Nejlepší zahrádky v Praze. TOP 10 posezení pro sales i volný čas!

21. Květen 2017

Je to tady, čas sluníčka, oroseného piva, cideru či prosseca a hlavně oblíbená kratochvíle Čechů a Evropanů vůbec – zahrádky. Které jsou ty nejlepší v Praze? Vybrat deset byl samozřejmě úkol nelehký, proto jsme zařadili do výběru od každého něco. Zahradní útočiště s námi najdou businessmani, gurmáni, intelektuálové, sportovci i digitální nomádi, co se při práci rádi opalují. 

#10 à Table!

Nové francouzské bistro v klidné lokalitě Praha-Bubeneč, kousek od metra Hradčanská se chlubí čerstvě napečeným pečivem, moderně pojatým francouzským menu (připravte se na šneky, ale i výborné steaky, dezerty a polévky), velkým výběrem vín a okouzlujícím prostředím. Za nás zahrádka, kam doporučujeme vyrazit v malé skupince přátel nebo s ženou-klientkou. Uděláte jí obrovskou radost.

atable

hledáme obchodníka

#9 Sluneční terasa T-Anker, náměstí Republiky

Někdy je prostě potřeba podívat se na věci shora. Můžete se přitom i dobře najíst a užit si výhled na historické centrum Prahy. Restaurace T-Anker se nachází na střeše OD Kotva na náměstí Republiky. Je vyhlášená nabídkou piva z celého světa, velkým výběrem čepovaných piv a také ochutnávkou českých minipivovarů. Dokonalé argumenty, proč sem vzít zahraniční hosty po absolvování klasické tour de Prague. Když už se sem rozhodnete vyjít, nezůstávejte jen u piva, dejte si také něco dobrého, ať už to bude v rámci poledního menu, nebo vyhlášený steak k večeři. Za nás překvapivě rychlá obsluha na to, že je místo neskutečně busy. Chválíme!

kavarny8
Zdroj foto: Facebook Sluneční terasa T-Anker

#8 Park Café, Riegrovy sady 

Nejlepší dealy se dělají u piva, tvrdí klasikové a něco na tom bude. Ať už hledáte víkendovou zahrádku na pohodu, a nebo jdete utužovat business vztahy s celými rodinami, v Riegráčích si každý najde to své. Kuchyně klasická, místa dost pro každého.

Autor Fotografie: Matouš Vinš
Autor Fotografie: Matouš Vinš

button registrace obchodnika transparent

#7 Hliněná Bašta, Průhonice

Dobře, tak jsme zařadili jeden exemplář i trochu z ruky, ale spousta z nás obchodníků má klienty v průmyslových parcích, a projede se párkrát do měsíce mimo jiné i přes Průhonice. Tam se nachází zřejmě nejznámější ekologická restaurace, jejíž kuchyně je, jak to u bašt bývá založena na čerstvých místníh rybách. Nechybí ani jiné maso, zvěřina, steaky. Zahrádka s výhledem na rybník je úchvatná, po jídle se můžete projít na zámek. Doporučujeme pro teambuilding a sobotní volnočasové prohlubování vztahů s klienty.

Zdroj fotografie: www.citybee.cz
Zdroj fotografie: www.citybee.cz

#6 The Farm Letná 

Výborné snídaně v jednom z legendárních míst na Letné, navíc vychutnané na slunné tiché zahrádce nemůžeme do našeho výběru nezařadit. V The Farm si vychutnáte poctivé jídlo hustě posypané domácími bylinkami, dobrou kávu a dezerty. Atmosféra je zde tvůrčí a ideální pro povídání s klientem, kterého už znáte delší dobu.

thefarm

hledáme obchodníka

#5 Výtoňské náměstíčko

Ať už milujete místní gelaterii PURO Gelato na rohu (a zvládnete frontu na výtečnou zmrzlinu), klasiku v podání oblíbené Na břehu Rhôny, kde si stáčíte vína, ochutnáváte quiche a talíře plné francouzského finger food a další kavárny v uličce Na Hrobci vedle tramvajové zastávky Výtoň, určitě neuděláte chybu. Hodí se jako odpočinek po práci, intelektuální povídání o trendech v oboru, aktivní networking s někým novým a zajímavým, koho jste chtěli už dlouho oslovit a pozvat na příjemné posezení.

Zdroj fotografie: nabrehurhony.cz
Zdroj fotografie: nabrehurhony.cz

#4 Cukrárna Alchymista, Letná

Kavárenská klasika ve stylu první republiky. Cukrárna je propojená s galerií Scarabeus a také muzeem kávy. Celý komplex místní rádi nazývají Letenský Montmartre – no, zase zůstaňme na zemi. 🙂 Nicméně, když přejdete celou kavárnou, ocitnete se na legendární zahrádce, která boří český Instagram. Romantická atmosféra, květiny, jezírko i  přítulná kočka napovídají, že místo potěší zejména klientky. Když budete dnes navolavát schůzky, dámy zvěte právě na tuto zahrádku, uděláte dojem. Velké plus dáváme za velký výběr ledových káv, domácích limonád a lákavých dortů. Milovníci brownies a moderních sladkostí ať se připraví, že v klasické cukrárně najdou spíše sacher.

kavarna1
Zdroj foto: Facebook Cukrárny Alchymista

#3 Žižkovské zahrádky

Srdcovka pro mnoho Pražanů. Nejen místní milují posedět v místních poklidných uličkách, ať už v sofistikovanějších vinárnách jako Le Caveau na Náměstí Jiřího z Poděbrad, La Bottega Gastronomica u Žižkovské věže, posezení v Paláci Akropolis s hudebním doprovodem nebo vlastně kdekoli jinde za rohem, kam zahnete a objevíte nové kouzelné místo.

labottega

#2 Luka Lu, Malá Strana

Restaurace sarajevské rodiny Djoremových vám dá pocit, že jste po mostě nepřešli na druhou stranu Vltavy, ale do úplně jiného světa. Živá atmosféra, barevné stylové interiéry a nádherná dechberoucí zahrádka jsou jen jedna část zážitku. Restaurace je zaměřena na speciality zemí bývalé Jugoslávie, ochutnáte proto při jedné návštěvě Srbsko, Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu, cokoli ze středomořské kuchyně si budete přát.

Zdroj fotografie: Luka Lu
Zdroj fotografie: Luka Lu

#1 Styl&Interier, Vodičkova

Pomyslný vítěz našeho žebřčku a jedna z nejkrásnějších zahrádek na schůzku přímo v centru města. Je libo sobotní brunch, business break nebo slavnostnější událost? Kdo by o tiché oáze řekl, že je hned na rušném Václaváku – při posezení to vůbec nepoznáte. Stejně jako interuér kavárny, i zahrádku zdobí stylový nábytek. I jídlo mají výtečné, fresh a sezónní, své si najdou vegani i masožravci. Ceny jsou vyšší, nicméně porce jsou velké a syté. Jejich dortům se prostě nedá odolat. Vyladěné k dokonalosti.

kavarny14
Zdroj foto: Facebook StylaInterier.cz

#bonusovytip BusinessAnimals.cz: Parkhotel Velké popovičky!

V záloze máme ještě divokou kartu, kterou si nesmíte nechat ujít. Parkhotel Velké Popovičky je jako dělaný na upečení velkého dealu, ideálně, když vyjdete s klientem/klienty na celý víkend. Obchod ve velkém stylu a krásné prostředí, co víc si může obchodník-mileniál přát?

parkhotel

Jaké favority máte vy ve vašem městě? Pište, chlubte se, recenzujte. Stačí napsat do komentářů pod článkem nebo na info@www.businessanimals.cz. 

© 2024 imper.cz