Každá životní fáze potřebuje naše jiné já, říká zakladatel Crypto Kingdom Daniel Kosec

21. 2. 2019 +

Rozhovory

 

Daniel Kosec je člověk, který musí pořád něco tvořit. Neustále mu to spíná a má stále nové nápady. Založil společnost Crypto Kingdom a spoluvytvořil největší komunitu, která se zabývá kryptoměnami v Čechách a na Slovensku. Místo, aby relaxoval a opájel se úspěchem, vrhl se do dalších projektů. Jak se to dá vše zvládnout?

Daniel Kosec zakladatel Crypto kingdom

S Danem jsem se setkala v kavárně, kam doběhl po několikahodinovém meetingu s úsměvem na rtech.

Dane, čemu se aktuálně věnuješ, a o jaké projekty se nejen v Crypto Kingdom staráš?

Tvořím, hraju si, spojuji. (Tak už chápu ten úsměv). Vnímám, co firmy a lidé potřebují a snažím se jim to poskytnout. Vždy to ale musí být win win. Baví mě zároveň posouvat komunity i jednotlivce.

✹ V Crypto Kingdom vzděláváme lidi v kryptoměnách. Snažíme se být mostem, který dopomůže k vybudování tohoto alternativního finančního světa. V kryptoměnách byla obrovská poptávka po kvalitním obsahu a informacích na jednom místě. Z tohoto důvodu Crypto Kingdom vedou tradeři, kteří zároveň vedou aktivně řízený alternativní fond. V něm se pro naši privátní klientelu zabýváme největšími příležitostmi na trhu a jednou z nich jsou právě kryptoměny. Honzovy (Honza Čuraj – Danielův společník) vývojářské týmy od roku 2012 tvoří automatické systémy a v minulém roce vytvořily jeden z prvních prototypů, který obchoduje kryptoměny přes CFD. Dnes již máme fungujících asi 20 robotů. Nejlepší roboti fungují roky a dělají velmi nadstandartní zhodnocení.

✹ Dále jsme spoluvytvořili společnost, která dala dohromady, dle nás, největší odborníky na těžbu kryptoměn u nás. Proto, i v tomto pro těžbu těžším období, jsme možná jediní na trhu, kteří nevypnuli těžbu a stabilně tvoří našim klientům 1-3% zisky.
Díky odborníkům a skvělým výsledkům se na nás lepí další příležitosti, které analyzuje náš tým. Ty nejzajímavější využíváme a sdílíme je se spřátelenými obchodními sítěmi. Proto jsme vytvořili společnost, zabývající se vzděláním a poradenstvím offline, kde vzděláváme klienty, obchodníky i finanční poradce. A mají- li zájem, dělíme se s nimi, jak já tomu říkám “finanční produkty 2.0.“, které často vydělávají 2-10x více, než na co jsou běžně klienti zvyklí a poradci jsou díky tomu taktéž 2-10x lépe placení. A s celým tímto konceptem se teď chystáme do zahraničí.

✹ Další částí v mé větší vizi je zdraví. Dle názoru největších odborníků, které sleduji, je zdraví kombinací toho, co jíme, jak přemýšlíme a kolik máme denně pohybu. Koupili jsme společnosti, které se tímto zabývají. A v rámci naší vize chceme naučit ČR a SK o jídle přemýšlet. Což se děje i bez nás. Zdravá strava začíná být trendem i u nás, a tak to chceme určitě rozvíjet a podpořit. Nechceme už být “odpadkovým košem“ Evropy. Fušujeme tedy do zdravého životního stylu,  a v našem snažení nám pomáhají celebrity a influenceři nejen v oblasti cvičení i zdraví. Za jejich podporu jsme obrovsky vděční. A celkově každého, kdo si uvědomuje tuto nutnost. Kdo mě sleduje na sociálních sítích, už měl možnost zaznamenat první vlaštovky našich spoluprací.

✹V polovině roku začneme vytvářet společnosti zabývající se psychologií, vzděláváním, mindsetem, byznysem atp., kde konečně uplatním i nějakou svou odbornost.

Tyto 3 směry jsou součástí mé větší vize, kterou bych chtěl tento rok zhmotnit. Takže se rozhodně nenudím.

To si myslím! Tohle přece není možné zvládnout. Prozraď nějaké tipy, jak tolik firem uřídit a přežít to ve zdraví…

No, úplně jednoduché to není. Líbí se mi, jak každá životní fáze potřebuje naše jiné já. A musím říct, že jsem si v tom našel i několik aha momentů. Máme dohromady 12 firem a většina mých denních aktivit zahrnuje schůzky a meetingy právě okolo těchto velkých vizí. Takže nepopírám, že někdy je to opravdu švanda. Ale je fakt, že se správnými lidmi jde vše snadno. Důležité je, aby všichni nedělali všechno. Proto se snažíme, aby každý z nás dával většinu svého času do směrů, ve kterých je talentovaný a dělal převážně to, co ho nejvíce baví.

Já vyhledávám zajímavé příležitosti, které se nám hodí do širšího konceptu, Honza je obrovsky silný na systémy a automatizace, a tak vymýšlí způsob jak všechny, na první pohled šílené nápady, zautomatizovat… atd.

Nicméně nejsem superman a vím, že to takto nejde dělat dlouhodobě. Vše se musí správně nastavit a mým úkolem je nechat si přijít ve správnou chvíli do života kvalitní lidi, kteří zaštítí důležitá místa. Pak už můžu řešit jen směrování, nemusím se aktivně zapojovat a jen se bavím cestou a rozvíjím.

Zakladatel Crypto kingdom

Za dobu, co podnikáš, jsi musel pracovat už s tolika lidmi, proč je nezapojuješ do svých businessů?

Protože většina už v nich je .-)

Máš nějaká kritéria pro zakládání nebo koupi firem?

Mám vlastní výběrový proces, je trochu složitější, ale pokusím se ho vysvětlit. Kupuji-li firmu, kupuji i člověka, který ji vede. Potřebuji odborníka, a to je hlavní rozhodovací kritérium, jestli do obchodu vůbec půjdu. Pak musí mít super produkt a trendový trh, kde je potřeba něco změnit. Přesah je nutností a konkurenční výhoda velké plus. A to je jen 20 % úspěchu. O zbytek, jako je marketing, komunita, prodeje atd., což tvoří 80 %, o to se postaráme my.

Kryptoměny, zdraví a osobní rozvoj – to je zvláštní kombinace. Ty to ale žiješ, že?

Ano, aby člověk mohl dělat byznys na vrcholové úrovni, musí pracovat na svém zdraví a duševnu. Jinak to nejde. Na druhou stranu všechny mé aktivity spojuje jediné – dar, že vidím, kde systém pokulhává a snaha poskytnout lidem alternativu, otevřít oči a ukázat, že to jde i jinak. Kryptoměny se staly po staletích novým směrem, který boří aktuální status quo. Nemyslím si, že vše se ze dne na den změní, ale chci pomoci k adaptaci alternativního systému k dnešním financím a bankovnímu systému. Navíc na kryptoměnách může dnes i běžný člověk  velmi zajímavě vydělat.

A co se týká zdraví – říká se, že člověk je nejinteligentnějším tvorem na planetě. Zároveň jsme ale druhem, který trpí nejvíce nemocemi a má nejvíce symptomů. Hned na druhém místě jsou naše domácí zvířata a vlastně všechna zvířata, do jejichž životů zasahujeme. Jinak řečeno, pokud zvířata krmíme my lidé, stávají se nemocnějšími. Nenutí vás to přemýšlet, proč to tak je?

A pak je tu psychologie, práce s energiemi, neurovědy, které jsou mně osobně nejbližší, a kde bych se chtěl nejvíce realizovat. Sedmnáct let studuji neurovědy, pozitivní psychologii a metody, jak můžeme být efektivní. Později jsem k tomu přidal biohacking a to, jak strava ovlivňuje naše chování a fungování celého organismu. To, jak máme nastavenou hlavu a naše strava, stojí za většinou našich zdravotních problémů. Proto jsem si ke kryptoměnám přidal i tyto dva směry.

Jak chceš tyto tvé znalosti předat dál? Už máš plán?

 Ano, a dokonce už jsem začal. Nakupuji firmy a spojuji se s odborníky právě na zdraví a mindset, vytváříme programy, které budou tyto znalosti předávat dál. Na internetu jsou totiž tuny informací, ale jak zjistit, které jsou ty správné? Proto se budeme snažit je lidem předat v ucelené formě, aby jim dávaly smysl, aby se v nich mohli zorientovat. Aby si pak sami mohli najít svoji cestu ke zdraví.

Jak jsi na tom s organizací času? Máš nějaké triky?

Snažím se vše dělat efektivně, vyváženě v souladu s tělem a myslí. Poslouchám se a vnímám. Všímám si, kdy jsem efektivní a v tu dobu dělám aktivity, které jsou na mozek náročnější. Když cítím únavu, jdu se projít, zacvičit si, nebo vypnout s přáteli, a pak třeba pokračuji v práci dál.
Pak mi také dost pomáhá mít Honzu, který je obrovsky systémový a automatizuje mé chaotické procesy a celé týmy v jednotlivých společnostech, které nás táhnou a obrovsky pomáhají ve větší vizi, a také úžasnou asistentku, která zařídí to nutné papírování. Já se pak mohu věnovat vymýšlení a propojování.

Prozradil jsi nám své plány. Nebojíš se konkurence, nebo že tě někdo předběhne?

Naopak, já ji vítám. Mám totiž soutěživou povahu. Žene mne dopředu, a pokud ji necítím, tak si ji si s přáteli nebo konkurenty přirozeně vytváříme. Prostě se hecujeme. A já to beru jako práci se sebou samým.

Daniel Kosec zakladatel Crypto kingdom

Kdybys mohl vrátit čas, je něco, co bys udělal jinak?

Kdybych něco udělal jinak, nebyl bych tím, kým jsem dnes a nedělal bych to, co mě baví. Získal jsem zkušenosti, poučil se, takže jsem rád za všechno, čím jsem si prošel.

Inspiruje tě v podnikání někdo ze zahraničí nebo Čech? Nějaký vizionář?

Kdokoliv, kdo je schopen spojit energetickou část s materiální, je pro mě inspirativní. Když se podíváš okolo sebe, tak ten vzorec je jasnej. Spousta lidí nejdříve dělá všechno pro to, aby mohla žít v materiální hojnosti, a pak ale velmi rychle směřuje k psychologickým disciplínám a hledá něco víc. Nový rozměr.

Ze zahraničních je to určitě Elon Musk, za mě jeden z mála lidí, který dokázal nadchnout a udržet své příznivce a spolupracovníky v nadšení pro vizi, která je reálně dosažitelná až za víc než 10 let.

Jak odpočíváš, jestli se ti to při tvém nabitém programu někdy povede?

Snažím se držet si balanc, a i když to možná nevypadá, odpočívám často. Pracuji jen, když je to efektivní.

Jak se udržuješ fit, abys vše mohl zvládat a měl dostatek energie?

Jím tak, aby mělo moje tělo dostatek energie, takže strava je základ. A pak mám také dostatek pohybu, super lidi kolem sebe, co mě nabíjejí. A spousta pozitivních feedbacků od našich i mých klientů i byznys partnerů.

Daniel rád pomáhá druhým, a co si na něm nejvíce cením je, že nedává nevyžádané rady. Proto můj nutellový donut ke kávě elegantně přešel a nekomentoval. Prozradil mi ale, že připravuje knihu a o té vás budeme určitě informovat. Tak se těšte…

Zaujal vás rozhovor s Danem? Přečtěte si i další:

Foto: archiv Daniela Kosece