„Žena roste jako květina, když je vedle ní správný (business) partner,“ potvrdil MeetUp #11

28. Březen 2017

Venkovní teploty ke 20 stupňům a jarní náladička. Jedenácté neformální setkání obchodní komunity BusinessAnimals.cz bylo zatím nejkrásnějším (co se osazenstva na pódiu týče), nejnavštěvovanějším (pokořili jsme stovku účastníků) a taky nejodvážnějším, co jsme zažili. Proč? Scrollujte níže nebo se rovnou podívejte na živý streaming na Facebooku.

20170327-DSC_1747

Jaká 4 hlavní poselství zazněla od holek ze salesu?

  • Pavlína Zychová, CCO MyStay: „Go for a low hanging fruit.“ Sbírejte to ovoce, které je nejsnáze dosažitelné, berte ho ve velkém a postupně se propracujete i do vyšších větví.
  • Jana Pitříková, Territory Manager 4LifeDirect: „Žena se v salesu najde a vykvete, když má kolem sebe toho správného business partnera.“ Jinými slovy, hledejte lidi a firmy, kde vás to bude bavit.
  • Petra Bahati Chejab: „Ženy tuhle průpravu nemají, ale buďte svá a za každou cenu přímá. Nejednejte s klienty ani okolím v rukavičkách, i kdyby vás měli poslat někam. Uvolněte se a jednejte dle intuice.“
  • Andrea Kuklová, saleswoman BusinessAnimals.cz: „Obchodní kariéra při studiu vysoké školy je ta nejlepší průprava na manažerskou pozici.“ Andy se naučila plánovat diář, dělit měsíční cíle na týdny a aktivity a v každé oblasti vidět viditelný progres. Chceš růst jako Key Account Manager BusinessAnimals.cz? Můžeš.

[leads_ id=“75108″]

hledáme obchodníka

 

„Nesmíte prodávat, ale snažit se pomáhat,“ radí Pavlína Zychová, jak vyjednávat s velkými zvířaty

20170327-DSC_1730

Vyjednávání na vysoké pozici je pro spoustu žen úžasný adrenalin, pro jiné ale oříšek. Zažila si to i CCO hotelové aplikace MyStay Pavlína Zychová (na fotce vlevo). Dnes uzavírá velké hotelové řetězce v Nizozemí, ještě 3 roky zpátky ale nastoupila před vedení Hiltonu a velmi rychle odešla s prázdnou.

20170327-DSC_1742

„Postupně si vytvoříte sebevědomí. Zkraje doporučuju zaměřit se na produkt a to, proč mu věříte – na schůzku nejdete prodávat, ale pomáhat,“ říká. Pár fuckupů už ale za sebou má, například když si špatně zapsala schůzku s ředitelem velkého českého hotelu a krve by se v ní nedořezal, když jí volal s nastoupeným týmem 8 lidí a ona ležela doma v pyžamu. „Naštěstí měl pochopení a dnes jsme přátelé.“

Domluvte si konzultaci

Co holkám v salesu na mužích vadí?

20170327-DSC_1732

  • „Občas jste málo empatičtí a sdílní,“ shodly se všechny čtyři aktérky panelové diskuse.
  • Chválí si přímost. „S muži se mi obchoduje přímočařeji, rovnou řeknou ano, nebo ne. Žena na druhé straně stolu většinou mlží, ačkoliv už je vnitřně rozhodnutá – to my ženy většinou jsme,“ přidala Andrea Kuklová.
  • „Vadí mi stereotypizace, třeba když jsem rozjížděla pobočku a byli jsme s kolegou dva, všichni mu říkali pane řediteli a mě považovali za sekretářku,“ přidává typickou historku Jana.
  • „Nelíbí se mi, jak je nazíráno na ženy v businessu, které mají doma rodinu. A to jak muži, tak i ostatními ženami, zejména HRistkami. Že má žena děti neznamená, že neumí pracovat!“ zakončila debatu Petra s takovou energií, až sklidila pochvalné hvízdání a potlesk.

20170327-DSC_1767

Jak kariérně postoupit od Mozartových koulí k Venušiným? #gametime

Soutěže tentokrát probíhaly dvě, jedna na pódiu a druhá offstage u stolku HyperMedia.cz. Vítěz, který poskládal puzzle za nejrychlejší čas, vyhrál wellness pobyt! To odvážní soutěžící na pódiu hráli úplně jinou game – publiku museli prodat předmět, který si vylosovali z tajemné černé tašky s logem Růžového slona. Kdo český e-shop Adama Durčáka zná, pochopil hned – před sedmi soutěžícími stál úkol prodat takový kumšt jako borůvkový vibrátor nebo poukázku na orální sex.

20170327-DSC_1717

Největší potlesk sklidil Karel Vališ s Venušinými kuličkami, skvěle si vedly na druhém a třetím místě také naše spíkryně Pavlína Zychová a Petra Bahati Chejab.

20170327-DSC_1760

Krásné ženy ale nebyly jen na pódiu. MeetUp s námi spoluorganizovala nově vznikající ženská business komunita #girlbossCZ v čele se zakladatelkou Katkou Macůrkovou, která vítala hosty, a své ručně vyráběné šperky představila talentovaná mladá návrhářka Anna Kristýna Sionková (Instagram).

20170327-DSC_1761S kým se vidíme příště?

Foto: Adéla Klepalová

© 2024 imper.cz