Těchto 5 sales skills získáte běháním. A kam vyběhnout v Brně?

07. Duben 2017

Víme, že mezi našimi čtenáři je spousta Brňáků, kteří na své město nedají dopustit. Doteď jsme vám přinášeli hlavně tipy na kavárny v Brně, ale je jaro a my chceme, aby vaše sales výsledky a fyzička šly nahoru. Čím to můžete podpořit? Rozhodně běháním. Tentokrát jsme vyzpovídali obchodníky z Brna, kde se jim běhá nejlépe a jak je běh posouvá v práci. Výsledkem je hned 12 tras, kde se můžete zlepšovat denně.

Utečte zbytku! Běháním pilujete tyto důležité obchodní dovednosti:

  • Rozložení sil na cestě k cíli. Finanční poradce Josef Kohoutek nám prozradil, jak se k běhu dostal:„Nepřemýšlel jsem, jestli mám začít běhat, prostě jsem jako Forrest Gump vyběhl a běžel.“ Postupem času zjistil, že běhání ho učí především vytrvalosti, která se mu v businessu velice hodí. „Díky běhu jsem se naučil plánovat a rozložit síly tak, abych po 15 km nezjistil, že už nemůžu.“ Běh je pro něj hlavně o mentální výkonnosti, dobíjení baterek a čištění hlavy.
  • Mít vizi a běžet za ní. Co Josefa, který se proběhal až k maratonům, motivuje? „Mám doma obrázek takového člověka, jak bych chtěl vypadat já. Každý den si splním něco, co mě posune k naplnění této vize. Ano, i to vás běh učí – mít vizi a doslova běžet si za ní,“ dodává Josef Kohoutek. Ale hlavně se řídí jednoduchým pravidlem, „vitální, dobře a zdravě vypadající obchodník a ještě k tomu odborník, tomu nemůžete odolat“.
  • Sdílení know-how. Přemýšlíte, jak se dostat ke klíčové osobě? Jak splnit plán? Hlavně nepřemýšlejte v kanceláři! Josef si občas jde zaběhat se svým kamarádem, který vlastní realitní kancelář. Při běhu probírají business a sdílí nápady. „Při téhle aktivitě si vyčistím hlavu, ale zároveň mě napadá víc věcí,“ říká Josef.
  • Rozhodnutí o obchodní strategii. Také Aleš Filipenský, Business Growth Manager z Jihomoravském inovačním centra, připouští, že běhání mu pomáhá v práci neustále a s Josefem se shoduje na tom, že to je pro něj duševní očista. „Hodně důležitých pracovních i osobních rozhodnutí vzešlo právě z přemýšlení u běhu. Pokud mám před sebou složitější úkoly, chodím běhat naprosto cíleně. Mohu si tak v klidu a sám se sebou utřídit myšlenky a určit strategii příštího obchodu, důležitého rozhodnutí nebo vymyslet jak na nedostupného klienta,“ říká Aleš.
  • Neustálé zlepšování. Běh Alešovi pomáhá k neustálému zdokonalování. „Když poprvé vyběhnu dlouhý, prudký kopec, po tom, co jsme ho 7× před tím nedal, posune mě to i v práci. Mnohem více si pak věřím, což se pozitivně projevuje na pracovních výsledcích,“ dodává Aleš. Ano, trénink dělá mistry.

button registrace obchodnika transparent

hledáme obchodníka

Brno pro fajnšmekry. 12 tras, kam vyběhnout:

1. Kolem tří studánek a Brněnské přehrady

Velice oblíbená běžecká trasa kolem Brněnské přehrady začíná u křižovatky u Křivé borovice. Po krátké rovinaté polní cestě se dostanete do lesa. Odtud běžíte směrem k Helenčině studánce, okolo Říšovy studánky k hradu Veveří. Podél hradeb pokračujete k lávce na Junácké louce, před níž se nachází studánka Veveří. Poté pokračujete podél přehrady zpět na křižovatku u Křivé Borovice. Trasa střídá asfaltku s přírodním terénem a měří necelých 20 km.

2. Z Medlánek až na Babí lom a přes Kuřim zpět

Trasa měří něco okolo 26 km. Cestou budete překonávat nejednu výzvu v podobě kopce, rozbahněného lesa a dalších nástrah této trailové tratě.

3. Lesem v okolí Velké Baby

Obdobnou trasu můžete odstartovat na Palackého vrchu, na který se dostanete ze čtvrti Královo Pole. Pak už běžíte přes vyhlášené Medlánky na vrchol Velká Baba, pokračujete směrem na Kuřim a přes vesnici Jinačovice zpět na Palackého vrch. Trasa obsahuje několik prudkých stoupání, ale také nádhernou přírodu.

4. Oborou Holedná

Tato trasa je sice krátká (cca 11 km), ale za to náročná na stoupání a klesání. Začínáte v městské části Jundrov, odkud prudce stoupáte do obory Holedná. Cestou narazíte ještě párkrát na stoupání i několikakilometrový seběh, než dorazíte zpět do Judrova. V oboře můžete narazit na jeleny či muflony.

5. Trasa podél potoků a rybníků

Běžecká trasa se nachází severně od Brna a začíná v Mokré hoře. Cestou běžíte údolím potoka Rakovce, poté podél Jedovnického potoka, okolo bývalé nádrže Jehnice a břehů rybníků zpět do Mokré hory.

Domluvte si konzultaci

6. Na Nový Hrad a zpět

Z Mokré hory můžete vyrazit také na delší trailovou trasu měřící cca 27 km. Poběžíte lesem směrem na Utěchov a poté Adamov. Z Adamova vás čeká dlouhý kopec až na Nový Hrad. Zpět to vezmete přes vesnici Vranov a poté na Utěchov.

Kde běhají obchodníci z Brna?

7. Prudké kopce v Kohoutovicích

Náročná kopcovitá trasa se nachází pár minut od centra Brna. Od muzea Athropos začnete stoupat do Kohoutovic. Tady si můžete dát do těla prostřednictvím několika stoupání a seběhů. Dostanete se do lesa nad Kamennou kolonii a zpět k Antroposu. Trasa Kohoutovice se dá propojit s oborou Holedná, vytvoříte tak trasu náročnou na převýšení, ale doslova běžeckou výzvu.

8. Klajdovka

Trasu začínáte v ulici Velká Klajdovka. Nejprve běžíte zástavbou, kolem chovu koní, kousek po silnici směrem na vyhlídku Hornek až ke křižovatce Kopaniny. Po strmém stoupání vás čeká bývalý lom a nádherná vyhlídka na celé Brno. Odtud vás zavede asfaltka zpět na start.

9. Přes Bílovický les k Soběšicím

Tato běžecká trasa vás zavede z Jehnic přes hřeben s výhledem na Lelekovice, Přírodní rezervací Babí doly k Útěchovu, Bílovickým lesem k Soběšicím a přes Rakovecké údolí zpět do Jehnic. Cestou budete míjet rozhlednu U Jezírka a nejméně čtyři studánky.

Kde ještě běhat v Brně?

Zeptali jsme v Běžeckém klubu v Brně, kam si jít přímo ve městě zaběhat a dostali jsme tyto tipy:

10. Wilsonův les nebo Kraví hora

Wilsonův les i Kraví hora jsou protkané cestičkami, kde najdete vyhlídková i odpočinková místa.

11. Líseň – Mariánské údolí

Z Mariánského údolí můžete podél Říčky doběhnout přes Velký Hornek do Údolí Říčky nebo uhnout na Hádeckou planinku. Kolem vodní nádrže Pod Hrádkem se dá udělat také pěkný okruh.

12. Zamilovaný háj

Nebo také Zamilec, jak se mu v Brně říká, vás zavede do nádherné přírody s několika možnostmi tras. Běžet můžete na Soběšice, Bílovice nebo na Mokrou horu.

A jakou běžeckou akci v Brně obchodníci doporučují? Určitě Jarní běh Kamenkou a Masaryk run.

Zajímá vás, kde si můžete zaběhat v Praze, nebo si chcete přečíst další tipy od obchodníků, jak může běh pomoci v businessu? Přečtěte si článek „9 běžeckých tras v Praze a okolí, o kterých jste možná nevěděli

© 2024 imper.cz