8 gurmánských bister v Praze, kam chcete letošní podzim zvát klienty

18. Říjen 2016

Stýská se vám po létě, po čerstvých surovinách a jídlech středozemské kuchyně, které jste hltali na dovolených? V tomto článku Vám představíme nejlepší bistra v Praze. Praha je skvělá v tom, že nabízí neuvěřitelné množství designových míst, které navíc dokážou potěšit chuťové pohárky každého gurmána a milovníka cizokrajných kuchyní. A jelikož business se nejlépe dělá právě na takových místech, u skvělého jídla, případně sklenky dobrého vína, přinášíme vám výběr top bister, kam se na podzim vydejte se svými klienty.

1. Wine Food Market, Smíchov

Wine Food Market, Smíchov
Zdroj: www.winemarket.cz/provozovna-smichov

Malá Itálie v centru Prahy, i tak by šlo nazvat tržnici Wine Food Market na pražském Smíchově. Tohle místo si zamilujete na první pohled. V otevřeném prostoru se sedí u dřevěných lavic, kde můžete s klientem řešit velký business, networkovat s cizími lidmi, pracovat, když vám tvořivý šum kolem nevadí nebo si můžete popovídat s kuchařem, než vám připraví oběd. Tohle všechno vytváří neopakovatelnou atmosféru, která prožitek z dobrého jídla jen umocňuje.

bistro-roh-2

Domluvte si konzultaci

A co ve Wine Food Marketu ochutnat? Na jednu návštěvu to rozhodně nebude. Nejlépe zde začít snídaní s čerstvým italským chlebem, na oběd rozhodně zkuste jejich domácí těstoviny, čerstvou rybu nebo dokonalou pizzu. Podle mého názoru jedna z nejlepších snídaní v Praze. Po obědě to nepůjde bez sladké tečky, mají vlastní pekárnu – vybrat si z takového množství není nic snadného. My jsme si zamilovali sicilskou specialitku cannoli a také výborný caprese dort. Den překládejte výbornou italskou kávou a večer zůstaňte na sklenku dobrého italského vína. Samozřejmě platí, že s každým jídlem, jiná schůzka.

button registrace obchodnika transparent

2. Bistro ROH, Karlín

bistro-roh-1
Zdroj: FB Bistro ROH

Tohle úžasné bistro jsme objevili náhodou při cestě ze schůzky. Až je nám líto, že jsme o něm nevěděli dřív. S prostorem si opravdu vyhráli – moderní, barevné, designové, a přitom si pořád zachovává nenucenou lehkost. V horním patře najdete útočiště a dokonalý klid na schůzky s klienty či café-office”. Jedinou smutnou zprávou je, že po 3. hodině odpolední zavírají.

bistro-roh-3
Zdroj: FB Bistro ROH

Když se tam jednou nasnídáte, pochopíte, o čem mluvím. Croque Madam toust a lívance ve tvaru srdíčka, k tomu výborné kafe z dílny double shot, to je přesně ten způsob, kterým chcete začít úspěšný den. Všechno dělají domácí a doopravdy – ke snídani dostanete domácí chleba, dělají si vlastní těstoviny a vaří sirupy z toho, co je právě napadne.

3. Mezi Srnky, Vinohrady

mezi-srnky-1-bistro
Zdroj: FB Mezi Srnky

Znali jste kavárnu Mezi zrnky? Rovnou na ni zapomeňte, teď se chodí Mezi Srnky. Když sem poprvé vstoupíte, budete mít pocit jako byste přišli ke známým na návštěvu a usedli u kuchyňského stolu. Prostor je otevřený a majitelé zrovna tak. Klidně si sami naložíte koláček, vezmete skleničku či slánku, když nestíhají. Skvělý způsob, jak jednou provždy vyhrát nad stížností na pomalou obsluhu.

mezi-srnky-2-bistro
Zdroj: FB Mezi Srnky

Tohle místo si zamilují všichni příznivci báječných snídaní a brunchů mimo domov. Je libo anglickou klasiku, zdravou bombu pro nastartování nového dne nebo post-kocovinovou záchranu? Kromě žaludku poskočí srdce i všem esteticky založeným duším. Na talíři to vždy hraje barvami, zeleninu mají z vlastních zahrádek nebo přímo od farmářů. Ještě než se půjdete podívat na jejich FB page, ujistěte se, že hned poté máte čas a oni otevřeno – budete chtít rovnou ochutnat.

4. Bistro 8, Praha 7

bistro-8-1
Zdroj: FB Bistro 8
  • Veverkova 8, Praha 7
  • Po–Pá: 8.00–21.00; So–Ne: 10.00–16.00
  • Web: www.bistro8.cz/

Potřebujete zajít na rychlý oběd s klientem či kolegy nebo se jen tak na chvíli zastavit mezi schůzkami a dobít energii dobrou kávou? Na Letné rozhodně doporučujeme vyzkoušet Bistro 8. Uvnitř je jen pár stolečků, jednoduchý, ale vkusný interiér, vždy usměvavá obsluha a skvělé jídlo. Co víc je potřeba? Už jen uzavřít ten deal.

bistro-8-2
Zdroj: FB Bistro 8

Pokud příliš neholdujete tradiční české kuchyni, dorazte jednou na oběd do Bistra 8 na Letné. Způsob, jakým tady dokážou jídlo připravit a hlavně naservírovat, vás přesvědčí, že maso s rýží v polední nabídce zaručeně neznamená hnusné UHO. Jejich nabídka je hodně závislá na sezóně, takže milovníci dýně si momentálně přijdou určitě na své. Doporučujeme určitě ochutnat i domácí koláče, které pečou. Výtečné.

5. Gourmet Pauza, Anděl

gourmetpauza-1
Zdroj: FB Gourmetpauza

Jídlo v dnešní době nabírá zcela jiný rozměr, už to není jen něco, co vás živí a dodává energii. Jídlo je koníček, společenská událost, a proto nám také mnohem víc záleží, kde si svůj oběd či snídani dáme a v jaké společnosti. Na Andělu jsme objevili přesně takové místo, kde se zastavit během busy dne, kde vypnete myšlenky a kde si dopřejete zaslouženou odměnu. Gourmetpauza je rodinná restaurace, kterou si od pohledu zamilujete, designové lustry, nábytek a kombinaci barev.

gourmetpauza-2
Zdroj: FB Gourmetpauza

Nabídka jídla je opravdu zajímavá, a pokud rádi experimentujete a zkoušíte nové chutě, tohle místo bude něco pro vás. Pokud od oběda očekáváte víc než jen klasický řízek s kaší či svíčkovou na smetaně, z jejich polední nabídky si určitě vyberete a nebojte se na oběd pozvat i náročnějšího klienta. Po dobrém obědě a u sladkého dortíku se pak business bude dělat daleko líp.

6. Bistro à Table, Praha 6

bistro-a-table-1
Zdroj: FB Bistro à Table

Když se jednou za čas vydáme dělat business do Dejvic – rozumějte na schůzky – vždy hledáme příjemné místo, kde můžeme strávit klidně půl dne i víc, domluvíme se s více klienty, ale hlavně se u toho dobře najíme a dopřejeme si výbornou kávu. Nedávno jsme tak objevili Bistro à Table nedaleko metra Hradčanská. Skvělé jídlo, sympatická obsluha a příjemné prostory, určitě přijdeme zas.

bistro-a-table-2
Zdroj: FB Bistro à Table

Kuchyně potěší zejména milovníky francouzského jídla. Dělají opravdu skvělé polévky, zejména ty krémové. V nabídce mají také mušle a šneky, skvělé dorty, kávu a domácí limonády. Někdy si udělejte radost a zajděte si sem na snídaně či víkendový brunch – teplý croissant a vajíčka jsou přesně to, co vám v pochmurném podzimu udělá radost.

7. Sylvius wine bistro & bruschetterie, Praha 1

sylvius-2
Zdroj: FB Sylvius wine bistro & bruschetterie

Řeknete si, že v kavárenském světě nelze přijít s něčím novým, a přeci každý měsíc vznikají zajímavé koncepty a místa, které se od těch jiných odlišují. Nedávno nás zaujalo bistro Sylvius alias bruschetterie, které se specializuje právě na tuto italskou dobrotu. Najdete je přímo v centru Prahy kousek od Staroměstského náměstí. Jednoduše a přitom designově zařízeno, ideální pro business schůzky s klienty.

sylvius-1-bistro
Zdroj: FB Sylvius wine bistro & bruschetterie

Můžete zde začít už dobrou snídaní, udělají vám ovesnou kaši či sladké koláčky, ale my rozhodně doporučujeme vyzkoušet bruschettu. Mají tady obrovský výběr, což bývá někdy na škodu – kdo se má rozhodnout. Zajímavou kombinací jsou sladké bruschetty s kozím sýrem. Krom toho mají i stálou nabídku jídel a výborná vína.

8. By The Way Bistro, Náplavka

by-the-way-bistro-1
Zdroj: FB By The Way Bistro

Vysedávat na Náplavce v tomto období už není žádná sláva. I když jste zabalení v kabátu se šálou kolem krku, dlouho to nevydržíte. Náplavce však nemusíte dávat sbohem ani v zimním období. Začátkem září totiž na Rašínově nábřeží vyrostlo nové By The Way Bistro. Mají opravdu stylové prostory, žárovky visící ze stropu a cool stěnu, která nás dostala nejvíc. Perfektní útočiště, kde si můžete domluvit klienty na celý den.

by-the-way-bistro-2
Zdroj: FB By The Way Bistro

Každý den připravují polední menu, jídla dělají z čerstvých a domácích potravin. K večeru můžete vyzkoušet jejich tapas, u schůzky se osvěžit domácí limonádou a až budete čekat na dalšího klienta, k mailům si dejte capuccino s čerstvým donutem, mají je tady nejen výborné, ale i oku lahodící, jak se na správný donut patří.

A jaké je Vaše nejoblíbenější bistro a jaké bistro v Praze je podle Vás nejlepší?

© 2024 imper.cz