10 kaváren v centru Brna, kde můžete schůzkovat už v 8 ráno!

20. Říjen 2015

Pracovní den nezačíná v devět ráno v kuchyňce s kávou a vydatnou snídaní, úspěšný salesman do té doby často stihne hned dvě obchodní schůzky. Ne každá kavárna je však na ranní byznysová ptáčata připravena, při domlouvání schůzek tak často nastává boj. Chceme, ať chodíte najisto, a jelikož máme spoustu čtenářů z Brna a obchod jak známo nečeká ani na pohodové jižní Moravě, očíhli jsme, které kavárny vhodné na schůzky otevírají již v brzkých hodinách.

1. Café Placzek

1
Zdroj: cafeplaczek.cz

Začínáme stylově! Podnik v klidném prostředí Minoritské je skvělou snídaňovou volbou. Kavárna Placzek uspokojí i vysoce postaveného manažera nebo šéfa firmy. Reprezentativní prostředí, krásný funkcionalistický design ani chování číšníků vás nezklame. Body navíc si na schůzce získáte, když klienta přemluvíte na některý z domácích dezertů, které jsou zde vyladěné skutečně do detailu. Dezertová vitrína se většinou prohýbá čerstvými dobrotami, stačí si jen vybrat!

 

hledáme obchodníka

2. Café Atlas

Zdroj: Facebook Café Atlas
Zdroj: Facebook Café Atlas
 • Otevírací doba: 8:00–24:00
 • Lokalita: Žerotínovo nám. 6
 • Web: www.cafeatlas.cz

Do ráje brněnských hipstrů a umělců se nemusíte bát vzít obchodního partnera. Kavárna umístěná v Sále Břetislava Bakaly za červeným kostelem má příjemný interiér starých biografů a v nabídce skvělé snídaně včetně křupavé pity s hummusem a zeleninou, kterou vřele doporučujeme. Kafe dobré, obsluha ochotná, tak proč neodstartovat úspěšný sales den zde?

 

3. Kafec

Zdroj: Facebook kavárny Kafec
Zdroj: Facebook kavárny Kafec
 • Otevírací doba: 8:00–20.00
 • Lokalita: Veveří 457/10
 • Web: www.kafec.cz

Na ranní schůzce často rozhoduje mezi úspěchem a neúspěchem jedna jediná věc – dobré kafe. A to se jim v Kafecu, mekce brněnských milovníků kávy, daří připravovat na výbornou. Výběrové kávy z různých lokalit, různé metody přípravy a všudypřítomná vůně nemohou zapůsobit jinak než pozitivně. Kdo se chce příjemně probudit a mít celodenní drive, ať zamíří směr kavárna Veveří!

 

4. Bistro Franz

franz
Zdroj: bistrofranz.cz

Jeden z prvních představitelů nové generace brněnských kaváren nesmí v našem přehledu chybět. Architektonický skvost a pozitivně laděné interiéry udělají své. Nutno podotknout, že také Franz se pyšní dobrou Fairtrade kávou a hlavně lahodnou nabídkou jídel z čerstvých a bio surovin z okolí. Kavárna však není nikterak velká, takže nemůžeme slíbit, že budete mít na schůzku místo a klid, pokud by však bylo náhodou narváno, zachrání vás o pár kroků dál stojící Kafec, o kterém byla řeč výše.

Vyzkoušejte leady

 

5. SKØG Urban Hub

5
Zdroj skog.cz
 • Otevírací doba: 8:00–1.00
 • Lokalita: Dominikánské námestí 187/5
 • Web: www.skog.cz

Vezměte klienta na skok do jednoho z nejvíc „hip“ podniků. Designový SKØG vznikl fúzí kavárny, pražírny, coworku a baru a v jeho interiérech se rázem ocitnete v multikulturním Berlíně. Ceny však zůstávají brněnské, takže žádný strach. Podnik otevírá už na osmou a jisti si můžete být kvalitní kávou a čerstvou nabídkou i pro vegetariány, vegany a všechny, co rádi začínají den s lehkostí.

 

6. Café TUNGSRAM

Foto: kiva.cz (2009)
Foto: kiva.cz (2009)
 • Otevírací doba: 8:00–22:00
 • Lokalita: Kapucínské nám. 7

A ještě trochu té osobitosti vám nabídneme. Kdo se po ránu pohybuje v okolí Hlavního nádraží a hledá útulné místo, které zajistí schůzce příjemnou atmosféru, ať se vydá na Kapucínské náměstí. Umělecký charakter, kterým kavárna disponuje, oceníte, pokud s klientem brainstormujete nad řešením příští kampaně nebo se jen chcete připomenout a pozvat jej na něco dobrého. Potíž můžete mít z WiFi, která zde často padá a nefunguje, proto spoléhejte spíš na své offline prezentační dovednosti.

 

7. Kofi Kofi

Zdroj: Facebook Kofi Kofi
Zdroj: Facebook Kofi Kofi
 • Otevírací doba: 6:30–20:30
 • Lokalita: Různé lokace (Česká, Hlavní nádraží aj.)
 • Web: www.kofikofi.cz

Potřebujete rychlý meeting na cestě do práce? Úspěch v obchodě je také o dobrém time-managementu a často je potřeba být flexibilní. V dopravních uzlech Brna už od půl sedmé voní čerstvá káva ze stánku Kofi Kofi, takže stačí vyskočit z šaliny, dát kafe a pár slov s klientem a můžete pokračovat do práce, fitka či na další schůzky!

 

8. Café TeeVee

Zdroj: Café TeeVee
Zdroj: Café TeeVee

Tahle „úzká nudle“ na Jakubském náměstí, kde dřív zkrachovalo hned několik podniků, si vytvořila pevnou základnu stálých zákazníků. Není divu, s tak příjemnou a ochotnou obsluhou a širokou nabídkou kvalitního občerstvení. Snídaně, panini, čaje, domácí limonády i smoothies na vás čekají v atmosféře s příjemnou hudbou. Platí se rychle a vrací rádo. Jedno z oblíbených míst na schůzky v centru Brna!

 

9. CHARAKTER, bakery & coffee shop

Foto: Tomáš Škoda Photography
Foto: Tomáš Škoda Photography
 • Otevírací doba: 7:30–18:00
 • Lokalita: Orlí 542/27
 • Web: www.chrktr.com

Objevte s klientem jeden z nejnovějších přírůstků do brněnské kavárenské scény. Tohle milé bistro má duši. Tím, že vezmete klienta právě sem, říkáte, že jste moderní, cool, otevření ke všemu novému a máte zájem navázat dlouhodobý přátelský vztah. Už jsme zmínili výborné podomácku pečené dobroty, kafe na jedničku a nabídku čerstvých pokrmů také pro vegany?

 

10. Cafe Podnebí

Zdroj: Facebook Cafe Podnebí
Zdroj: Facebook Cafe Podnebí
 • Otevírací doba: 8:00–24:00
 • Lokalita: Údolní 222/5
 • Web: www.podnebi.cz

Podnebí je klasika, kterou zná každý správný Brňák. Příjemné ceny i atmosféra dodají schůzce neformálnost, která se hodí, když potřebujete klienta „otevřít.“ K snídani dělají výborná vajíčka a ani za kávu se nemusí obsluha stydět. Občas netrefí hudbu, která může znít jako z jiného světa, ale alespoň se máte s klientem hned o čem bavit. Platí se na baru (většinou) rychlostí vteřin, takže určitě stihnete na devátou do kanceláře!

Která je vaše oblíbená brněnská kavárna?

Kam chodíte v centru Brna rádi vy? Dejte ostatním tip v komentářích a podělte se o vaše vlastní dojmy!

Foto: Facebook SKØG Urban Hub

© 2024 imper.cz