Jak si vedou Blíženci v businessu a práci? Budete překvapeni!

21. Květen 2017

Po Beranovi a Býkovi se nemůžete dočkat, až přijde řada na vaše znamení? Stay tuned. Dneska si ukážeme, jací jsou Blíženci obchodníci a lídři, jaké mají silné stránky a jak je nejlépe motivovat, stejně tak prozradíme tipy pro Blížence (a jejich šéfy), jak pracovat s tak typickou blíženeckou proměnlivostí.

Blíženci a obchod
Jak se chovají blíženci v obchodu

 

Jací jsou Blíženci nejen v businessu?

Lidem narozeným v datu 22. 5.–21. 6., tedy ve znamení Blíženců, nechybí komunikační talent. Blíženci hovoří rychle a hbitě, dokáží se ze všeho vymluvit, protože mají výbornou schopnost argumentace. Už v prvních minutách vás dostanou svou otevřeností a přirozeným intelektem. Obchodník ve znamení Blížence je čilý, zvědavý, výmluvný, pohotový a obratný. Senior Key Account ze společnosti Skrz.cz Lukáš Příbramský potvrzuje: „Dokážu se bavit o všem, i když to bude úplná blbost. V businessu mi to pomáhá uvolnit napětí a navázat s klientem hlubší vztah. Někdy se tak stane, že se s klientem spřátelíme a jdeme třeba na ryby.“

hledáme obchodníka

button registrace obchodnika transparent

Obchodníci Blíženci jsou dychtiví po nových věcech, kreativní a srší nápady. Nebaví je stereotyp, pokud nejsou spokojení, jsou připraveni udělat změnu. Ondřej Karasz podnikající v oblasti financí k tomu říká: „Tuto vlastnost oceňuji hlavně v leadershipu, pokud je nějaký ustálený systém, nechci ho zpochybňovat, ale vrtá mi hlavou, jestli by to nešlo nějak lépe, zábavněji. Dělám to dost často. Nejsem v zásadě proti nějakému nastavenému systému, jen chci ukázat jiné cesty.“ To potvrzuje i Lukáš: „Akorát tomu říkám motivující lenost – jak něco udělat líp a ušetřit si čas a energii,“ směje se.

Pro Blížence není změna překážkou

Blíženci jsou pohybliví, proměnliví a pružní. Naleznete je neustále zaměstnané, mají tolik věcí, co by chtěli dělat! Nemají problém se přizpůsobit. Ze všech znamení zvěrokruhu oni jsou ti, kteří změny přijímají nejsnáze. Pro proměnlivou osobnost Blíženců je příznačné, že dnes se nadchnou do nějaké aktivity a zítra už mohou chtít dělat něco jiného. MLM leader ve znamení Blíženců Kateřina Pekárková k tomu říká: „Jestliže chci nějakou aktivitu opravdu dotáhnout do konce, potřebuji silnou vnitřní motivaci a sebezapření, jinak ze mě vyprchá ta touha dokončit to.“ Lukáš k tomu ještě dodává: „Snažím se si vždycky představit cíl, a pokud mi to nedává smysl, vyhodnotím, že nemá cenu s tím ztrácet čas.“

Jaké jsou silné stránky obchodníka ve znamení Blíženců? Kateřina v tom má jasno. „Cením si na sobě hlavně ctižádosti, touhy pořád se posouvat vpřed, schopnosti jít do neznáma a riskovat. Empatie mi umožňuje podívat se na problém očima někoho jiného.“ Komunikační talent Blíženců hraje v obchodě velkou roli. Kateřina nám ještě prozradila, jací jsou Blíženci jako lídři: „Jsem přísný šéf, ale víc na sebe než na ostatní. Dokážu být empatická, ale obecně ztrácím zájem o lidi, kteří hledají výmluvy než možnosti, jak to udělat lépe.“

jitka a blíženci
Blíženci jsou obětaví

Zástupce Blíženců a CEO BusinessAnimals.cz Jitka Zoderová nám dala několik tipů, jak motivovat obchodníka ve znamení Blíženců. „Blíženec chce být vzorem pro ostatní, touží po pochvale a uznání. Nesmí se nudit, nejlépe mu bude, když bude něco vymýšlet a soutěžit. Jako práci mu nedávejte administrativu nebo strategické řízení. Má skvělý veřejný projev a sales pitch. Umí prodat produkt na základě příběhu, ne čísel.“ Blíženci jsou tedy více emocionální a empatičtí nežli analytičtí.

hledáme obchodníka

Přečtěte si také: Co prozradí znamení zvěrokruhu o tom, jaký jste obchodník?

Muž  blíženec vs. žena ve znamení zvěrokruhu Blíženců

Muži ve znamení Blíženců bývají veselí a nepředvídatelní. Pochlubí se vám svým širokým okruhem zájmů a vy jen budete žasnout, jaký je to aktivní člověk. Činorodý, nevyzpytatelný, a proto tak trochu i záhadný. Nebývá výrazně kritický. Sami jsou dobrým příkladem toho, že pravda nemusí být absolutní veličinou, ale spíše věcí dohody, která závisí na životních okolnostech. Ženy ve znamení Blíženců jsou důvtipné, mají dobrý odhad a rády se chodí bavit do společnosti. Ženy v tomto znamení nechtějí žít fádní a monotónní život, budou vyhledávat změny k lepšímu.

3 tipy BusinessAnimals.cz pro obchodníky ve znamení Blíženců:

  • Kvůli jejich proměnlivosti klienti někdy nevědí, na čem jsou. Než začnete střílet nápady a názory, zkuste si nejdříve promyslet strategii a za ní si stůjte. Vyzkoušet si to můžete na sobě.
  • Blíženci jsou velmi aktivní. Dost často dělají několik věcí najednou a může se tak stát, že se od důležité činnosti nechají rozptýlit. Na začátku kariéry je dobré mít po boku někoho opačného, než jste vy, který vás nasměruje. Poté musíte objevit vnitřní motivaci a poprat se s tím sami. Chcete přece svobodu a volnost.
  • Vnitřní motivaci objevíte tak, že si realisticky představíte cíl, nějakou hmatatelnou odměnu, která vás čeká, a nastavíte si pravidla, abyste neodbíhali jinam. Důležité je naučit se také trpělivosti, všechno nejde hned.

Ve znamení Blíženců se také narodil Dalibor Dědek, zakladatel společnosti Jablotron. I přesto, že patří mezi nejbohatší Čechy, snaží se jít ostatním příkladem a finančně podporuje řadu neziskových projektů. Loni se díky jeho investici otevřel domov pro seniory v jedné z budov bývalé Bižuterie.

Další známé osobnosti ze světa obchodu: Donald Trump, Jim Walton, Len Blavatnik, Leonardo del Vecchio, Jaromír Šmejkal

Donald Trump se v roce 2016 stal prezidentem USA a tedy nejmocnějším blížencem respektive mužem světa. Sedí Vám na něj výše zmiňované povahové rysy?

© 2024 imper.cz