Co prozradí znamení zvěrokruhu o tom, jaký jste obchodník?

12. Únor 2016

Čím to, že váš kolega je s klienty jedna ruka, zatímco vy raději udržujete pragmatický, byť korektní vztah? Proč se jednomu obchodníkovi na stole hromadí štosy papírů a druhý má své pracovní místo jako ze škatulky? To je ve hvězdách. Doslova. Co prozradí znamení o vás, lidech z kanclu i konkurenci?

zodiak

Postavení nebeských těles na obloze ve chvíli vašeho narození totiž do určité míry předurčilo, jak budete k práci přistupovat. Že astrologii nevěříte? Tak schválně:

Vyzkoušejte leady

Beran 20. 3.–20. 4. – jste férový obchodník s tahem na bránu

Jste rozený obchodník! Diplomatické kličky nejsou váš styl – jednáte přímočaře a jdete si nekompromisně za svým cílem. Váš klient se může spolehnout, že jednání s vámi bude férové a že se nedočká žádné boty. Máte velký elán do businessu, zvlášť když vás práce baví. Zároveň jste trochu nevěřící Tomášové a veškeré informace si raději osobně ověřujete.

Známé osobnosti ze světa obchodu: Tomáš Baťa, Amancio Ortega Gaona

Zdroj: czechfolks.com
Zdroj: czechfolks.com

Býk  20. 4.–21. 5. – jste houževnatý obchodník s nohama na zemi

Vaše potřeba jistoty a stability z vás dělá jednoho z nejstálejších zaměstnanců. Hvězdy vás obdařily praktickou inteligencí, pracovitostí a velkou vytrvalostí. Svoji kariéru budujete promyšleně a s vidinou trvalého zajištění. Klienti na schůzce ocení vaši výtečnou připravenost. Jste skvělí ve stresových situacích, kdy zachováváte svůj pověstný klid a jednáte zcela racionálně.

Známé osobnosti ze světa obchodu: Petr Kellner, Mark Zuckerberg

mark
Zdroj: digitaltrends.com

Blíženci 21. 5.–21. 6. – jste výřečný obchodník s velkým přehledem

Už v prvních minutách obchodní schůzky nenecháte nikoho na pochybách, že přišel mistr komunikace a pádných argumentů. Máte široký přehled a vaše otevřená povaha a přirozená inteligence vám pomáhají obtočit okolí kolem prstu, ať již jde o kolegy, šéfa, nebo klienty. Nicméně vaše vztahy mohou být poněkud povrchní a slabší stránkou vaší osobnosti je i nestálost a problémy se soustředěním na jeden konkrétní cíl.

Vyzkoušejte leady

Známá osobnost ze světa obchodu: Donald Trump

donald trump
Zdroj: lastwordonnothing.com

Rak 21. 6.–23. 7. – empatický obchodník s citlivou duší

Do firmy přinášíte závan rodinné pohody. Kolegové oceňují mimo jiné vaši ochotu pomoci a šéf se může spolehnout na to, že práci odvete svědomitě, v nejvyšší možné kvalitě a v požadovaném termínu. Vaše vrozená touha po bezkonfliktní a příjemné atmosféře ovlivňuje i vaše vztahy s klienty – ty často přecházejí až do přátelské roviny. Zároveň jste si velmi dobře vědomi, jakým přínosem pro firmu jste, a nebojíte se proto zajistit si takové podmínky, které vám maximálně vyhovují.

Známé osobnosti ze světa obchodu: Richard Branson

Zdroj: lifehack.org
Zdroj: lifehack.org

Lev 23. 7.–23.8. – charismatický obchodník s vůdčími schopnostmi

Pro vás je obchod, stejně jako život sám, jedno velké představení, jehož jste hlavní star! Nebojíte se vzít na sebe zodpovědnost, máte spoustu nápadů a jste mistrem v organizování a vedení týmu. Klientům imponuje vaše vyrovnané, sebevědomé a rozhodné vystupování. Dokážete být přesvědčiví, někdy ovšem můžete sklouznout k mírně arogantnímu vystupování, zároveň však dokážete při jednání i na pracovišti vytvořit uvolněnou a pohodovou atmosféru.

Známé osobnosti ze světa obchodu: Henry Ford, George Soros, Michal Horáček

ford

Panna 23. 8.–23. 9 – precizní obchodník s dokonale uklizeným stolem

Perfekcionisté a pedanti – to jste vy. Vám se nikdy nestane, že byste nemohli najít rozpracovanou smlouvu, vizitku kdysi dávno navštíveného obchodníka nebo oblíbené pero. Ve svých věcech máte systém a dokonalý pořádek, který vám kolegové z ostatních znamení mohou jen závidět. Příprava na schůzku ve vašem podání zahrnuje důkladné zjištění veškerých dostupných informací o obchodním partnerovi. Při samotném jednání pak vystupujete racionálně a pragmaticky.

Známé osobnosti ze světa obchodu: Andrej Babiš, Warren Buffett

warren
Zdroj: themoney.expert

Váhy 23. 9.23. 10. – šarmantní obchodník, co umí balancovat

Než vyrazíte na obchodní schůzku, pečlivě si promyslíte strategii. Při jednáních dosahujete skvělých výsledků zejména díky schopnosti vždy se dobrat kompromisního řešení, které bude vyhovovat všem stranám. Vnitřně toužíte po harmonii a klidu, proto jste pro tým ideálním stmelovacím prvkem, který se za všech okolností snaží udržet na pracovišti pohodovou atmosféru.

Známá osobnost ze světa obchodu: Liliane Bettencourt (L’Oréal)

Zdroj: theguardian.com
Zdroj: theguardian.com

Štír 23. 10.–22. 11 – nezdolný obchodník s velmi silnou vůlí

Pokud si vyhlédnete potenciálního klienta, jdete „po něm“, dokud ho nezískáte. Jste vytrvalí a svoje kroky si dopředu dobře rozmyslíte. Máte výtečnou intuici a při řešení problémů dokážete jít hluboko pod povrch. U kolegů vzbuzujete respekt a váš šéf si vás cení pro loajálnost, odvahu činit důležitá rozhodnutí a zanícení, s nímž se věnujete každému svěřenému úkolu. Jste ideálním člověkem pro krizové momenty, protože i v těchto chvílích dokážete zachovat chladnou hlavu.

Známé osobnosti ze světa obchodu: Bill Gates, Roman Abramovič

Zdroj: forbes.com
Zdroj: forbes.com

Střelec 22. 11.–22. 12 – odvážný obchodník s nakažlivým optimismem

Máte záviděníhodnou schopnost nadchnout pro své plány všechny ostatní! Vaše pozitivní energie se přenáší na lidi kolem, v týmu proto vládne atmosféra pohody a zaujetí pro každý nový úkol. Jste trochu snílek a idealista, ale i díky tomu přinášíte často inovativní přístupy a nečekaná řešení. A i když obchod někdy nevyjde, zákazníci odcházejí ze setkání s vámi nabytí pozitivní energií, s dobrou náladou a s pocitem, že život je vlastně strašně fajn.

Známá osobnost ze světa obchodu: Andrew Carnegie

Zdroj: pinterest.com
Zdroj: pinterest.com

Kozoroh 22. 12.–20. 1. – pragmatik s obrovským pracovním nasazením

Váš nadřízený si může být jistý, že pokud svěří jakýkoliv projekt vám, budete na něm pracovat naplno a budete mu věnovat 90 % svého veškerého času – spát a jíst se bohužel musí, vše ostatní jde stranou. Práci berete vážně, jste zodpovědní, spolehliví a vytrvalí. Váš pohled na svět je realistický, a proto i zákazníci od vás mohou očekávat pouze věcné argumenty a přímé jednání, v bezobsažném nebo zavádějícím „tlachání“ si nelibujete.

Známé osobnosti ze světa obchodu: Aristoteles Onassis, Oleg Děripaska (Rusal)

Vodnář 20. 1.–19. 2 – nekonvenční inovátor

Na běžnou obchodní rutinu mohou vaši obchodní partneři i kolegové zapomenout. Váš přístup k životu, a tedy i k obchodu, bývá zcela netradiční, překvapivý a inovátorský. Jste velký idealista a máte neustále potřebu věci vylepšovat a měnit. Neholdujete administrativě a vysedávání v kanceláři, potřebujete cítit svobodu a mít prostor své neobvyklé postupy ihned realizovat. Pro obchodní partnery je schůzka s vámi zcela jistě vítaným oživením a zpestřením. Vzhledem k vašemu značnému sociálnímu cítění a moralistickým sklonům je můžete občas „donutit“ k původně nezamýšleným filantropickým počinům.

Známá osobnost ze světa obchodu: Carlos Slim Helú (Telmex)

Zddroj: p2e.mobi
Zdroj: p2e.mobi

Ryby 19. 2.– 20.3 – citlivý obchodník s velkou intuicí

Svou klidnou povahou, empatií a ochotou pomáhat druhým vnášíte do týmu pohodu. Dáte hodně na vlastní pocity a instinkt, což vás může v obchodě přivést k zajímavým investičním krokům. Klienti z vás cítí pečovatelské sklony a uspokojuje je pocit, že jsou v těch pravých rukou. Ryby jsou často obdařeny uměleckým talentem a matematickým nadáním, v tradičním pojetí obchodu se většinou necítí úplně komfortně. Výjimky ale potvrzují pravidlo.

Známé osobnosti ze světa obchodu: Michael Dell, Steve Jobs

steve

Sedí to na vás? A kolik lidí z okolí jste v tom našli? 

Foto: livehappy.com

© 2024 imper.cz