Chcete být ještě úspěšnější? Na přípravu můžete právě využít čas, kdy jsou vaši klienti na dovolené

19. Červenec 2018

Ono se to nabízí. Nikam se nedovoláte a mailová schránka se vám plní automatickými odpověďmi. Všichni jsou na dovolených a výletech a vy ztrácíte motivaci a chuť něco dělat. Na flákání ale není čas, okurkovou sezonu musíte využít a my vám řekneme jak.

Venku je krásně, telefony nikdo nebere a vy si říkáte, jestli by také nebylo lepší to prostě zabalit a vyrazit k vodě…. To samozřejmě můžete taky, ale ještě předtím udělejte tohle:

hledáme obchodníka

Projděte si produkty

Možná jste si během posledních několika měsíců řekli, že až budete mít čas, zajistíte si nové informace o produktech, vylepšíte prezentaci, case study..apod. Teď ho máte. Prohlédněte si, co je potřeba vylepšit, jinak zformulovat, graficky upravit a vrhněte se na to, nebo delegujte.

Udělejte si pořádek v CRM klientů

Pokud jste opravdu aktivní a neustále okolo sebe místo lidí vidíte spíše příležitosti ke komunikaci a obchodu, pak máte své CRM nebo aplikaci na evidenci a organizaci klientů plnou kontaktů, a některé už ani nemusí být aktuální. Věnujte tomu pár hodin, třeba zjistíte, že jste na některé slibné klienty zapomněli. Mrkněte se i na LinkedIn, zda jsou vaše kontakty na stejných pozicích a připravte si seznam klientů, kterým se ozvete.

Nové produkty

Nenapadá vás, jak oživit vaše portfolio produktů? Nezmiňovali se vám klienti, že by stáli o kombinaci služeb nebo o něco nového? Zvažte, zda není možnost vymyslet nebo vytvořit nový produkt či atraktivní balíček služeb. A pokud ano, pusťte se i do zpracování materiálů, ať vás po tom, co se vrátí vaši klienti z dovolených, nic nebrzdí.

Vzdělání

Narazili jste mnohokrát na to, že něco neumíte nebo ne tak dokonale, jak byste si přáli? Chtěli byste si rozšířit znalosti a zkušenosti, získat novou inspiraci? Na procházkách nebo při běhu můžete poslouchat podcasty z oboru, které vás nadopují informacemi. Nevíte, co poslouchat? V našem článku Neproseďte léto na zadku! I na procházce na sobě můžete pracovat, když budete poslouchat podcasty vám to prozradíme. Můžete také zajít na intenzivní kurz cizího jazyka, nebo zapracovat na prezentačních schopnostech tím, že navštívíte kurzy a semináře.

Zdraví

V každodenním pracovním blázinci není snadné začínat s novými návyky, i když se týkají zdravého životního stylu. A než se z nové aktivity nebo přístupu stane zvyk, trvá to přibližně 3 týdny. Zkuste vyzkoušet různé typy sportů a sledujte, jaké mají na vás účinky. Najděte si takový, který vám pomůže zbavit se stresu a udrží vás fit. Díky tomu budete mít patřičné sebevědomí, která vám v práci obchodníka rozhodně pomůže.

Vyzkoušejte leady

Připravte si detailní plán

I když určitě znáte své cíle do konce roku, věnujte jim chvíli času a zamyslete se nad tím, zda by nešly ještě vylepšit, zdokonalit, rozšířit, obohatit, a pokud ano, načrtněte si strategii a naplánujte další kroky. Jakmile se byznys rozjede, bude se vám hodit. Díky ní neztratíte ze zřetele to, co je nejdůležitější.

Ano, i letos budou Vánoce

Každý rok je to stejné, přesto jsou na ně v málokteré firmě opravdu dobře připraveni. Obchodníci na poslední chvíli řeší, koho ze svých klientů obdarovat a čím (pokud to za ně nedělá firma hromadně).

Promyslete, co budete chtít o Vánocích zákazníkům sdělit a dát. Vyhledejte si firmy, které vám pomohou s grafikou a sdělením vánočních přání a zadejte objednávku na vánoční balíčky. Pokud budete chtít něco speciálního, je teď správný čas nechat si dárkové předměty vyrobit a obrandovat. Od září se už začnou dodací lhůty prodlužovat.

Odpočinek

Nezapomínejte na to, že je potřeba si dobít baterky. Pokud si nemůžete vzít z nějakého důvodu dovolenou, zařiďte si alespoň prodloužené víkendy a opravdu vypněte a buďte offline.

Pokud ale máte právě teď sezónu a vaši klienti také, pak vám přejeme, abyste ji zvládli ve zdraví. Tyto tipy pak můžete využít během off season. V každém případě vám všem držíme palce…

Nikam neodcházejte! Další dávka inspirativních článků:

 

© 2023 imper.cz