Alen Myšička z Holmes Place: „Češi rádi využívají věci zdarma.“

24. Srpen 2014

Že je to od sportu k obchodu jen krůček, dokazuje zkušenost Alena Myšičky. Coby fotbalista Slavie prokázal v obchodním oddělení luxusního fitness klubu Holmes Place rychlé výsledky a skvělý tah na branku…

alen_mysicka - holmes place

hledáme obchodníka
 • Alen Myšička, 29 let
 • Pozice: Sales Manager
 • Společnost: Holmes Place
 • TIP: aktuálně nabírají obchodníky na pozici Sales Consultant!
 • Předchozí: Fotbalista (Slavia, Bohemians Praha), realitní makléř

Jak se Alen dostal k Holmes Place a obchodu

Alene, jaká cesta vás dovedla k obchodu?

Odmalička jsem hodně sportoval, hrál jsem fotbal za Slavii a Bohemians a chvíli to vypadalo, že se budu sportem i živit. Pak přišly problémy s koleny, svou pozornost jsem přesunul ke studiu soukromé VŠ (obor podnikatelství a právo), přivydělával si jako realitní makléř a zakotvil v Holmes Place, což je vlastně můj první klasický pracovní poměr. Na pohovoru jsem se tehdejšímu Club Managerovi Štěpánu Kmentovi zalíbil a dostal příležitost pracovat jako Sales Consultant. Po roční pauze jsem se vrátil na pozici Sales Managera.

Co pozice Sales Consultanta obnášela?

Byl to poměrně široký záběr, od administrativy přes volání až po schůzky. Jelikož jsme nadnárodní firma a máme renomé, velkou část kontaktů dostáváme od lidí, co se například registrují přes internet, aktivní navolávání je však nutné. Zjišťujeme, proč se registrovali, zda už cvičí a jaké mají výsledky. Ty, kteří mají zájem na sobě zapracovat, pozveme na zkušební návštěvu a případně jim poskytneme členství.

Bohužel, Češi rádi využívají něčeho jen proto, že je to zadarmo. To není na škodu, my jim ale chceme ukázat, že to není jen o vstupu zdarma. Chceme klientovi pomoct uvědomit si, proč ten vstup vlastně chce. Po návštěvě si má odnést pocit super servisu a motivaci udělat společně krok k sebezlepšení.

To souhlasím. A jak moc to bylo za začátku složité? Přece jen jste v obchodě fakticky začínal…

Já měl ke sportu vždycky blízko a líbilo se mi, jak je služba komplexní – v ceně členství je kromě cvičení také wellness, poradenství, prostě péče se vším všudy. S produktem jsem se proto sžil, práce mě tím pádem bavila a šla mi o to lépe. Měl jsem štěstí i na úspěšné spolupracovníky a tehdejšího Club Managera, který byl zaměřený hodně prodejně. Jeho školení mi dala hodně praxe.

Za jak dlouhou dobu jste si začal připadat jistý v kramflecích a začal odvádět výsledky?

U Sales Consultantů se udávají 3 měsíce jako minimum, ale častěji je to až šest. Já měl start díky obrovské píli poměrně rychlý, nastoupil jsem v březnu 2011 a už koncem června, za 4 měsíce, jsem udělal prodejní rekord na této pozici.

„Holmes Place je síť luxusních fitness center v metropolích a hlavních městech Evropy.“

Wow, tak rychle? Čím si to vysvětlujete?

Ze sportu jsem byl zvyklý si v tréninku přidávat – a to se projevilo i tady. Máme danou pracovní dobu, ale kdo chce, může zamakat víc a získat jako bonus peníze z provizí.  Když jsem viděl čísla, kterých můžu dosáhnout, lákalo mě to. Nejdřív jsem chtěl překonat karlínský rekord, pak i český. Nakonec jsem byl v rámci sítě Holmes Place nejlepší v celé Evropě. A samozřejmě to potěší, člověk se pak veze na vlně úspěchu a už se mu nikdy nechce jít dolů.

A navíc. Čím více klientů uzavřete, tím víc jich pak v klubu znáte. Díky tomu se v práci cítíte čím dál lépe. Máte super pocit, že jste k prvnímu kroku namotivoval tolik lidí.

Zmínil jste, že jste Holmes Place na chvíli opustil a pak se zase vrátil, už na pozici Sales Managera…

To bylo v červnu 2012. Změnil se Club Manager, kterého jsem bral jako svého mentora a chyběl mi lidsky i profesionálně. Navíc jsem na sobě viděl, že potřebuji oddech – když máte pořád výsledky, zvyknete si na to a zapomínáte, že byste se měl občas věnovat i jiným aktivitám. Uvažoval jsem také nad zahraničím. Vyvrbilo se to ale tak, že jsem v „pauze“ dělal pro podobný členský klub, frenčízu americké společnosti. Avšak ještě než se klub otevřel, oslovila mě v říjnu 2013 bývalá manažerka Holmes Place Xenia Nykodýmová s nabídkou návratu. Rád pracuji se schopnými lidmi, proto jsem neváhal a rád se vrátil do prostředí mě velmi blízkého, tentokrát už jako Sales Manager.

V čem se pozice Sales Managera liší?

Předchozí Sales Manageři řídili obchodní tým a většinou už nebyli tolik zaměřeni na prodej. Já mám specifický přístup, jsem zvyklý se o klienty starat, takže stále uzavírám nabídky členství, nicméně nyní už koukám víc na výsledek celého týmu 4 lidí a zaškoluji nové obchodníky. Razím názor, že je dobré jít ve výsledcích příkladem, aby i oni věděli, že jich lze dosáhnout.

Jak moc je to o vašich prodejních dovednostech?

Prodejní dovednosti jsou klíčové. Členství v klubu bývalo závazek na celý rok, nyní s Flexi tarifem už to funguje jinak. Přesto – většina lidí nikdy necvičila, má sice impulz, ale neví, co to obnáší. A my je musíme přesvědčit, že jakmile tomu něco obětují, uvidí změny a investice se jim vrátí.

Zmínil jste Flexi tarif…

Ano, formu členství, během něhož má klient možnost kdykoli závazek rozvázat. To u nás dřív nebývalo.

Zpátky k přesvědčování. Jaké fígle máte?

Ze zkušeností už vím, na co se s konkrétním klientem zaměřit. Když na něj vybalíte ceny, aniž byste se zeptali, co vlastně potřebuje, nevidí v tom hodnotu a jde jinam. Proto je důležité bavit se o motivaci, proč to chce dělat a jak cíle realisticky splnit. Holmes Place má výhodu v luxusnosti a komplexnosti, na rozdíl od konkurence jdeme cestou kvality před kvantitou.

Vzpomenete si na nějakého zajímavého klienta?

To jsou skoro všichni. Je úžasný pocit vidět někoho, kdo nikdy necvičil, pak ho potkávat po 3 měsíce a pozorovat, jak má úplně jiný úsměv na tváři. Například takový pan Jiří. Přišel k nám se 120 kily, nevěděl, co a jak. Doporučil jsem mu tehdy trenéra a od ledna už má 80 kg. Místo volných věcí teď nosí slim trička, protože si je může dovolit.

A nějaká špatná zkušenost?

Většinou není, u nás je příjemná atmosféra. Občas se může zdát, že klienty naháníme a stále jim voláme. Ale takový zájem opravdu nemáme. Vše má určitá pravidla a někdy je nabídka, spolu se vstupem, limitována termínem. Klient se tváří, že má zájem, ale pak vám nebere telefon a zpět nezavolá.

Kdyby poslal SMS, že už zájem nemá, nebo vzal telefon a sdělil nám to, tak mu slušně poděkujeme, popřejeme, ať se mu daří jinde, a rozloučíme se. Znovu už volat nebudeme.

Může si tady obchodník sáhnout na dobré peníze?

Sám na sobě mám vyzkoušené, že vystudovaná VŠ a magisterský titul neznamenají automaticky obrovské výdělky, v prvním zaměstnání dostanete něco lehce přes 20 tisíc. Tady nejsou VŠ nároky a poměrně rychle si přijdete nad 30 tisíc čistého.

Jaká byla vaše nejvyšší výplata?

Přes 50 tisíc. Víckrát.

Jak se pak s takovými penězi žije?

Když vám jednou přijde přes 50 tisíc, chcete, aby se to další měsíc opakovalo. Tím se zvyšují nároky. Ze začátku jsem měl hodně peněz, což jsem nikdy předtím neměl, a utrácel jsem za blbosti. Vznikaly úlety jako desatero tenisek, které pak jen ležely v krabici. Postupně jsem se zklidnil a vydával spíš na cestování. Podíval jsem se do exotických míst a z utracených prostředků měl hned lepší pocit. Priority se posouvaly dál a dnes spíš investuji do bydlení.

Jak dlouho tady vidíte svou kariéru?

Aktuálně pracuji na rozjetí nového Flexi tarifu. Co se týče kariérního postupu, mohu aspirovat na asistenta manažera, a nebo případně časem na Club Managera. Znám lidi, co v tomto oboru působí i 15 let, takže se ničemu nebráním. Pořád mě ale láká zahraničí.

 • Zajímavost: V Holmes Place jsem potkal svou životní lásku, se kterou jsem zasnoubený. Životy zkrátka mění vskutku komplexně 🙂
 • Motto: „Nikdy se nevzdávat“
 • Kdo mě pracovně nejvíce ovlivnil: Štěpán Kment, bývalý Club Manager v Holmes Place
 • Oblíbená restaurace: Podle toho, na co mám chuť. Například sushi miluji v Hanabi Sushi
 • Nejoblíbenější sport v Holmes Place: posilování s činkami a vahou těla, láká mě Body balance
 • Oblíbený kousek šatníku: polo trička (Lacoste, Hugo Boss, jiné) a košile Calvin Klein

© 2024 imper.cz