Nejlepší vegetariánské restaurace Praha aneb když nechcete maso

18. Srpen 2018

Časy, kdy jediné vegetariánské jídlo v restauracích byly šunkofleky (true story bro) jsou už dávno pryč. A to je dobře. V Praze je mnoho míst, kde si můžete vychutnat zeleninu a sojové produkty na milion způsobů, a pokud máte klienta, který dává přednost vegetariánské stravě, tak ho určitě vezměte do jednoho z těchto top podniků.

vegetariánské restaurace - zelenina

Máte oblíbené restaurace, kde dělají opravdu vymazlené burgery, ale klient vám řekne, že je dává přednost pokrmům bez masa? Nevadí. Připravili jsme pro vás tipy na vege restaurace a bistra, kde si spolu opravdu pochutnáte.

hledáme obchodníka

PLEVEL

Restaurace PLEVEL

Restauraci s vtipným názvem, která  už dvakrát získala cenu Vegan restaurace roku, najdete v Krymské ulici. Kromě veganských a vegetariánských jídel potkáte na jídelníčku i raw pokrmy. My jsme ochutnali cuketový burger, skvěle ochucené sójové maso s rýží a maďarský paprikáš s penne. Čerstvými bylinkami a chilli se tady nešetří a ani úsměvy obsluhy, a když se zeptáte, kam na plevel k večeři, tak jedině do Plevelu 🙂

ETNOSVĚT

ETNOSVĚT vegetariánská restaurace Praha

Restaurace s příjemnou obsluhou a nekuřáckou zahrádkou na Legerově ulici je v Praze synonymem pro vegetariánskou kuchyni. Meníčko pravidelně obměňují a zařazují sezónní zeleninu a ovoce a neotřelé kombinace. Kreativní ladiči chutí v kuchyni jsou totiž z různých koutů světa – Izrael, Srí lanka, Indie nebo Urugay.  Vyzkoušejte třeba smažené jarní závitky s pekingskou “kachnou“ (což je vlastně seitan) nebo asijské rýžové nudle s uzeným tempehem. Etnosvět teď přes léto najdete i v pop up food marketu Manifesto na Florenci.

SANDOKAN VEGAN BISTRO

SANDOKAN VEGAN BISTRO

hledáme obchodníka

Malajský tygr z Mompracemu řádí v Praze .-) Vtip, jež ocení pouze fanoušek seriálu, který před třiceti lety hltali všichni teenageři… Nicméně tvář televizního hrdiny se ze starých triček přesunula do loga a vůně indických dálek zase do jídla. Veganské dobroty kořeněné masalou, kari nebo tamarindem si můžete vychutnat v Korunní ulici. Navíc nás baví možnost si na talíř naložit od všeho trochu, a teď nově se s ním posadit i na zahrádku.  Takže až příště půjdete po Korunní, tak jen Sandokáááán, Sandokááááán… (to jako zpíváme, kdybyste nevěděli:-)

Sandokan může konkurovat i klasickým bistrům pro masožravce. Jistě se řadí mezi nejlepší bistra v Praze, kterým neodolá jeden zapřízáhlý masožravec.

WAIPAWA 

WAIPAWA 

Waipawa má v Praze už dvě pobočky (jupíí), restauraci na Letné, kde je i úžasná a klidná zahrada a bistro ve Vršovicích. A na čem si můžete pochutnat? Vyzkoušejte svíčkovou…ano čtete dobře…svíčkovou s domácím knedlíkem nebo burgery z robi masa. Skvělá je i  křupavá tortilla s malým salátkem. Všechno čerstvé, jednoduché a přitom plné chutí, takže vám maso ani chybět nebude.

MAITREA

MAITREA

Oázu milovníků nemasových jídel potkáte i cestou v Týnské uličce. Maitrea nabízí vegetariánské chutě celého světa, takže ochutnáte italské pokrmy, paellu, udon nudle, thajský lilek nebo třeba i burgery či guláš. Do restaurace zavítal i americký herec Orlando Bloom, když tady nedávno točil film, a moc si umění kuchařů pochvaloval a nejen to, obdivoval i interiér, který je zařízen ve stylu Feng-Shui.

LEHKÁ HLAVA

LEHKÁ HLAVA - vegetariánské bistro

Sesterská restaurace Maitrea, která si s ní v kreativitě i v příjemné atmosféře interiéru nijak nezadá. Menu je skládáno se stejným citem pro harmonii chutí a díky tomu se sem strávníci stále vrací.  My jsme vyzkoušeli pikantní tacos s rýží a čedarovou quesadillu a vedle nás si dali Velkou lehkou hlavu, což byl výběr z hlavních jídel pro dvě osoby, a to vypadalo také skvěle. Ochutnat jsme ale nemohli ze zřejmých důvodů:-) Nicméně se určitě vracíme zpět.

Další tipy

vegetariánské menu

Nemůžeme samozřejmě ani zapomenout na Dhaba Beas, vegetariánskou jídelnu, kterých je po Praze už šest. Pokrmy vycházejí z tradiční indické kuchyně a při jejich přípravě se nepoužívají geneticky modifikované potraviny ani glutamát.

vegetariánské karbanátky

Zmínit musíme i Loving Hut, řetezec veganských restaurací, které najdete už 35 zemích světa a v Praze na šesti místech. Většina strávníků zde využívá v době oběda self service a následné zvážení pokrmu před zaplacením, možné je ale i servírování ala carte.

Máte svoje zaručené tipy na vege restaurace? Dejte nám tip….

Zdroj fotografií: facebookové stránky zmíněných restaurací

© 2024 imper.cz