5 last minute dárků na jeden klik, kterými přispějete na dobrou věc

21. Prosinec 2016

Vánoce se kvapem blíží a mezi námi je ještě stále celá řada lidí, kteří ani jednadvacátého prosince nemají nakoupeny všechny vánoční dárky pro své blízké. Namísto hrnků na kafe a teplých ponožek, které neurazí, se zamyslete nad skutečným duchem Vánoc a darujte něco, čím přispějete na dobré účely.

guitar-case-485112_1920

Jako obchodníci máme i v předvánočním čase spoustu práce a někteří z nás vlastně ani na vánoční svátky nenacházejí v diáři volnou kolonku značící nulové pracovní povinnosti. Zatímco vaši přátelé se již chlubí tím, jaké drahé spotřební zboží nakoupili pro své blízké, vy stále nemáte jediný dárek. Zde je několik tipů, které vám pomůžou vaše těžce vydělané peníze poslat na dobrou věc a zároveň obdarovat svou rodinu či přátele.

1. Pomozte podnikatelům

Blíží se konec roku a s ním ruku v ruce přichází bilancování nejednoho začínajícího podnikatele. Jejich startupy, spuštěné na začátku roku, možná ještě stále potřebují významnou část peněz, aby mohly odstartovat svou dopodrobna vymyšlenou činnost.

Pokud se tedy rozhodnete poskytnout své peníze v rámci crowdfundingového serveru podnikateli, který se svou činností podílí na usnadnění života různým vrstvám obyvatelstva, rozhodně vaším nápadem potěšíte i své blízké, které tímto příspěvkem můžete obdarovat.

Ať už se rozhodnete finančně podpořit vaše známé podnikatele, nebo úplně cizí projekt, jehož podpora poputuje jménem jednoho z vašich blízkých, rozhodně se jedná o vhodně zvolený dárek.

button registrace obchodnika transparent2. Přispívat můžete i na business v třetích zemích

Kromě tradičního Kickstarteru, goFundMe.com a českého Startovače je k dispozici celá řada dalších crowdfundingových portálů. Jedním z nich je také projekt Kiva.org, který umožňuje bezúročně půjčit drobným podnikatelům z rozvojových zemí. Minimální příspěvek činí pětadvacet amerických dolarů, pro příjemce však může znamenat velkou motivaci.

Na rozdíl od P2P půjček, v jejichž případě poskytujeme naše peníze za určitou vidinou budoucího zisku, jsou všechny výše zmíněné možnosti čistě neziskové a charitativní.

3. Charitativní dary

Na rozdíl od šperků, kabelek či elektroniky potěší lidi v jakékoliv nouzi váš peněžní příspěvek. Ať už zvolíte humanitární organizaci ADRA a jejich web eDonation, Český výbor pro UNICEF, Světlušku, či Nadace Naše dítě, můžete si být jisti, že vaše peníze putují na dobrou věc. Pokud se nemůžete rozhodnout, skvělým zdrojem inspirace pro výběr projektu, jenž si zaslouží vaši pomoc, je katalog neziskovek, který najdete na této adrese.

4. Pošlete peníze tam, kde jsou nejvíc třeba

Jménem svým či jménem vašich blízkých můžete pomoci tam, kde je to momentálně nejvíce potřeba, a to je v syrském Aleppu, které již několik let sužuje válka. Organizací, skrze které můžete přispět, je hned několik, jmenujme například Doktory bez hranic, Bílé přilby, Člověka v tísni nebo Červený kříž.

5. Útulky

Tradičním místem oblíbeným především v čase vánočním, jsou psí útulky. Po celé České republice je jich opravdu mnoho, a tak si vyberte ten, který je vašemu srdci (či místu bydliště) nejbližší a vyrazte obdarovat němé duše, které vás zahrnou nehynoucí láskou. Nevíte si rady, který útulek vybrat? Jejich seznam najdete ZDE.

Deky, pelíšky, polštáře, piškoty a jiné pamlsky či kvalitní granule, je to, co ocení každý útulek. Co by naopak mohli ocenit vaši rodinní příslušníci, je jeden z těchto vděčných psů. Právě pejsci z útulku jsou ti nejvděčnější tvorové ze všech.

© 2021 Business Animals s.r.o.