25 citátů Steva Jobse, které dramaticky změní vaše myšlení

13. Srpen 2021

Někteří spoluzakladatelé společnosti Apple vidí Steva Jobse jako člověka, který lidi rozděloval do dvou odlišných táborů. Jiní ho vidí jako člověka s pokrokovými myšlenkami. Všichni se však shodneme na tom, že to byl člověk, který velmi rád a často promlouval k lidem. Mnoho lidí si získal svou vášní a kreativitou pro vytváření nádherných věcí a jeho odkaz žije dál skrze jeho firmu a myšlenky, které sdílel se světem. Tady je 25 nejpopulárnějších citátů Steva Jobse o životě, vedení lidí a o tom, jak vytvářet úspěšné projekty.

Slavné citáty Steva Jobse

„Lidé, kteří jsou tak šílení, že si myslí, že dokážou změnit svět, jsou přesně ti lidé, co to dokážou.“

„Posledních 33 let se každé ráno podívám do zrcadla a ptám se sám sebe: Pokud by dnešek byl posledním dnem mého života, chtěl bych dnes dělat to, co mám v plánu? A pokud několik dnů po sobě byla odpovědět ne, věděl jsem, že musím něco změnit.”

„Vaše práce zabere velkou část vašeho života a vaší jedinou šancí na to být spokojený je dělat to, co považujete za skvělou práci. Skvělou práci můžete dělat jen tehdy, pokud milujete to, co děláte. Pokud jste něco takového ještě nenašli, hledejte dál. Neusazujte se. Vaše srdce vám řekne až to jednou najdete.”

„Vždy mě přitahovaly spíše revoluční změny. Nevím proč. Protože jsou těžší. Jsou mnohem více emocionálně stresující. A většinou si projdete fázi, kdy vám všichni říkají, že jste kompletně selhal.”

„Pamatování na to, že jednou umřete je ta nejlepší možnost, jak se vyhnout myšlenkám o tom, že máte co ztratit. Už jste bezmocní. Neexistuje důvod pro to, abyste neposlouchali své srdce.”

„Dostat vyhazov z Applu byla ta nejlepší věc, co se mi mohla stát. Být úspěšný s sebou nese tíhu, která byla nahrazena lehkostí toho být zase začátečníkem. Dalo mi to svobodu na to vstoupit do nejkreativnějšího období mého života.”

„Navrhnout produkt na základě skupinové diskuze je velmi těžké. Lidé často neví co chtějí, dokud jim to neukážete.”

hledáme obchodníka

Citáty Steva Jobse o práci

„Nejsem pyšný jen na věci, co jsme udělali, ale také na věci co jsme neudělali. Inovace je schopnost říct ne tisícům věcem.”

„Vaše práce zabere velkou část vašeho života a vaší jedinou šancí na to být spokojený je dělat to, co považujete za skvělou práci. Skvělou práci můžete dělat jen tehdy, pokud milujete to, co děláte. Pokud jste něco takového ještě nenašli, hledejte dál. Neusazujte se. Vaše srdce vám řekne až to jednou najdete.”

„Kvalita je důležitější než kvantita. Jeden home run je lepší než dva doubly.”

„Buďte měřítkem kvality. Někteří lidé nejsou zvyklí na prostředí, kde se očekává, že budou excelovat.”

„The Beatles jsou mou múzou v byznysu: Byli to čtyři kluci, kteří navzájem udržovali své negativní sklony na uzdě a v rovnováze. A výsledek byl mnohem větší než součet jednotlivých částí.”

„Když inovujete, tak občas uděláte chybu. Nejlepší je si je rychle přiznat a pokračovat ve vylepšování vašich ostatních inovací.”

Citáty Steva Jobse o vedení lidí

„Části mozaiky do sebe nezapadnou tím, že se budete dívat kupředu, ale tím, že se budete dívat dozadu. Musíte věřit, že části do sebe nějak v budoucnu zapadnou. Musíte  v něco věřit – ve váš instinkt, osud, život, karmu, v cokoliv. Tento přístup mě nikdy nezklamal a měl velký vliv na můj život.”

„Mezi mé mantry patří soustředění a jednoduchost. Vytvořit jednoduchou věc může být složitější než vytvořit komplexní věc, musíte tvrdě pracovat, abyste si vyčistili hlavu a mohli tvořit jednoduché věci.”

„Být nejbohatším mužem na hřbitově není pro mě důležité. Důležité je pro mě to, že jdu večer do postele s tím, že jsem udělal něco báječného.”

„Jsem přesvědčen, že přibližně polovinu toho, co rozděluje úspěšné a neúspěšné podnikatele, tvoří čistá vytrvalost.”

„Technologie je nic. Důležité je věřit v lidi, v to, že jsou dobří a inteligentní a že když jim dáte potřebné nástroje, dokážou pomocí nich vytvářet úžasné věci.”

„Inovace odlišují tržního vůdce a následovatele.”

Citáty Steva Jobse o životě

„Moje oblíbené věci v mém životě mě nic nestojí. Je více než jasné, že tím nejvzácnějším zdrojem, co máme, je čas.”

„Nebojte se poslouchat své srdce a intuici. Tyto dvě věci nějakým způsobem ví, čím chcete opravdu být.”

„Občas vám život podkopne nohy. Neztrácejte naději.”

„Váš čas na zemi je limitovaný, neplýtvejte proto svůj čas tak, že budete žít život někoho jiného. Nežijte uvězněný v dogmatu – v tom, že musíte žít podle názorů druhých. Nenechte hlas ostatních udupat váš vlastní vnitřní hlas. A hlavně, nebojte se poslouchat své srdce a intuici.“

„Dostaneme šanci na to dělat mnoho věcí, ale každý by měl být skvělý. Protože takový je život. Život je krátký, potom umřete, víte? Všichni jsme si vybrali tohle dělat. Tak ať je to dobré a stojí to za to.”

„Chci po sobě zanechat na světě něco opravdu velkého.“

© 2024 imper.cz