zeje prázdnotou a na vysedávání v kavárně není pomyšlení. Nezkoušejte snídaně vynechat, během dne vás doběhne chybějící energie. Snídaně si můžete vzít i na cestu, třeba na Korunní vyzkoušejte maličkou kavárnu Doruky Drink, kde vám udělají skvělé kafe na počkání, do druhé ruky vezměte hříšný donut a utíkejte na schůzku. Pokud přeci jen kousek času máte, své kafe si můžete rozhodně vychutnat i v kavárně, dát si pořádnou snídani a zmiňovaný donut nechat na svačinku.

6. My Coffee Story, Praha, Žižkov

[caption id="attachment_97359" align="aligncenter" width="565"]16422872_1784265858501325_6444310958164201530_o Zdroj: FB My Coffee Story[/caption] Nová žižkovská kavárna, která má potenciál vydobýt si pozornost místních obyvatel. Místo je velice příjemné, efektní žárovky visící ze stropu doplňují veselé kresby na stěnách, kde si každý může najít svůj vlastní příběh. Zajímavý je i příběh spolumajitelky Slávky, která po dovolené v albánských horách opustila svět reklamky a pustila se do vlastního businessu. I proto nese kavárna jméno My Coffee Story, protože věří, že kavárna je místo, kde se rodí nápady a že tady může vzniknout i ten váš. 2017-02-07 03.44.10 1_resized_20170207_034545365 Nabídka je zatím relativně skromná, ke kávě, která je však opravdu výborná, si můžete dopřát domácí dortík či pomazánky. V průběhu měsíce plánují zařadit i speciální snídaňové/brunch menu. Kromě klasiky se můžeme prý těšit i na různé specialitky.

7. Bistro Boule za ušima, Ostrava

[caption id="attachment_97361" align="aligncenter" width="565"]16487515_1267405503342214_6498789607165220792_o Zdroj: FB Bistro Boule za ušima[/caption] Bývalé BonGusta bistro se přestěhovalo, změnilo název i koncept. Potěší se zejména masožravci, bývalé vege bistro teď nabízí i masíčko. Což až tak nemusí vyhovovat vege nadšencům, v denní nabídce se však vždy najde něco chutného i pro vegetariány a vegany. Snídaně se obměňuje každý týden a pokud jste jinde zvyklí pouze na změnu obědního menu, tady točí i snídaně, což vítáme jako příjemnou změnu. Bistro se navíc přestěhovalo do větších prostor, což vítáme taky pozitivně. Příjemné světlé prostory, jednoduše zařízeno, místo, které se hodí na vyřizování e-mailů či poklidnou schůzku s klientem.

8. Hanny Cafe, Praha, Vinohrady

[caption id="attachment_97362" align="aligncenter" width="565"]15171253_718731508276337_5499630539802801462_n Zdroj: FB Hanny Cafe Praha[/caption] Nová kavárna v Korunní ulici nás zlákala zejména svými luxusně vypadajícími bábovkami a musíme říct, že opravdu stojí za to. Všechny dortíky zde dělají poctivě a domácí, kromě bábovek si zde zajděte i na pravé české buchty a jiné dobroty. Pokud jste milovníci sladkých snídaní, jistě chápete, že tohle bude to pravé místo. [caption id="attachment_97363" align="aligncenter" width="565"]16142937_748963321919822_6336212661252275364_n Zdroj: FB Hanny Cafe Praha[/caption] Prostředí je také velice příjemné, jednoduchý interiér dotváří stylové kresby na stěnách. Tahle kavárna má také oddělenou místnost, kde můžete s klientem posedět v pohodlných křesílkách, projednávat business a dát si skvělé kafe.

9. Kafec Zlínský, Zlín

[caption id="attachment_97364" align="aligncenter" width="565"]14910419_1346099108764179_1233786593022264358_n Zdroj: FB Kafec Zlínský[/caption] Oblíbená brněnská kavárna Kafec se koncem loňského roku rozšířila o nový přírůstek, krásnou kavárničku Kafec Zlínský. Na co se zde můžete těšit? Samozřejmě výběrovou kávu, ať už se bude jednat o silný shot espressa, nebo dáte přednost filtru, kávový zážitek je zaručený. Ke kávě si dopřejte i chutné snídaně, slaný toast či vajíčka, a pokud ujíždíte na sladkém tak jako my, vyzkoušejte jejich wafle.

TIP BusinessAnimals.cz: Začněte meeting s donuty

[caption id="attachment_97365" align="aligncenter" width="565"]15780649_963308673813195_2722842817951669845_n Zdroj: FB Donut Club[/caption] Máte nabitý program a snídaně v kavárně jsou časový luxus, který si nemůžete dovolit? I přesto můžete pracovní poradu či meeting s klienty obohatit o nějaké dobroty. Zapomeňte na klasické chlebíčky a větrníky, místo toho vsaďte na barevné donuty. Uvidíte, že si vás druhá strana hned lépe zapamatuje. Navíc pro ně nemusíte nikam jezdit, objednejte si je od Donut Club a přinesou vám je až do kanceláře. [post_title] => #snidanesampionu: Těchto 9 kavárenských novinek je povinná jízda [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => kavarenske-novinky [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-02-07 22:30:52 [post_modified_gmt] => 2017-02-07 21:30:52 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.businessanimals.cz/?p=97347 [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) ) [post_count] => 3 [current_post] => -1 [in_the_loop] => [post] => WP_Post Object ( [ID] => 4047 [post_author] => 78 [post_date] => 2014-07-29 21:00:43 [post_date_gmt] => 2014-07-29 19:00:43 [post_content] => Získat opravdu skvělého obchodníka do svého týmu je velkou výhrou pro každou firmu. Podle mých zkušeností je mnoho lidí, kteří se pohybují v prodeji, ale jen část z nich může být opravdovým přínosem.
 Meeting Pokusím se tu poukázat na několik faktorů, které při výběru obchodníka hrají důležitou roli. Zároveň chci také upozornit na některé obvyklé požadavky, na které můžete být zbytečně fixováni, čím přicházíte o kvalitní posilu obchodního týmu.  

Nadšení je důležitější než roky praxe

Velmi často vidím, jak zaměstnavatelé při přijímání obchodníka lpí na předešlé – někdy dost dlouhé – praxi v oblasti prodeje. Chápu, proč to dělají. Věří, že si tak ušetří zaškolování a „nováček“ začne produkovat během velmi krátké doby. Je to logická úvaha, ale podívejme se na to blíže. Stalo se vám už, že jste najali zkušeného prodejce, vkládali do něj velké naděje a později jste museli zvládat jeho námitky typu: toto nelze prodat, chybí nám kvalitní katalog, lidi dnes nemají peníze apod.? Nenechte se mýlit jeho sáhodlouhým životopisem. I velké a celkem úspěšné firmy nemají vždy propracovaný systém najímání a ještě stále mnoho firem platí obchodníky od hodiny nebo najetých kilometrů místo za výsledky. Proto se stane, že u nich i roky vydrží někdo ne až tak schopný. TIP 1: Vyžadujte úspěšnou praxi v prodeji, podloženou konkrétními výsledky, čísly a obraty, a vše si ověřte. Zároveň vždy ověřujte reference u bývalých zaměstnavatelů. Je to snadné! Pokud má výsledky, musí vždy existovat někdo, kdo to může potvrdit. Spíše než praxe v prodeji nebo oboru nesmí potenciálnímu prodejci chybět nadšení. Nadšení pro práci prodejce, pro váš produkt nebo službu. Dobrá zpráva je, že lze nalézt nadšence bez praxe, kteří chtějí být prodejci, a překvapí vás jejich rychlé zaškolení a vysoká úroveň produkce. Navíc vám budou vděční za příležitost, kterou jste jim dali (tak jako v Heinekenu, pozn. red. Business Animals): TIP 2: Neodmítejte lidi bez praxe, kterým nechybí nadšení. Pokud byli úspěšní na jiných pozicích a mají vhodný potenciál, právě jste našli „zlato“ Zajímat se, ne být zajímavý Dalším velmi častým požadavkem je dobrá úroveň komunikace. Jistě nechceme, aby náš produkt nebo službu prezentoval někdo, kdo se neumí vyjadřovat. Je však potřeba říct, že doby, kdy prodejce někoho „ukecal“, jsou dávno pryč. Často pozoruji, že nejúspěšnějšími prodejci jsou ti, kteří mají velmi rozvinutou schopnost naslouchat, zajímat se a jsou přirozeně zvědaví. Pouze prezentační schopnosti z prodejce dělá jen kvalitní LP desku, kterou ale většina vašich zákazníků nebude mít chuť poslouchat. Další 2 tipy k tomu, na co se při pohovoru s novým obchodníkem soustředit, najdete v celém článku na stránkách Performia. Text: Lucie Spáčilová, výkonná ředitelka společnosti PERFORMIA, spol. s r.o.
 
Zdroj fotografie: peachic.com
[/velikost_textu]
[post_title] => Jak nabírat? Lpěním na stereotypech můžete přijít o nejlepší obchodníky [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => nabor-obchodniku [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2014-07-29 21:00:43 [post_modified_gmt] => 2014-07-29 19:00:43 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.businessanimals.cz/nabor-obchodniku/ [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [comment_count] => 0 [current_comment] => -1 [found_posts] => 1962 [max_num_pages] => 654 [max_num_comment_pages] => 0 [is_single] => [is_preview] => [is_page] => [is_archive] => [is_date] => [is_year] => [is_month] => [is_day] => [is_time] => [is_author] => [is_category] => [is_tag] => [is_tax] => [is_search] => [is_feed] => [is_comment_feed] => [is_trackback] => [is_home] => 1 [is_privacy_policy] => [is_404] => [is_embed] => [is_paged] => [is_admin] => [is_attachment] => [is_singular] => [is_robots] => [is_posts_page] => [is_post_type_archive] => [query_vars_hash:WP_Query:private] => 7968809d95c233982f8969c0f7c5c7b0 [query_vars_changed:WP_Query:private] => [thumbnails_cached] => [stopwords:WP_Query:private] => [compat_fields:WP_Query:private] => Array ( [0] => query_vars_hash [1] => query_vars_changed ) [compat_methods:WP_Query:private] => Array ( [0] => init_query_flags [1] => parse_tax_query ) )

© 2020 Business Animals s.r.o.